عبور دومین سیارک از کنار زمین - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

عبور دومین سیارک از کنار زمین
زمان کنونی: 13-09-1395،11:13 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 205

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: عبور دومین سیارک از کنار زمین
ارسال: #1
عبور دومین سیارک از کنار زمین
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
سیارک تازه کشف شده‌ای که با پهنای ۳۶ متر، در فاصله‌ای کمتر از فاصله زمین تا ماه قرار گرفته بود، روز سه‌شنبه، از کنار زمین عبور کرد.
سیارک نزدیک به زمین ۲۰۱۲XE54 نخستین بار روز یکشنبه ۹ دسامبر (۱۹ آذر) توسط اخترشناسان مشاهده شد.

این سیارک روز سه‌شنبه این هفته با قرار گرفتن در فاصله ۲۲۵ هزار کیلومتری، در نزدیک ترین فاصله خود با زمین قرار گرفت که کمتر از فاصله زمین تا ماه است.

پهنای این سیارک نزدیک به زمین ۳۶ متر است و بر اساس اعلام کارشناسان، در صورت برخورد احتمالی با زمین می‌تواند خطرساز باشد؛ سیارکی در همین ابعاد در سال ۱۹۰۸ میلادی پس از برخورد با زمین حدود دو هزار کیلومتر مربع از جنگل‌های سیبری را صاف کرد.

«پاسکواله تریکاریکو» از اخترشناسان موسسه علوم سیاره ای در توکسان آریزونا تأکید کرد: احتمال برخورد سیارک در زمان چرخش در اطراف زمین تقریبا پدیده ای نادر محسوب می شود.

به گفته «تریکاریکو»، سیارک ۲۰۱۲XE54 و سیارک دیگری به نام ۴۱۷۹Toutatis که هر دو طی چند روز اخیر از کنار زمین عبور کرده اند، خطری برای زمین ایجاد نمی‌کنند.

سه شنبه شب سیارک عظیم ۴۱۷۹Toutatis به طول ۴٫۸۲ کیلومتر، از فاصله ۶٫۹ میلیون کیلومتری زمین عبور کرد که ۱۸ برابر فاصله زمین تا ماه است؛ این سیارک که ظاهری شبیه سیب زمینی دارد، جزو گروه سیارک های بالقوه خطرناک (PHA)‌ محسوب می شود، چرا که در دوره های چهار ساله از کنار زمین عبور می کند.
[عکس: 59000_467.jpg]

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

24-09-1391 02:01 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان