وضعیت کیفی خودروهای داخلی در اسفند ماه 90 - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

وضعیت کیفی خودروهای داخلی در اسفند ماه 90
زمان کنونی: 29-06-1396،11:50 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: tari
آخرین ارسال: tari
پاسخ: 1
بازدید: 234

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: وضعیت کیفی خودروهای داخلی در اسفند ماه 90
ارسال: #1
وضعیت کیفی خودروهای داخلی در اسفند ماه 90
پست‌ها: 199
تاریخ عضویت: 28 شهریور 1390
اعتبار: 11
حالت من: انتخاب نشده
آخرین ویرایش در 23-01-1391 11:18 ق.ظ توسط tari
«تندر» از «مگان» پیشی گرفت

گروه خودرو- در تازه‌ترین رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی، باز هم مونتاژی‌های ژاپنی رده‌های ابتدایی جدول را به خود اختصاص دادند.
[عکس: j9669_1601.jpg]

این آمار که توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اعلام شده، به اسفند ماه سال گذشته مربوط می‌شود و 26 خودرو تولید و مونتاژ داخلی در آن حضور دارند.

این 26 خودرو باز هم در همان نه معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور، ‌ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ مورد ارزیابی قرار گرفته و بر اساس مجموع نمرات منفی کسب شده، در دو گروه «خیلی خوب» و «خوب» دسته‌بندی شده اند.
هر خودرویی که مجموع نمرات منفی آن بین صفر تا 120 شده، در گروه «خیلی خوب» جای گرفته و خودروهای دارای نمره منفی 120 تا 200 نیز به دسته «خوب»‌ها رفته‌اند.
این در شرایطی است که از جمع 26 خودرو تحت ارزیابی، فقط یک خودرو در گروه «خوب» جای دارد و 25 خودرو دیگر همگی «خیلی خوب» هستند.
در این آمار نیسان تینا که فقط 5/3 نمره منفی کسب کرده، با پژوپارس دارای 64 نمره منفی و پراید دارای 115 امتیاز منفی و لیفان چینی دارای 70 نمره منفی، هم گروه است.
در حال حاضر با وجود تمام اقدامات انجام شده برای ارتقای کیفی خودروهای پرتیراژ داخلی، مشتریان و بسیاری از کارشناسان معتقدند این خودروها هنوز به درجه کیفی مناسبی نرسیده‌اند، بنابراین پذیرفتنی نیست که بالای 90 درصد آنها را «خیلی خوب» بدانیم. طبعا اینکه خودروهایی مانند تینا، ماکسیما، مزدا و ویتارا در یک گروه باشند و تندر و مگان و پژو 206 در یک گروه و پراید و لیفان و چری نیز در گروهی دیگر، بسیار باورپذیرتر است.
اما از دیگر نکات قابل توجه آمار کیفی خودروهای داخلی در اسفند 90، می توان به‌کیفیت بهتر تندر-90 نسبت به مگان و بالاتر قرار گرفتن تیبا از MVM اشاره کرد.
همچنین پژو 206 صندوقدار نیز توانسته نمرات منفی کمتری نسبت به تندر-90 ایران خودرو کسب کند. از سوی دیگر، تنها خودرویی که از قافله «خیلی خوب»‌ها جا مانده، سایپا132 تولیدی در سایت کاشان سایپا است.
صدر پر از ژاپنی
گویا حضور محصولات مونتاژی ژاپنی در رده‌های ابتدایی جدول کیفی خودروهای داخلی، دیگر به یک عادت تبدیل شده، زیرا در ارزیابی اسفند ماه نیز این چشم بادامی‌ها در صدر جدول رده‌بندی قرار دارند.
در این بین، نیسان تیانا هنوز هم پرچمدار است و توانسته با کسب تنها 5/3 نمره منفی، لقب باکیفیت ترین خودرو تولید داخل را همچنان در اختیار خود نگه دارد. این محصول مونتاژی پارس خودرو، در سه معیار تزئینات، بدنه و رنگ نمره منفی به دست آورده است. پس از تیانا، در حالی به یک نیسانی دیگر به نام ماکسیما در رده دوم جدول برمی‌خوریم که این محصول در بدنه و رنگ نمره منفی دارد. گفته می‌شود نیسان برای قطع ارتباط با خودروسازی و بازار ایران تحت فشار قرار گرفته است. اما پس از نیسان، مزدا نیز توانسته دو نماینده در رده‌های ابتدایی جدول داشته باشد، به نحوی که مزدا3 سوم شده و مزدا2 نیز رده چهارم را به خود اختصاص داده است. این دو خودرو فقط در رنگ نمره منفی کسب کرده‌اند که البته نمره‌ای بالا به نظر می‌رسد، اما در سایر معیارها حائز امتیاز منفی نشده‌اند.
مزدا2 و مزدا3 توسط شرکت خصوصی «گروه بهمن» به مونتاژ می‌رسند و باید دید با توجه به تشدید تحریم‌ها علیه خودروسازی کشور، تولید آنها در سال جاری چه شرایطی پیدا خواهد کرد.
پس از مزدا، با یک شاسی بلند به نام سوزوکی گرندویتارا در رده پنجم جدول روبه‌رو می‌شویم، که در سه معیار تزئینات، بدنه و رنگ نمره منفی کسب کرده است. ویتارا در ایران خودرو خراسان مونتاژ می‌شود و سال گذشته با مشکلاتی در تامین قطعات و تولید مواجه شد و در نهایت قیمت آن شدیدا افزایش یافت.
تندر بالاتر از مگان
رده‌های ششم تا دوازدهم جدول کیفی خودروهای داخلی را فرانسوی‌ها و کره‌ای‌ها به خود اختصاص داده‌اند که البته سهم فرانسوی‌ها بیشتر است.
در این میان، تندر-90 پارس خودرو توانسته حائز کمترین نمره منفی شود و بالاتر از همتای ایران خودرویی خود و همچنین مگان و پژو 206 قرار بگیرد.
تندر پارس خودرو در معیارهای تجهیزات، تزئینات، صداهای غیر عادی، بدنه و رنگ نمره منفی کسب کرده که بیشترین آن به تزئینات مربوط می‌شود.
پس این محصول، مگان در رده هفتم قرار گرفته و در معیارهای تزئینات، بدنه و رنگ نمره منفی به خود می‌بیند. همچنین پژو 206 صندوقدار نیز که جایگاه هشتم را در اختیار دارد، در چهار معیار سیستم موتور، تزئینات، صداهای غیرعادی و بدنه حائز نمره منفی شده است. 206 صندوقدار تنها خودرویی است که معیار رنگ آن هیچ نمره منفی ندارد.
پس از این محصول، تندر-90 ایران خودرو به چشم می آید که تنها در سه معیار سیستم تعلیق، سیستم موتور و نفوذ آب نمره منفی به خود نمی‌بیند. هیوندایی آوانته نیز که دهمین عضو جدول به حساب می‌آید، به جز ترمز، تجهیزات الکتریکی، صداهای غیرعادی و نفوذ آب، در باقی معیارها حائز نمره منفی شده است.
همچنین پژو 206‌هاچ بک هم به عنوان عضو یازدهم جدول، فقط در ترمز، تجهیزات الکتریکی و نفود آب نمره منفی به خود نمی‌بیند. ریو نیز که رده دوازدهم را در اختیار دارد، مانند 206 در معیارهای ترمز، تجهیزات و نفوذ آب نمره منفی کسب نکرده است. ریو البته دیگر به تولید نمی‌رسد و در آخرین رده‌بندی انجام شده، بالاترین نمره منفی را در بخش سیستم موتور به خود اختصاص داده است.
کیفیت پژو و سمند
به سراغ سمند و پژو برویم و ببینیم کیفیت آنها در اسفند ماه چه وضعیتی داشته است.
در این بین، پژو پارس خراسان توانسته بهترین کیفیت را ازآن خود کند و در رده چهاردهم جای بگیرد. این محصول به جز نفوذ آب، در سایر معیارها نمره منفی به خود می‌بیند و بیشترین آن با تزئینات در ارتباط است.
پس از این محصول، با سمند در رده پانزدهم جدول روبه‌رو می‌شویم، سمندی که در تمام معیارها نمره منفی دارد و بیشترین آن به بخش تزئینات مربوط می شود.
پژو 405 خراسان نیز که پشت سر سمند قرار دارد، به جز نفوذ آب در باقی معیارها منفی شده است. این در حالی است که همتای تهرانی آن با کسب نمره منفی در همه معیارها، رده بعدی را در اختیار دارد.
چینی‌های مونتاژی
سری هم به چینی‌های صنعت خودرو ایران بزنیم، چینی‌هایی که پنج نماینده در جدول کیفی اسفند ماه دارند و در بین آنها MVM مدل 530 دارای بهترین کیفیت است. این محصول که در کمرکش جدول قرار گرفته، به جز نفوذ آب در سایر معیارها نمره منفی به خود می‌بیند و بیشترین آن نیز به بدنه مربوط می‌شود. البته نمره منفی سیستم فنربندی این خودرو هنوز هم بالا به نظر می‌رسد.
دومین خودرو باکیفیت چینی طبق آمار ارائه شده، لیفان مدل 620 است که جایگاه هجدهم را در اختیار دارد. این خودرو فقط در نفوذ آب نمره منفی کسب نکرده و از آن سو کمترین کیفیت را در بخش سیستم تعلیق به خود اختصاص داده است.
اما سومین خودرو با کیفیت چینی پس از لیفان 620، مدل X33 است كه شاسی بلند مي‌باشد و در جایگاه نوزدهم قرار دارد. این خودرو به جز نفوذ آب، در هشت معیار دیگر نمره منفی به خود می‌بیند. چری ویانا نیز که بیست و یکمین عضو جدول رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی به حساب می‌آید و نه تنها در همه معیارها نمره منفی دارد، بلکه کمترین کیفیت در بخش رنگ را نیز به خود اختصاص داده است. آخرین چینی جدول رده‌بندی کیفی اسفند ماه نیز MVM مدل 110 است که رده بیست و دوم جدول را در اختیار دارد و به جز نفوذ آب در باقی معیارها نمره منفی به خود می‌بیند.
این محصول البته در ترمز و صداهای غیرعادی بیشترین نمرات منفی را بین خودروهای تحت ارزیابی اسفند ماه به خود اختصاص داده است.
فقط یک پراید «خوب» است
اما نگاهی بیندازیم به وضعیت کیفی پراید در اسفند ماه؛ طبق آمار ارائه شده، سایپا131 تولید سایپا دارای بهترین کیفیت در بین پرایدها است که علاوه بر کسب نمره منفی در همه معیارها، حائز کمترین کیفیت در بدنه و سیستم نفوذ آب نیز شده است.
مدل 132 و سایپایی پراید نیز که در رده بعدی جای گرفته، در همه معیارها نمره منفی به خود می‌بیند و بیشترین آن به بخش بدنه مربوط می‌شود.
پراید یک مدل پارس خودرویی و یک مدل کاشانی هم دارد که اولی یکی به آخر شده و دومی نیز در انتهای جدول قرار گرفته است.
پراید 131 پارس خودرو جدای از اینکه در تمام معیارها نمره منفی به خود می بیند، کمترین کیفیت را نیز در بخش تجهیزات الکتریکی دارا است.
همچنین پراید 132 تولید سایپا کاشان که تنها خودرو «خوب» جدول کیفی اسفند‌ماه به شمار می‌رود، علاوه بر کسب نمره منفی در تمام معیارها، کمترین کیفیت را در تزئینات داخلی و خارجی به خود اختصاص داده
[عکس: g1193_1602.jpg]
گونده منه باش ووران ایندی منه داش وورور.
ایندی منه داش ووران اوزگلره باش وورور.
اوزگه اگر داش وورا دردینه دوزمک اولار.
باخ بورا سوز بوردادی داشلاری یولداش وورور...
23-01-1391 11:13 ق.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  افزایش سرعت اینترنت و بهبود وضعیت پهنای باند Friga 0 153 14-06-1392 04:21 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  آخرین وضعیت میزان دسترسی و ضریب نفوذ اینترنت در کشور Friga 0 149 29-03-1392 12:06 ق.ظ
آخرین ارسال: Friga

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان