نشانگان رایتر - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

نشانگان رایتر
زمان کنونی: 16-09-1395،02:14 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 182

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: نشانگان رایتر
ارسال: #1
نشانگان رایتر
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
التهاب مفصلی تنها یکی از جنبه های نشانگان رایتر است. سایر علائم عبارتند از: التهاب ملتحمه-التهاب پیشابراه-التهاب روده-و ضایعات پوست و مخاط. در زنان ممکن است گردن رحم نیز ملتهب شود اگر چه نشانگان رایتر به طور عمده مردان را در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی مبتلا میکند. با آنکه نشانگان رایتر اغلب به دنبال عفونت باکتریایی دستگاه ادراری تناسلی یا روده بروز میکند ولی علت آن ناشناخته است. به نظر میرسد که حساسیت نسبت به این بیماری توسط عامل وراثت تعیین میشود و عفونت باکتریایی تا حدودی باعث شعله ور شدن آن میگردد. التهاب مفصلی ممکن است خفیف یا شدید باشد و معمولا در مفاصل بزرگ پاها و در انگشتان پا بروز میکند. علائم اولیه ۳ تا ۴ ماه طول میکشد. در حدود نیمی از بیماران -التهاب مفصلی ظرف چند سال عود میکند.
درمان: رایجترین داروهایی که برای نشانگان رایتر تجویز میشوند داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی هستند . اگر نشانگان رایتر به دنبال تماس جنسی ایجاد میشود پزشک به احتمال زیاد آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد. شما همچنین ممکن است هنگام آمیزش با یک شریک جنسی جدید به استفاده از کاندوم ترغیب شوید تا از عود این نشانگان جلوگیری شود. بثورات جلدی و التهاب ملتحمه معمولا نیاز به درمان ندارند.

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

12-11-1390 02:10 ق.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.