موجودات زنده بر اساس نوع و ساختار سلولی - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

موجودات زنده بر اساس نوع و ساختار سلولی
زمان کنونی: 17-09-1395،04:00 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 628

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: موجودات زنده بر اساس نوع و ساختار سلولی
ارسال: #1
موجودات زنده بر اساس نوع و ساختار سلولی
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
باکتری ها، ساده ترین موجودات تک سلولی بدون هسته (پروکاریوتی) هستند و تقریباً همه جا زندگی می کنند. آنها به چهار هزار گونه مختلف تقسیم میشوند. برخی سودمند و برخی بیماریزا هستند.
باستانیان (که قبلاً آرکی باکتری نامیده می شدند) دیگر موجودات تک سلولی پروکاریوتی هستند که از نظر محل سکونت و ساختار سلولی تفاوت عمده ای با باکتر یها دارند و حدود 100 گونه هستند.
آغازیان نیز موجودات تك سلولی، اما از نوع هسته دار (یوکاریوتی) هستند. تاکنون 43 هزار گونه مختلف شناسایی شده اند که به شاخه های آمیب ها ، تاژ کداران، ها گداران و ریزجلبک ها تقسیم می شوند.
گیاهان از موجودات چندسلولی یوکاریوتی هستند که غذای خود را از فرآیند شیمیایی فتوسنتز کسب میکنند و حدود 300 هزار گونه هستند. نخستین گیاهان، جلبک های دریایی بودند. در حدود 450 میلیون سال پیش، ابتدا خزه ها و سپس سرخس ها در خشکی ظاهر شدند.
میلیون ها سال بعد نیز درختان مخروطی و گیاهان گُل دار به وجود آمدند. قارچ ها نیز جزو موجودات پرسلولی یوکاریوتی و شبیه گیاهان هستند، اما چون سبزینه ندارند، نمیتوانند از طریق فتوسنتز غذا سازی كنند و به ناچار از بقایای موجودات یا مواد معدنی تغذیه می کنند. آنها 77 هزار گونه هستند.
جانوران نیز با بیش از یک میلیون گونه متفاوت از حشرات، خزندگان،پرندگان، پستانداران و ماهی ها، بزرگترین و مشهورترین سر شاخه موجودات زنده پرسلولی زمین محسوب می شوند
[عکس: 1359377591.jpg]

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

08-11-1391 07:30 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان