کبد چرب دارید؟ - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

کبد چرب دارید؟
زمان کنونی: 18-09-1395،11:26 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 206

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: کبد چرب دارید؟
ارسال: #1
کبد چرب دارید؟
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
دانشمندان دانشگاه فلوریدا با قرار دادن گروهی از موش‌های آزمایشگاهی تحت رژیم غذایی سرشار از چربی در 14 هفته و سپس درمان آنها با ترکیب مصنوعی SR9238‌ دریافتند این ترکیب دارویی به طور موثر می‌تواند تجمع چربی و یا تولید چربی در کبد را سرکوب کرده و ضمن حذف التهابات موجب کاهش میزان کلسترول تام در بدن نیز می‌شود.

براساس یافته این محققان ژن‌های تولیدکننده چربی در گروه حیوانی مورد مطالعه که تحت تجویز این ترکیب دارویی قرار گرفتند تنها پس از یک ماه سرکوب شدند و تولید چربی در کبد آنها تا 90 درصد کاهش یافت.

نتایج حاصل از این تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از این ترکیب همچنین توانست تا 80 درصد در آنزیم مسئول تولید کلسترول همان آنزیمی که داروهای استاتینی برای کاهش کلسترول آن را هدف‌گیری می‌کنند، کاهش ایجاد کند.

به گزارش مهر، بیماری متابولیکی کبد چرب که اغلب با چاقی و دیابت همراه می‌شود اغلب به شرایط جدید وخیم‌تر از جمله سیروز کبدی و یا سرطان کبد منجر می‌شود که این وضعیت حدود 10 تا 42 درصد از جمعیت عمومی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

07-10-1391 02:34 ق.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان