لوموگرافي - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

لوموگرافي
زمان کنونی: 20-09-1395،02:18 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 3
بازدید: 325

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: لوموگرافي
ارسال: #1
لوموگرافي
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
آخرین ویرایش در 19-10-1391 11:29 ب.ظ توسط Friga
در حال حاضر لوموگرافی یک نوع جدید از عکاسی است که توسط جامعه -عکاسان- لوموگرافی در اوایل دهه 90 میلادی توسط دو دانش آموز اطریشی ابداع و رسمی شد. بنیان گذاران این سبک در ابتدا با استفاده از از دوربین لومو که یک دوربین ارزان قیمت روسی بود، اقدام به ثبت عکس هایی با کنتراست بالا، حاوی ویگنت( افکت ویگنت به معنای تیره کردن حواشی عکس و روشن ماندن نواحی مرکزی عکس هست که از آن برای جلب توجه بیشتر مخاطب به مرکز تصویر یا بسوی سوژه اصلی استفاده میشود) و مات یا به اصطلاح خودشان با وضوح نرم کردند. در حقیقت يك دوربين آنالوگ روسي بنام لومو باعث شد که یک سبک در عکاسی به نام لوموگرافی ایجاد بشه. شاید بشنویدکه لوموگرافی یک تکنیک هست درسته( از منظر یک فتوشاپ کار همه چیز تکنیک است!) اما درستر باید بگیم که الان تبدیل شده به یک سبک و حتی به یک مکتب در عکاسی!!

[عکس: 1357692134.jpg]

اگرچه لوموگرافی وابسته به نگاتیو و دوربین های آنالوگ بوده و هنوز هم لوموگرافهای حرفه ای از آن دوربین(فک کنم 500دلار قیمت متوسطشه) استفاده میکنند اما، مسلما در دنیای دیجیتال فعلی شما نیاز ندارید که اون دوربین قدیمی روسی که از بلاد کومونیست اومده بود را خریداری کنید تا لوموگراف بشید. خیلی راحت میتونید حتی با استفاده از دوربین موبایلتان لوموگراف باشید.

[عکس: 1357737170.jpg]

در مکاتب هنری مختلف مثل کلاسیک، حقیقتگرا، طبیعتگرا و ... شما شاهد منازعاتی هستید نتیجتاً در عکاسی هم این داستان ادامه داره و شمااین منازعات را که روی کاغذ عکاسی نقش میبندند میتونید ببینید و صد البته هر مکتبی خودش را مهمتر، کارآمدتر و البته نزدیکتر به آنچه هسته ی اصلی هنر است میداند البته هنوز لوموگرافی خیلی راه داره تا به مکتب برسه و الان نهایتا میشه از اون به عنوان یک سبک یاد کرد.
وجه افتراق تصویری و ملموس لوموگرافي در رنگ هاي به شدت اشباع شده (Saturated) در عکس و به اصطلاح - غلط – عامیانه رنگهای پررنگ!، منتهي اليه اعوجاج كانوني، سوژه هايي با رنگ هاي رنگين كماني، نوردهي نا يكنواخت، بلور شدن و هر آنچه كه در يك عكاسي با فكر و صحيح بد تلقي مي شود! در يك كلام لوموگرافي يك عكاسي بدون كوچكترين تفكر قبلي است و بي خيال قوانين عكاسي صحيح شدن... حالا مي توانيد دوربين خودتان را برداريد و از هر چيز و هر كجا شروع به عكاسي كنيد و برخي اوقات اين كار مي تواند نتايج خلاقانه اي را سبب شود.
یکسری نکات هست که حتما باید بدونید مثلا اینکه اشباع زیاد رنگ در لوموگرافی به این خاطره که این سبک تاکیید بر روی اهمیت رنگ در خلق اثر تاثیرگذار و خلاقانه داره! همچنین عکاسی به صورت تصادفی و از سوژه هایی که از قبل تعیین و تزیین و حتی کادربندی شده یکی از محتواهای همیشگی لوموگرافی بوده در حقیقت تاکیید بر زیبایی هر صحنه از جهان خارج داره(البته اگه اینو به یک عکاس کلاسیک بگید چیزی بیشتر از یک تو دهنی در انتظارتون نیست!)

[عکس: 1357730418.jpg]

[عکس: 1357723459.jpg]

[عکس: 1357692156.jpg]

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

19-10-1391 11:18 ب.ظ

ارسال: #2
RE: لوموگرافي
10 قانون برای تعریف لوموگرافی در نظرگرفته شده است:
1. Take your camera everywhere you go.
2. Use it any time – day and night.
3. Lomography is not an interference in your life, but a part of it.
4. Try to shoot from the hip.
5. Approach the objects of your Lomographic desire as close as possible.
6. Don’t think.
7. Be fast.
8. You don’t have to know beforehand what you captured on film.
9. Afterwards either.
10. Don’t worry about any rules!

من هم روزی قلبی داشتم

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

19-10-1391 11:30 ب.ظ

ارسال: #3
RE: لوموگرافي
برای رسیدن به یک عکس لومو باید توجه داشته باشید که خصوصیات اصلی لومو که باعث تمایزش با بقیه عکس ها میشود چیست در ضمن با دانستن این تمایزات خیلی راحت میتوانید مراحلی را که باید در ویرایش عکس طی کنید بشناسید. البته لوموگرافی که با فتوشاپ انجام بشه به لوموی تقلبی مشهور است! وجه تمایزات یک عکس لومو عبارت است از:
1- اشباع رنگ بالا و نا همگون.
2- مرکز تصویر شارپ و حواشی بلور.
3- پردازش ناهمگون رنگ ها.
4- کنتراست بسیار بالا.
5- وجود قسمتهایی که به خاطر نوردهی زیاد over شده اند!
6- وجود Film Grain

من هم روزی قلبی داشتم

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

19-10-1391 11:30 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان