چیلر چیست؟ - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

چیلر چیست؟
زمان کنونی: 19-09-1395،01:36 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 190

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: چیلر چیست؟
ارسال: #1
چیلر چیست؟
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
چیلر دستگاهی است برای تولید سرما و برودت که بر اساس عمل تراکمی یا جذبی کار می کند.

چیلر ها به دو دسته جذبی و تراکمی تقسیم میشوند، چیلر های جذبی با استفاده از انرژی الکتریسیته و چیلرهای تراکمی با استفاده از انرژی حرارتی باعث ایجاد بودت می شوند.

در چیلرهای تراکمی گاز ابتدا توسط کمپرسور فشرده میشود و سپس این گاز به کندانسور منتقل میشود و توسط آب یا هوای محیط خنک شده و به مایع تبدیل میشود این مایع به اواپراتور منتقل میشود که در فشار پایینی قرار دارد. این فشار پایین باعث تبخیر مایع می شود. و این تبخیر مایع باعث می شود که مایع گرمای نهان خود را از محیط بگیرد که این باعث سرد شدن محیط شود. این گاز باز به کندانسور باگشته و این چرخه ادامه دارد

در اینجا ابتدا بخار آب توسط لیتیوم بروماید غلیظ جذب و در قسمت مولد حرارتی توسط حرارت تبدیل به بخار میشود این بخار توسط کندانسور تبدیل به مایع شده و در قسمت اواپراتور به خاطر فشار کمی که اواپراتور دارد ابدیل به بخار می شود و این تبدیل فاز باعث میشود که مایع گرمای محیط را بگیرد که این کار باعث سرد شدن محیط میشود

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

30-02-1391 11:57 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان