۱۳ تا از ترسناک‌ترین موجودات آب شیرین ! - صفحه 2 - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

۱۳ تا از ترسناک‌ترین موجودات آب شیرین !
زمان کنونی: 16-09-1395،08:21 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: moderator
آخرین ارسال: moderator
پاسخ: 13
بازدید: 658

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: ۱۳ تا از ترسناک‌ترین موجودات آب شیرین !
ارسال: #11
RE: ۱۳ تا از ترسناک‌ترین موجودات آب شیرین !
پست‌ها: 1,456
اعتبار: 36
حالت من: Ghafelgir
سفره‌ماهی غول‌پیکر آب شیرین

این ماهیان غول‌پیکر ساکن رودخانه‌های جنوب‌شرقی آسیا و شمال استرالیا هستند. آنها می‌توانند تا ۵ متر طول داشته باشند و وزنشان نیز به ۶۰۰ کیلوگرم نیز می‌رسد. با این وجود، اطلاعات بسیار اندکی درباره این مخلوق در دسترس است. سفره‌ماهی آب شیرین را به سختی می‌توان دید، چرا که اغلب خودش را در رسوبات رودخانه مدفون می‌کند. آنها از صدف‌ها و خرچنگ ها تغذیه می‌کنند و برای شکار، علائم الکتریکی آنها را ردیابی می‌کنند. اگرچه آنها به ندرت به انسان حمله می‌کنند، اما گزارش‌هایی مبنی بر واژگون کردن قایق‌ها توسط این حیوانات عظیم وجود دارد.
با این وجود، سفره‌ماهی‌ها می‌توانند ضربه مهلکی را به هدف خود وارد کنند. آنها یک پیکان در انتهای دم خود دارند که محتوی سمی کشنده است و می‌تواند گزشی به عمق ۳۸ سانتی‌متر ایجاد کند. بسیاری از دانشمندان نگران هستند چون سفره‌ماهی‌های آب شیرین به دلیل نابودی زیستگاه و آلودگی آب در معرض تهدید قرار دارند.

گوزلیم عکسین دوشوب پیماندن پیمانیه

گوندریب عشقین منی میخاندن میخانیه

گئتمیشم میخانیه من دردیمه درمان اولام

دردیمی بیر بیر دیم من ساغر و پیمانیه

دردیمه درمان شراب اولدو حبیبیم ساقی لر

گوندریب عشقیم منی گور هانسی داروخانیه

[عکس: images?q=tbn:ANd9GcTiJ4evUTSiPaWN4c5Iczp...VY2wXNRMnQ]
12-11-1390 07:57 ب.ظ

ارسال: #12
[عکس: environment-vampire-fish_42565_600x4501.jpg]
ماهی خون‌آشام

این تصویر گروهی از ماهیان خون‌آشام دندان‌دار یا پایارا است که در حال عرضه در بازاری در پیواس کشور پرو است. این ماهی ترسناک که اطلاعات اندکی نیز درباره آن وجود دارد، به خاطر گوشت لذیذی که دارد در حوزه آمازون و اورینوکو طرفداران زیادی دارد.
ماهیان خون‌آشام عمدتا از ماهیان کوچک‌تر خصوصا پیراناها تغذیه می‌کنند و آنها را با دندان‌های تیز و بلند خود به سیخ می‌کشند. دندان‌های ترسناک آنها می‌تواند تا ۱۵ سانتی‌متر رشد بکند.

12-11-1390 07:58 ب.ظ

ارسال: #13
گربه‌ماهی کندیرو

[عکس: enivironment-candiru_42554_600x4501.jpg]

شاید ترسناک‌ترین گونه ساکن آب‌های شیرین کندیرو باشد که یک گربه‌ماهی انگلی از خانواده Trichomycteridae به شمار می‌رود. این ماهی کوچک و باریک عموما از آبشش‌های ماهیان بزرگ‌تر ساکن آمازون تغذیه می‌کند. با این وجود، در طی چند قرن گذشته گزارش‌هایی مبنی بر بیتوته کردن این ماهیان در مجرای ادرار انسان‌ها نیز گزارش شده است. برخی از مردم آمازون ابزارهایی برای جلوگیری از این بیماری آزاردهنده دارند، که درمان آن حتی به کمک جراحی نیز چندان کار راحتی نیست. ابزارهای پیشگیری شامل پوشیدن لباس‌های زمخت، بستن انتهای مجرای ادرار با شریان‌بند، و اجتناب از ادرار کردن در کنار رودخانه است.
مدارک بسیار کمی دال بر حمله کندیروها به انسان وجود دارد. علاوه بر این، با عرض متوسط ۶ میلی‌متر و طول متوسط ۷ سانتی‌متر، این ماهی اندکی برای ورود به مجرای ادرار انسان بزرگ است. با این حال، سابقه این ماهی به اندازه کافی ترسناک است که بسیاری از مردم را از آب‌های استوایی دور نگه دارد، حتی اگر این آب‌ها خیلی دورتر از محدوده زندگی کندیروها قرار داشته باشند.

12-11-1390 07:59 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.