مدیر بودن وزیر مهمتر از ورزشی بودن آن است/ انتخابات کمیته عقب نمی‌افتد - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

مدیر بودن وزیر مهمتر از ورزشی بودن آن است/ انتخابات کمیته عقب نمی‌افتد
زمان کنونی: 31-06-1396،08:13 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Emziper
آخرین ارسال: Emziper
پاسخ: 1
بازدید: 115

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: مدیر بودن وزیر مهمتر از ورزشی بودن آن است/ انتخابات کمیته عقب نمی‌افتد
ارسال: #1
مدیر بودن وزیر مهمتر از ورزشی بودن آن است/ انتخابات کمیته عقب نمی‌افتد
پست‌ها: 2,111
تاریخ عضویت: 15 مرداد 1392
اعتبار: 83
حالت من: Azkhodrazi
 [عکس: IMG13185126.jpg]
محمد علی‌آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه طبق برنامه روز یکشنبه باید گزینه سوم حسن روحانی برای تصدیگری مدیریت وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی شو‌د، ضمن بیان مطلب فوق گفت: نمی‌دانم آقای محمد شریعتمداری که فعلا سرپرستی وزارتخانه را بر عهده دارد، به مجلس معرفی می‌شود یا یکی از گزینه‌هایی که تا به امروز نام‌شان برای وزارت ورزش و جوانان مطرح شده، به مجلس معرفی می‌شود. فقط امیدوارم اینبار گزینه پیشنهادی رای اعتماد بگیرد تا ورزش از این بلاتکلیفی خارج شود.
وی در مورد اینکه "بهتر است گزینه جدید ورزشی باشد یا اینکه باید فاکتورهای مهم دیگری در انتخاب وزیر آینده لحاظ شود"؟، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم برای انتخاب وزیر ورزش و جوانان داشتن مدیریت کلان مهمترین فاکتور باشد. به هر حال ورزش یک مقوله استراتژیک و ملی است که آحاد مردم را در بر می‌گیرد. بنابراین اینکه وزیر آینده مدیریت کلان داشته باشد، مهمتر از هر مسئله دیگری است.
رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: در عین حال اگر وزیر ورزش از میان ورزشی‌ها انتخاب شود، خوب است اما تاکید می‌کنم که بهترین مدیر برای هر وزارتخانه‌ای کسی است که مراحل مختلف مدیریت را طی کرده باشد و با مسائلی مانند قانون بودجه آشنایی کامل داشته باشد. ضمن اینکه بتواند ارتباط خوبی با مجلسی‌ها برقرار کند. داشتن این ویژگی برای ورزش هم اهمیت و تاثیر زیادی خواهد داشت.
وی همچنین به موضوع جالبی هم اشاره کرد: گزینه‌های زیادی برای وزارت ورزش و جوانان مطرح شده است که هنوز هم معلوم نیست در نهایت کدام یک از آنها وزیر ورزش و جوانان شود. در این میان هستند گزینه‌هایی که بیشتر از همه صلاحیت مدیریت در ورزش را دارند. اگر دست من بود، می‌گفتم بهتر است چه کسی وزیر ورزش و جوانان شود.
[عکس: IMG13141009.jpg]
علی‌آبادی که پیش از این و به دنبال عدم رای اعتماد مجلس به صالحی امیری عنوان کرده بود زمان انتخابات کمیته ملی المپیک با نظر وی نهایی شد و حالا معلوم نیست این انتخابات در موعد مقرر 25 آذرماه برگزار شود یا نه؛ و هیات اجرایی در این زمینه تصمیم خواهد گرفت، اینبار از برگزاری انتخابات در موعد مقرر خبر داد.
وی در این رابطه گفت: هفته گذشته نشست اعضای هیات اجرایی برگزار نشد تا در آن موضوع زمان انتخابات را بررسی کنیم اما طبق صحبت‌هایی که شده قرار است انتخابات را در همان زمان تعیین شده یعنی 25 آذرماه برگزار کنیم، به خصوص اینکه فردا گزینه جدید برای وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی خواهد شد و تا آن زمان هم رای گیری مجلسی‌ها انجام می‌شود. در هر صورت زمان انتخابات کمیته ملی المپیک تغییر نکرده و عقب نخواهد افتاد. این انتخابات در موعد مقرر برگزار می‌شود.
رئیس کمیته ملی المپیک باز هم بر حضورش در انتخابات پیش رو با نظر وزیر جدید تاکید کرد و یادآور شد: همچنان نظرم این است که با دیدگاه وزیر ورزش و جوانان برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک تصمیم بگیریم. به هر حال مجموعه ورزش کشور زیر نظر وزیر آینده مدیریت خواهد شد و  نظر او در مورد چگونگی همکاری‌ها و سایر موارد برایم مهم است.
وی همچنین با بیان اینکه مشخص نبودن وضعیت وزیر ورزش و جوانان به نوعی باعث تشدید مشکلات مالی که خیلی از فدراسیون‌ها درگیر آن هستند، شده است، تصریح کرد: البته کمیته ملی المپیک به طور مستقل پیگیر مسائل مالی است و تا آنجا هم که توانسته، اعتباراتی را جذب کرده تا به فدراسیون‌ها اختصاص دهد. تمام تلاش‌مان این است که تیم‌ها و فدراسیون‌ها به خصوص آنهایی که باید در  بازی‌های آسیایی شرکت کنند با حداقل مشکل مالی کارهای‌شان را دنبال کنند.
علی‌آبادی با یادآوری اینکه برای کاروان ایران در بازی‌های المپیک یک حامی مالی جذب شده بود، از انجام چنین کاری برای بازی‌های آسیایی هم خبر داد و گفت: البته ابتدا باید جایگاه افراد در ورزش کشور مشخص شود تا بتوان برنامه‌های مورد نظر را نهایی کرد اما در هر صورت جذب حامی مالی برای کاروان اعزامی به اینچئون کره‌جنوبی یکی از برنامه‌های مورد نظرمان است.
وی در مورد همکاری فدراسیون‌ها با مربیان خارجی تاکید کرد: این موضوعی است که به مسائلی مانند انتخاب نشدن وزیر ورزش و جوانان ارتباطی ندارد و فقط کمیته ملی المپیک باید نظارت مستقیم روی آن داشته باشد.
رئیس کمیته ملی المپیک در پایان گفت: نظر ما هم به خدمت گرفته شدن مربیان طراز اول برای خیلی از رشته‌هاست اما اینکه چه تعداد مربی خارجی و در چه سطحی برای فدراسیون‌ها و ورزشکاران جذب شود، به قوای مالی ما بستگی دارد. در هر صورت قرارداد با مربیان خارجی آغاز شده است و تا آنجا که بتوانیم به نیازهای تیم‌ها در این زمینه رسیدگی می‌کنیم. 

 
[عکس: 95456232072032872674.jpg]


سخت است! اتفآقے رآ انتظآر بڪشے که خودت هم بدآنے... در رآه نیست..  [عکس: sad_red.png]
12-08-1392 02:18 ق.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حذف چهار کاندیدای ریاست کمیته ملی المپیک/ رقابت پنج نفر برای دبیرکلی Emziper 0 120 17-10-1392 05:31 ق.ظ
آخرین ارسال: Emziper
  انحصاری بودن صداوسیما نباید به ضرر باشگاه‌ها شود Emziper 0 125 15-10-1392 05:13 ب.ظ
آخرین ارسال: Emziper
  هدف اصلی نوجوانان جهانی شدن است/ پیشرفت بازیکنان مهمتر از نتیجه گیری Emziper 0 110 06-10-1392 05:23 ب.ظ
آخرین ارسال: Emziper
  آیین‌نامه انتخابات کمیته المپیک مبهم است/ روسای فدراسیون‌ها زیر سوال رفتند Emziper 0 86 06-10-1392 05:21 ب.ظ
آخرین ارسال: Emziper
  پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان Friga 0 101 19-09-1392 04:43 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان