مرگ استخوانی (استئونکروز) - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

مرگ استخوانی (استئونکروز)
زمان کنونی: 13-09-1395،10:07 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 256

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: مرگ استخوانی (استئونکروز)
ارسال: #1
مرگ استخوانی (استئونکروز)
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
استئونکروز در لغت به معنی ((مرگ)) (نکروز)- ((استخوان)) (استئو) است و در اثر اختلال در خونرسانی به مفصل (معمولا مفاصل ران-شانه- یا زانو) اغلب به علت شکستگی-عفونت-بیماری سلول داسی شکل-یا تصلب شرایین ایجاد میشود. در بسیاری از موارد علت ناشناخته است . افرادی که در معرض بروز مرگ استخوانی هستند عبارتند از : ۱- افراد مبتلا به تورم مفصل روماتوئید ۲-افرادی که مقادیر زیادی کورتیکواستروئید مصرف میکنند ۳-معتادان به الکل ۴- غواصان حرفه ای که دچار خمیدگی شده اند. علامت اصلی مرگ استخوانی درد است و شکستگیهای کوچکی در استخوان مرده ایجاد میشوند . چون استخوان خونرسانی خوبی ندارد نمیتواند خود را ترمیم کند. در نهایت استخوان مرده در اثر فشار وارد شده از مفصل فرسایش می یابد و التهاب مفصل بروز میکند. این پدیده به نوبه خود باعث انقباضهای عضلانی و خشکی در مفصل مبتلا و اطراف آن میشود. درد معمولا بعد از ایستادن یا راه رفتن که فشار بیشتری به مفاصل وارد میکنند بدترمیشود.

درمان: درمان عمدتا شبیه التهاب استخوانی مفصلی است که قبلا تشریح شد.

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

12-11-1390 02:18 ق.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.