گال - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

گال
زمان کنونی: 20-09-1395،08:27 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 174

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: گال
ارسال: #1
گال
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
گال در اثر حیره خارش آور ماده ای به نام ((سارکوپت اسکیبی)) که داخل پوست نقب میزند و تخم گذاری میکند ایجاد میشود. این تخمها باعث بروز واکنش حساسیتی خارش دار شدیدی میشوند. این نقبهای پوستی خطوط تیره-موجدار و ظریفی به وجود می آورند که تا یک دوم اینچ طول دارند و عمدتا در مچ دستها -پرده های بین انگشتان- آرنج-زیر بغل-پستانها و دستگاه تناسلی مردانه ایجاد میشوند. پیدا کردن این نقبهای پوستی اغلب دشوار است بوِیژه اگر خاراندن و عفونت ثانویه آنها را بپوشاند. در نتیجه این عارضه باید توسط متخصص بیماریهای پوست تشخیص داده شود. او این حیره ها را زیر میکروسکوپ مشخص خواهد کرد. گال به طور شایع در خانواده های پر جمعیت بویژه وقتی کودکان کنار هم میخوابند یافت میشود. اغلب چند نفر از اعضای خانواده به این حیره ها مبتلا میشوند .

درمان: درمان نسبتا ساده است .پزشک باید کرم پرمترین(الیمایت) ۵ درصد را که باید هنگام خواب روی سراسر بدن از سر به پایین تا کف پاها مالیده شود تجویز کند. این لوسیون را در طول شب روی بدن باقی گذارید و صبح روز بعد کاملا آن را زیر دوش بشویید. خارش ممکن است تا برطرف شدن واکنش بدن به حیره به مدت ۱ تا ۳ هفته باقی بماند ولی این به معنی لزوم درمان مجدد نیست مگر آنکه وجود حیره های جدید(به احتمال زیاد از طریق آلودگی مجدد) نشان داده شود. کلیه لباسها -حوله ها-و ملافه ها باید در ماشین لباسشویی شسته شوند یا توسط خشکشویی تمیز گردند. ضد عفونی کردن ضرورت ندارد.

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

11-11-1390 11:33 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان