محققان كشور موفق به تمایز سلولهای بنیادی مزانشیم به سلول های بافت غضروف شدند - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

محققان كشور موفق به تمایز سلولهای بنیادی مزانشیم به سلول های بافت غضروف شدند
زمان کنونی: 30-04-1396،12:20 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: SecreT
آخرین ارسال: SecreT
پاسخ: 1
بازدید: 104

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: محققان كشور موفق به تمایز سلولهای بنیادی مزانشیم به سلول های بافت غضروف شدند
ارسال: #1
محققان كشور موفق به تمایز سلولهای بنیادی مزانشیم به سلول های بافت غضروف شدند
پست‌ها: 368
تاریخ عضویت: 11 تير 1392
اعتبار: 39
حالت من: انتخاب نشده
تهران- محققان دانشگاه صنعتی امیركبیر موفق به بررسی تمایز سلول های بنیادی مزانشیم به سلول‌های كندروسیت (بافت غضروف ) با استفاده از تركیب بار فشار هیدروستاتیك وتنش برشی شدند كه می‌تواند روشی برای درمان بیماری‌های مفصلی باشد. 
   
بافت های مهندسی شده اگرچه تنها راه برای درمان بیمارانی كه از آسیب بافتی رنج می‌برند ، نیست، اما مدل‌هایی را برای مطالعه‌ی تكامل و آسیب بافتی فراهم می‌ كند.
وی افزود: توانایی بافت غضروف برای ترمیم خود به خودی بسیار محدود است . برای ایجاد بافت غضروف محققان سامانه‌ی سلول –داربست پلیمری- بیورآكتور را به كار برده‌اند . بیورآكتور مهندسی بافت نقش مهمی را در خواص نهایی بافت مهندسی شده به عهده دارد .همچنین محیط بیوراكتور اثر مستقیمی روی یكنواختی كشت سلول داخل داربست‌های سه بعدی به همراه حفظ فنوتیپ كندروسیت دارد.
 در بافت طبیعی بارگذاری فشاری ماتریس خارج سلولی، سلول‌ها را در معرض فشار اسمزی، فشار هیدروستاتیك، تنش، كرنش و جریان سیال قرار می‌دهد.
حسینی یادآور شد : در این تحقیق با تركیب بارگذاری فشاری و برشی ، سلول‌های مزانشیم حیوانی یا انسانی را به سلول‌های كندروسیت تمایز داده و رفتار سلول‌های تمایز یافته را مورد مطالعه قرار دادیم . این پروژه درخصوص استفاده از سلول‌های بنیادی مشتق از بافت چربی بود كه در آن تصمیم داشتیم تا آن را به سمت بافت كندروسیت (بافت غضروف) كه برای درمان بیماری‌های مفصلی كاربرد دارد، تمایز دهیم.
وی با اشاره به اینكه در این طرح از روش‌های مكانیكی و شیمیایی( بارگذاری‌های مكانیكی و فاكتورهای شیمیایی و بدون استفاده از داربست) استفاده كرده‌ایم، گفت: دراین پروژه تنها نتایج بیان ژن بررسی شده و پارامترهای دیگری مانند پروتئین‌ها بررسی نشده است و امیدوارم با تغییر ستاپ آزمایش بتوانیم فاز نهایی این پروژه را كه بررسی بیان پروتئین‌ها در این تمایز سلولی است ، به انجام برسانیم.
[عکس: festival-crowd2.jpg]
13-04-1392 08:12 ق.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  محققان ایرانی از عصاره چای سبز پماد درمانی تولید كردند SecreT 0 95 13-04-1392 08:15 ق.ظ
آخرین ارسال: SecreT

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان