پيش بيني هايي که غلط از آب در آمدند! - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

پيش بيني هايي که غلط از آب در آمدند!
زمان کنونی: 21-09-1395،07:12 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: moderator
آخرین ارسال: moderator
پاسخ: 1
بازدید: 242

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: پيش بيني هايي که غلط از آب در آمدند!
ارسال: #1
پيش بيني هايي که غلط از آب در آمدند!
پست‌ها: 1,456
اعتبار: 36
حالت من: Ghafelgir
پيش بيني هايي که به واقعيت نمي پيوندند لزوما پيش بيني هاي بدي نيستند. مثلا پيش بيني هايي که وقوع يک فاجعه زيست محيطي را حتمي مي دانستند، در هوشياري جوامع و مردم و پيشگيري از چنين فاجعه اي بسيار موثر بودند. بيشتر کارشناسان هنگام پيش بيني از واژه ها و عبارتهايي همچون : <<شايد>>، <<از آمار چنين فهميده مي شود که ..>>.و <<با فرض ادامه روندهاي کنوني چندين سناريو ممکن وجود دارد>>، استفاده مي کنند. آنها چنان از واژه ها و و عبارات بهره مي جويند که گويا بزرگترين ترسشان اين است که مبادا پيش بيني هايشان << غلط از آب در آيد>>. اما بايد دانشمندان و آينده پژوهاني را تحسين کرد که جسورانه و بدون ترس از اينکه پيش بيني هايشان غلط باشد، هميشه لحن قاطع و عبارتهاي مطلق را در سخنانشان به کار مي گيرند. بعضي ها خوش بين اند و برخي ديگر بد بين. هميشه کساني هستند که اعلام خطر مي کنند و گاهي با لحن گزنده مي گويند: << اين هم آخر خط>> و اميدشان اين است که جوامع ، سازمانها، و مردم رفتارشان را تغيير دهند و نگذراند که آينده شان تباه شود. البته کساني که از اين روش به گونه اي آگاهانه استفاده مي کنند بايد متوجه باشند که پيش بيني هاي هشدار دهنده ي‌‌‌‌‌‌ آنها نبايد آنقدر انرژي سوز باشد که انگيزه تلاش سازنده را از جوامع يا سازمان ها بگيرد. << پيش بيني هاي بدي>> که در اينجا مي خوانيد برگرفته از مجله فيوچريست است و نويسنده اي به نام لورا لي آنها را گردآوري کرده است.

تا سال ۲۰۰۶ منازل مسکوني قابليت پرواز خواهند داشت. زماني فرا خواهد رسيد که جوامع بشري به طور کامل در فصل هاي سرد به جنوب مهاجرت خواهند کرد.
آرتور سي. کلارک، ۱۹۶۶
در قرن آينده کار پر زحمت و طاقت فرسا در شبانه روز به ۴ يا ۵ ساعت تقليل خواهد يافت.
سناتور دابليو اي. پلز، ۱۸۹۳
تا سال ۱۹۹۳ قشر بسيار مرفه و ثروتمند و قشر بسيار فقير و تنگ دست وجود نخواهد داشت.
تي وي پاوردلي، رهبر کارگران، ۱۸۹۳

با توجه به نرخ کنوني کشتار حيوانات، تا سال ۱۹۵۰ نسل حيوانات وحشي منقرض خواهد شد و چيزي به نام <<پرنده>> را فقط مي توان در کتابهاي تاريخي مشاهده کرد. همچنين ظرف ۷۵ سال آينده دندان هاي انسان محو خواهد شد، چرا که مواد غذايي آينده به صورت کاملا فشرده و مستقيما از مواد شيميايي تهيه خواهند شد ديگر نيازي به هضم و گوارش نخواهيم داشت.
سي ام اسکيز، سردبير نشريه بروکلين ديلي، ۱۹۰۰

ظرف ۵۰ سال آينده خواهيم توانست به جاي پرورش يک مرغ کامل و خوردن سينه يا بال آن ، فقط بخش هايي از بدن مرغ را که به آن نياز داريم، در محيط مناسبي پرورش دهيم.
وينستون چرچيل، نشريه پاپيولار مکانيک، ۱۹۳۰

پيش از آنکه انسان کره ماه را فتح کند ، شاهد خواهيم بود که مراسلات پستي بوسيله موشک هاي هدايت پذير ظرف چند ساعت از نيويورک به استراليا مي رسند. ما در آستانه ظهور پست موشکي قرار داريم.
آرتور سامر فيلد، ۱۹۵۹

مهم نيست که اين بچه چه کاره خواهد شد ولي مطمئن باش که به هيچ جايي نخواهد رسيد.
معلم آلبرت انيشتن، خطاب به پدر وي، ۱۸۹۵

من پيش بيني مي کنم که راديو از زندگي بشر کاملا حذف خواهد شد و انسانهاي بد بختي که اکنون ناچار به شنيدن صداي آن هستند راه بهتري براي گذران اوقات فراغت خود پيدا خواهند کرد.
ايچ جي ولز، ۱۹۲۵

مشکل تلويزيون اين است که مردم بايد بنشينند و به صفحه آن خيره شوند. يک خانواده متوسط آمريکايي وقتي براي اين کار ندارد.
روزنامه نيويورک تايمز، به مناسبت نمايش اولين نمونه دستگاه تلويزيون در نمايشگاه جهاني، ۱۹۳۹

انسان صرف نظر از همه پيشرفت هاي علمي آينده هرگز پا بر روي کره ماه نخواهد گذاشت.
سي دي فارست، ۱۹۵۷

ژاپني ها هيچ چيزي نمي سازند که مردم آمريکا خواهان خريد آن باشند.
جان فاستر دالز، وزير امور خارجه آمريکا، ۱۹۵۴

در آستانه قرن بيست و يکم در جامعه اي بدون کاغذ زندگي خواهيم کرد.
راجر اسميت، رييس جنرال موتورز، ۱۹۸۶

اختراعات دير زماني است که به آخر خط رسيده اند. من هيچ اميدي به پيشرفت بيشتر علوم ندارم.
ژوليوس سکستوس فرونتينوس، از مهندسان رومي، سال ۱۰ پس از ميلاد

اختراع شگفت آوري است ولي به راستي چه کسي خواهان استفاده از آن خواهد بود؟
رييس جمهور آمريکا، رادرفورد هيز، خطاب به الکساندر گراهام بل، مخترع تلفن، ۱۸۷۶

به رغم روند کنوني کوچک سازي و کاهش قيمت ها، بعيد به نظر مي رسد که در آينده نزديک هر کسي يک رايانه شخصي داشته باشد.
استانلي پن، گزارشگر وال استريت ژورنال، ۱۹۶۶

اصلا اين ريز تراشه ها به چه دردي مي خورد؟!
يکي از مهندسان بخش سيستم هاي پيشرفته رايانه اي شرکت آي بي ام، ۱۹۶۸

من پيش بيني مي کنم که اينترنت مانند ستاره اي ابر نو اختر، رشدي بسيار خارق العاده خواهد داشت و نهايتا در سال ۱۹۹۶ کاملا نابود خواهد شد.
باب متکاف، نشريه اينفو ورد، ۱۹۹۵

ما تا ابد قادر نخواهيم بود که شکم، سينه و مغز را به طور عاقلانه و انساني جراحي کنيم.
جان اريک اريکسون، جراح مخصوص ملکه ويکتوريا، ۱۸۷۳

در قرن آينده قانون بسيار ساده خواهد شد به گونه اي که تعداد حقوق دانها و وکيل ها و مقدار دستمزد آنها رو به زوال خواهد نهاد.
جينيوس هنري بروان، روزنامه نگار، ۱۸۹۳

در دهه ي ۱۹۹۰ همه ي زوج ها خوشبخت خواهند شد . زيرا قوانين آينده هر زن و مردي را که بدون برخورداري از صلاحيت هاي جسمي، فکري و مالي ازوداج کنند، محکوم به مرگ خواهد کرد.
آرتور جان هابرتون، ۱۸۹۳

در آينده مجرمان و جانيان به جاي اينکه به اشد مجازات محکوم شوند، از حق ادامه نسل محروم خواهند شد و پس از گذشت چند نسل ديگر جرمي روي نخواهد داد، چرا که مجرمي متولد نخواهد شد.

گوزلیم عکسین دوشوب پیماندن پیمانیه

گوندریب عشقین منی میخاندن میخانیه

گئتمیشم میخانیه من دردیمه درمان اولام

دردیمی بیر بیر دیم من ساغر و پیمانیه

دردیمه درمان شراب اولدو حبیبیم ساقی لر

گوندریب عشقیم منی گور هانسی داروخانیه

[عکس: images?q=tbn:ANd9GcTiJ4evUTSiPaWN4c5Iczp...VY2wXNRMnQ]
11-06-1390 02:03 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان