مدیر - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

مدیر
زمان کنونی: 01-07-1396،05:42 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 259

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: مدیر
ارسال: #1
مدیر
پست‌ها: 11,943
تاریخ عضویت: 20 اردیبهشت 1390
اعتبار: 288
حالت من: Nafaskesh
فكر و انديشه برخاسته از مغز يك فرد جسور،زحمتكش،باتجربه و صاحب علم و عمل و توام با شهامت،انساني به جامعه تحويل مي دهد كه مدير ناميده مي شود.مدير يعني بيدار،آگاه و هشيار و بهتر است اندكي مسئله را باز كرده و بدون ريا و رودربايستي بحث مدير و مديريت را به عرض برسانم: مدير بايد سرد و گرم روزگار را چشيده و فراز و نشيب را در مراحل زندگي گذرانده باشد تا بتواند درد زيردستان را با تمام وجود حس نموده و آشنا به ارزشهاي مادي و معنوي افراد و اموال تحت نظرش بوده و با پايبندي به ارزشهاي ديني به ميهن و زادگاه خويش عشق ورزد. مدير بايد اطلاعات كافي از حيطه ي كاري خود داشته،مشكلات پيش آمده را به دقت بررسي و ببيند كه از كدام مواضغ سرچشمه مي گيرند و با سياست،دورانديشي،قاطغيت و مشاوره با افراد كاردان و با مهرباني و صبوري مسائل را حل و موانع را از ميان بردارد.از دادن وعده بي مورد خودداري و به خاطر گذر زمان و حفظ ميز و مقام و ظواهر دنيوي به خود ننازد و حقي را نا حق نكند. دهن بين نباشد،و به آنچه كه مي خواهد بگويد يا عمل كند قبلا فكر كند،با درايت و احاطه در محدوده خود نگهباني هوشيار باشد كساني را كه به عنوان نماينده مديريت معاون مدير و سرپرست قسمت انتخاب مي كند از عملكردشان هر چند روز يا هفته مدام پرس و جو نموده تا خدايي نكرده به نام مديريت ارشد سوء استفاده نكنند و به نمايندگانش اختيارات لازم را تفويض كند تا به نحو احسن و با صداقت و قاطعانه عمل كنند.
در اين قسمت به يك مسئله مهم اشاره مي شود: مدير نبايد وعده هاي سر خرمن يا بيهوده و نسنجيده به زير دستان بدهد اگر به خاطر چند صباح دوره مديريت خود چنين كاري را مرتكب شود بزرگترين لطمه را هم به شخصيت خود زده هم به مملكت عزيزمان مي زمد به اين معني كه اولا خود مدير هميشه و در همه حال فردي بد قول مي شود و ديگر حنايش رنگي نخواهد داشت و دوم اينكه اگر مدير بعدي حتي به جد و واقعا بخواهد وعده اي بدهد كاركنان قبول نخواهند كرد و سوءتفاهم هاي قبلي در ركود كاري تاثير خواهد داشت بنابراين نسنجيده و بدون پشتوانه قولي به همكاران و مردم ندهيم.
مديران بايستي پشتوانه مملكت و دولت باشند. عده اي از مردم به خاطر حفظ مو قيت خود به مديران مراجعه و بر عليه ديگران تبليغ سوء مي كنند تا خودي نشان داده و شيرين كاري كنند. اينجاست كه بايد مدير با تدبير و انديشه اصل قضيه را پيگير شده تا مو ضوع روشن گردد و اگر فرد شيرين كار دروغي گفته باشد در همان لحظه وارد عمل شده به نحوي كه مقتضي ميداند جلوي اين مسائل را به قطع گرفته و اجازه تكرار اين عمل زشت را ندهد تا بدبيني في ما بين مديريت ئ زير دستان به وجود نيايد.
سر كشيدن به همكاران هر چند هفته يا ماه بك كار پسنديده مديريت سالم است نه تنها محبت را زياد مي كند دلگرمي و انس و الفت را بين مدير و همكارانش بوجود مي آورد و همكاران چه مديران پايين، رؤسا، سر پرستان، كاركنان، كارگران و اقشار مراجعه كننده و همه و همه و از ديدار مديريت عالي و اظهار درد لذت برده و خوشحال مي شوند ولي تكبر و محبوس كردن خود در اتاق هيچ مشكلي را حل نكرده و مشكلات را بيش از پيش مي كند، مدير مدبر كسي است كه از اين سه كلمه كه ميخواهد به كار ببرد يكي را انتخاب نمايد بفرما ، بنشين، بتمرك بهتر است مدير هميشه كلمه بفرما را به كار بگيرد حتي براي دشمنش زيرا بايستي نداند از مهمترين مسائل مديريتي ارتباط اخلاقي و اجتماعي با مردم است بنابراين رمز موفقيت با همه با احترام بر خورد كردن و فرق بين هيچكس نگذاشتن است زيرا ادب حد ومرزي نمي شناسد و انسان هميشه در اجتماع موفق و سر بلند مي باشد مثل آدم درستكاري كه هميشه حسابگر شريك مال مردم است. در ضمن مدير اگر سالم و با ايمان باشد انتظار زير دستان را دارد ئلي خئدش نا سالم و دروغگو باشد انتظار معجزه نبايد داشته باشد
.
دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...


=====ஜ۩۞۩ஜ=====

15-12-1391 11:03 ب.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مدیر اثر بخش بهتر از مدیر موفق Friga 0 376 15-12-1391 10:48 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  مدیر موفق Friga 0 269 15-12-1391 10:47 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان