وقتي ويروسها مغز را هك مي كنند - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

وقتي ويروسها مغز را هك مي كنند
زمان کنونی: 02-07-1396،08:50 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Armin 2afm
آخرین ارسال: Armin 2afm
پاسخ: 1
بازدید: 91

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: وقتي ويروسها مغز را هك مي كنند
ارسال: #1
وقتي ويروسها مغز را هك مي كنند
پست‌ها: 1,079
تاریخ عضویت: 29 آذر 1391
اعتبار: 51
حالت من: انتخاب نشده
«اندرو هسل» بيولوژيست دانشگاه «سينگيولاريتي» مي گويد سلولها، رايانه هاي زنده هستند و DNA زباني براي برنامه نويسي آنها است، همين امر مي تواند روزي منجر به ابداع ويروسهايي شود كه براي هك كردن ذهن انسانها به كار گرفته مي شوند.
به گزارش مهر، علم زيست شناسي تركيب علمي نوپا است، انسان اكنون مي تواند در ساختار ژنتيكي گونه هاي حيات تغييراتي ايجاد كند و از سويي ديگر فردي مانند «كرگ ونتر» سال گذشته توانست اولين حيات مصنوعي را ايجاد كند. اما متخصصاني كه در اين زمينه فعاليت دارند بر اين باورند كه تخصص انسان در زمينه اين علم با سرعتي فراتر از سرعت تكامل طبيعي در حال رشد است و تعدادي هشدار مي دهند روزي بيولوژي تركيبي به شكلي جبران ناپذير از كنترل خارج خواهد شد.
هسل معتقد است اين رويداد مي تواند منجر به ايجاد جهاني شود كه هكرها در آن ويروسها و باكتري هايي را به وجود مي آورند كه مي توانند ذهن انسان را در كنترل خود بگيرند. هسل مي گويد مهندسي ژنتيك مرز بعدي محاسبات رايانشي است. وي مي گويد: زيست شناسي تركيبي، يا نوشتن مصنوعي حيات، يكي از قدرتمندترين فناوري هاي جهان به شمار مي رود، اين علم نشان مي دهد سلولها رايانه هايي زنده هستند و زبان برنامه نويسي آنها نيز DNA است.
به گفته وي دانشمندان در انتظار روزي هستند كه بتوانند زندگي را به گونه اي در راستاي حل كردن بحرانهاي جهاني برنامه ريزي كنند به اين شكل بشريت مي تواند ارتباطي پايدار را در درون زيست كره به دست آورد. به گفته وي اين علم به سرعت رشد خواهد كرد و حتي از شتاب توسعه فناوري هاي رايانه اي نيز سبقت خواهد گرفت.
هسل جهاني را تصور مي كند كه مي توان در آن DNA را چاپ و رمزگشايي كرد. اما وي در سخنراني در كنفرانس TXM هشدار داد ويروسها و باكتري ها مي توانند در آن دوره مواد شيميايي را به مغز انسانها ارسال كنند، مي توانند بر روي ذهن ميزبان خود تاثير گذاشته و حتي آن را كنترل كنند. براي مثال ويروسي كه به عنوان واكسن به بدن يك ميزبان تزريق مي شود را مي توان به گونه اي برنامه ريزي كرد تا رفتارهاي فرد را در كنترل خود بگيرد.
هسل مي گويد بايد از اكنون نحوه مقابله به مثل با چنين سلاح هايي را فراگرفت. به گفته وي ويروسها و باكتري ها با ميزبانان انسان خود ارتباطي شيميايي دارند و تركيب شيميايي را وارد بدن انسان مي كنند، به اين شكل يك ويروس تغيير يافته و برنامه ريزي شده مي تواند به صورت فرضي تركيبات شيميايي را وارد بدن انسان سازد كه رفتارهاي وي را تحت تاثير قرار بدهد.
براساس گزارش ميل آنلاين، مارك گودمن متخصص امنيتي نيز معتقد است جنايتهاي زيستي امروز به جنايتهاي رايانه اي دهه 80 شباهت دارند، تعداد كمي در آن دوران اين مشكل را شناسايي كرده بودند اما اين بحران به سرعت در حال رشد بود. به گفته گودمن بيولوژي تركيبي مي تواند زمينه تروريسم زيستي و جنايتهاي زيستي را در جهان فراهم آورد.
زیر بارون اگه دختری رو سوار کردین
به جای شماره بهش امنیت بدید
او را به مقصد مورد نظرش برسانید
نه به مقصد مرد نظرتان!!!
بگذارید زن ایرانی مرد ایرانی را در کوچه ای خلوت دید
احساس امنیت کنه نه احساس ترس
بیاید فارغ از جنسیت کمی هم

  مـَـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرد باشیم...
15-02-1392 01:42 ق.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  وقتي مغز درست كار نكند... Armin 2afm 0 112 15-02-1392 01:45 ق.ظ
آخرین ارسال: Armin 2afm
  وقتي ويروسها به دستگاه عصبي حمله مي كنند Armin 2afm 0 84 15-02-1392 01:41 ق.ظ
آخرین ارسال: Armin 2afm

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان