صدور پیش نویس بیانیه حسابداری مالی در مورد سلسله مراتب اصول پذیرفته شده حسابداری توسط - تالار گفتمان آذر فروم





فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

صدور پیش نویس بیانیه حسابداری مالی در مورد سلسله مراتب اصول پذیرفته شده حسابداری توسط
زمان کنونی: 28-05-1396،05:26 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: moderator
آخرین ارسال: moderator
پاسخ: 1
بازدید: 716

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: صدور پیش نویس بیانیه حسابداری مالی در مورد سلسله مراتب اصول پذیرفته شده حسابداری توسط
ارسال: #1
صدور پیش نویس بیانیه حسابداری مالی در مورد سلسله مراتب اصول پذیرفته شده حسابداری توسط
پست‌ها: 1,456
تاریخ عضویت: 22 اردیبهشت 1390
اعتبار: 36
حالت من: Ghafelgir
صدور پیش نویس بیانیه حسابداری مالی در مورد سلسله مراتب اصول پذیرفته شده حسابداری توسط FASB
هیئت استانداردهای حسابداری مالی اعتقاد دارد برای بهبود بخشیدن به سلسله مراتب GAAP همانطوری که در بیانیه استانداردهایی حسابرسی 69 انجمن حسابداران خبره امریکا بیان شده ، مفهوم ارائه منصفانه منطبق بر اصول پذیرفته شده حسابداری ، یکی از عناصر مهم بهبود کیفیت استانداردهای حسابداری و فرایند تدوین استانداردها است . انتقادات وارد بر سلسله مراتب GAAP عبارتند :
(1) بیشتر برای حسابرسان مفید است تا واحد تجاری
(2) پیچیده است
(3) جایگاه مناسبی را برای چارچوب نظری گزارشگری مالی در نظر نگرفته است
سلسله مراتب اصول پذیرفته شده حسابداری بر حسب اهمیت عبارتند از :
(1) بولتن تحقیقات حسابداری و بیانیه های هیئت اصول حسابداریAICPA که توسط بیانیه هایFASB جایگزین نشده است ، بیانیه های FASB در مورد استانداردهای حسابداری مالی و تفسیر هاوبیانیه 133 FASB
(2) بولتن های فنیFASB ، و همچنین رهنمودهای حسابداری و حسابرسی صنایع AICPA و بیانیه های فنی SOP در صورت پذیرش توسط FASB
(3) بولتن رویه های کمیته اجرایی استانداردهای حسابداری AICPA که توسط FASB پذیرفته می‌شود و بیانیه های EITF
(4) رهنمودهای اجرایی منتشر شده توسط کارکنان FASB ، تفسیرهای حسابداری AICPA و رویه هایی که بطور وسیعی برای صنایع خاص یا به صورت عمومی پذیرفته شده و رایج می‌باشد .
پیش نویس بیانیه FASB در مورد تغییرات حسابداری و اصلاح اشتباهات که جایگزین بیانیه شماره 20 APB و بیانیه شماره 3 FASB خواهد شد
در اکتبر 2002 هیئت استانداردهای حسابداری مالی( FASB ) وهیئت استانداردهای بین المللی حسابداری( IASB ) به منظورنیل به قابلیت مقایسه بیشتر در گزارشگری مالی برون مرزی از طریق همگرایی به یک مجموعه واحد از استانداردهای حسابداری با کیفیت عالی ، پروژه مشترکی را انجام دادند . گزارشگری تغییرات حسابداری به عنوان یکی از زمینه هایی شناسایی شد که FASB می توانست نحوه حسابداری خود را از طریق همگرایی با الزامات پیشنهاد شده IASB در 8IAS بهبود بخشد.تغییرات عمده ای که در این بیانیه پیشنهادی وجود دارد به صورت زیر می‌باشد :
طبق الزامات بیانیه 20 APB بسیاری از تغییرات حسابداری از طریق وارد نمودن اثر انباشته تغییر به اصل حسابداری جدید در سود خالص دوره تغییر ، شناسایی می شوند . بیانیه پیشنهادی FASB از طریق الزامی کردن تجدید ارائه دررابطه‌باتغییرات حسابداری در هنگام گزارشگری صورتهای مالی مقایسه ای، سعی در بهبود قابلیت مقایسه اطلاعات مالی دوره های مالی مختلف را دارد .
امکان پذیر نبودن کاربرد عطف بماسبق
طبق بیانیه پیشنهادی FASB در صورت وجود هر کدام از شرایط زیر ، بکارگیری آثار تغییر در اصل حسابداری به صورت عطف بماسبق ، ناممکن می‌شود :
الف- آثار کاربرد عطف بماسبق قابل تعیین نباشد .
ب- کاربرد عطف بماسبق مستلزم مفروضاتی درباره قصد مدیریت در دوره قبل می‌باشد .
پ- کاربرد عطف بماسبق مستلزم براوردهای قابل ملاحظه ای از دوره قبل است و تعیین اینکه آیا اطلاعات بکار رفته برای تعیین آن براوردها در زمان شناسایی معاملات یا رویدادهای موثر در صورتهای مالی موجود بوده است یا بعدا به وجود آمده است ، مقدور نیست .
طبق الزام این بیانیه پیشنهادی تغییر در روش استهلاک ( برای داراییهای ثابت مشهود ، نامشهود و نقصان پذیر ) به عنوان تغییر در براورد حسابداری در نتیجه تغییر در اصل حسابداری محسوب می‌شود . طبق الزام این بیانیه پیشنهادی ، واحد تجاری باید تغییر در روش استهلاک را تنها در صورت شناسایی تدریجی یا کامل تغییر در منافع آتی براوردی دارایی ، تغییر در الگوی مصرف منافع دارایی ، یا کسب اطلاعات جدید درباره منافع دارایی انجام دهد .
انتشار راهنمای مقدماتی برای حسابرسان در خصوص عبارات مورد استفاده صورتهای مالی در انگلستان توسط هیئت رویه های حسابرسی
هیئت رویه های حسابرسی (APB ) پیش نویس بولتن شماره 4 سال 2005 خود را با عنوان " گزارش‌حسابرس در مورد صورتهای مالی" را منتشرکرد. دراین پیش نویس
بولتن ، نمونه هایی از گزارش حسابرسان در مورد صورتهای مالی که در بیانیه استاندارد شماره 600 منتشر شده و بر اساس بولتن های بعدی هیئت به روز آوری شده ، جمع آوری شده است . نمونه گزارشهای حسابرس در این بولتن موارد زیر را مد نظر قرار داده است :

معرفی استانداردهای بین المللی حسابرسی (انگلستان و ایرلند )
گنجاندن بندهای" تاکید بر مطلب خاص" بجای بندهای" ابهام اساسی "
پذیرش استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی توسط اتحادیه اروپا برای حسابهای تلفیقی شرکتهای سهامی عام
تغییرات مربوط به پیش بینی های حسابداری وگزارشگری در قانون شرکتهای سال 1985
تغییردر الزامات گزارشگری هیئت مدیره شرکت هابه دنبال انتشار آئیننامه ترکیبیFRC

این نخستین نسخه بولتن مربوط به بند 21 استاندارد بین المللی حسابرسی شماره 700
( انگلستان و ایرلند ) با عنوان " گزارش حسابرس در مورد صورتهای مالی " است.
اخلاق حرفه ای آرتور اندرسن
اگر چه فاجعه انرون ، موسسه حسابرسی آرتور اندرسن را به کام مرگ کشاند اما بنیان گذار این موسسه فردی خدمتگذار به حرفه حسابداری بوده است وپایبند به اخلاق حرفه ای .
در حدود سال 1915 آرتور اندرسن در رابطه با صورتهای مالی شرکت راه آهن اینتر میدوسترن امریکا با یک مشکل مواجه شد . این شرکت هزینه هایی را که باید به عنوان هزینه عملیاتی جاری گزارش می شد به دوره های آتی منتقل کرد و در نتیجه سود خود را متورم نشان داد . آرتور اندرسن مصر بود که این واقعیت باید در صورتهای مالی افشا شود .مدیر عامل شرکت به شیکاگو آمد و از آرتوراندرسن خواهش کرد که در گزارش خود این موضوع را بیان نکند . آقای اندرسن در پاسخ گفت که پول موجود در شهر شیکاگو به اندازه ای نیست که او را وادار کند گزارش خود را تغییر دهد. آقای اندرسن این کار را از دست داد اما گذشت زمان و ورشکستگی این شرکت چندماه بعد از این ملاقات ، مهر تاییدی بود بر قضاوت درست ایشان .
رسوایی حسابسازی در بزرگترین شرکت بیمه جهان
گروه بین المللی امریکایی (AIG ) ، بزرگترین شرکت بیمه جهان اعتراف کرد که مبلغ حقوق صاحبان سهام این شرکت 6/1 میلیارد دلار بیشتر از واقع ارائه شده است.در حالیکه تقلبهای حسابداری ناشی از نحوه برخورد با قراردادهای بیمه اتکایی است ، اما روش پرداخت حق کمیسیون به واسطه ها و ارتباط AIG با شرکتهایی که اعضای هیئت مدیره مشترک با آنها دارد ، این موضوع را پیچیده تر کرده است . در حال حاضر AIG پذیرفته است که با تلقی برخی از موارد به عنوان قراردادهای بیمه اتکایی و شناسایی آنها به عنوان درآمد به جای بدهی ، وامی به مبلغ 500میلیون دلار را گزارش نکرده و این کار باعث بیش نمایی درآمدهای شرکت شده و به این صورت موجبات رضایت خاطر بیشتر سرمایه گذاران را فراهم کرده است . حقیقت ماجرا این است که در چنین مواردی به موازات انتقال وجه نقد ، هیچ انتقال خطری صورت نگرفته است . با وجود اینکه AIG پذیرفته است که حسابها درست نبوده اند ، مدیر قبلی AIG ، هنگ گرینبرگ ، اظهار کرده است که هیچ گونه تقصیری ندارد . هنگ گرینبرگ به SEC و دادگاه گفته است که از حقش مبنی بر سکوت بر اساس اصلاحیه شماره 5 ، استفاده خواهد نمود و به هیچگونه سوالی در رابطه با سابقه کاری خود جواب نخواهد داد ، حداقل تا زمانی که در برابر اتهامات وارده رایزنی نکرده باشد . دادستان اعلام کرده است که اقدامات قانونی علیه AIG و گرینبرگ را پیگیری‌می‌کند. IASB و سایر تدوین کنندگان استانداردها اظهار داشته اند که در برنامه تدوین استانداردها پروژه بیمه را در الویت قرار می دهند و رسوایی AIG انگیزه آنها را در این زمینه قوی تر خواهد کرد.
















گوزلیم عکسین دوشوب پیماندن پیمانیه

گوندریب عشقین منی میخاندن میخانیه

گئتمیشم میخانیه من دردیمه درمان اولام

دردیمی بیر بیر دیم من ساغر و پیمانیه

دردیمه درمان شراب اولدو حبیبیم ساقی لر

گوندریب عشقیم منی گور هانسی داروخانیه


[عکس: images?q=tbn:ANd9GcTiJ4evUTSiPaWN4c5Iczp...VY2wXNRMnQ]
30-02-1390 10:39 ق.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود مقاله انگلیسی پژوهش های مرتبط به حسابداری مدیریت کیفی Friga 0 433 10-11-1391 10:37 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  دانلود مقاله انگلیسی تصمیمات کمک کننده چند ضابطه ای در مدیریت مالی Friga 0 364 10-11-1391 10:36 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  دانلود مقاله انگلیسی محرک ها و موانع مربوط به تحول حسابداری مدیریت Friga 0 394 10-11-1391 10:35 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  دانلود مقاله انگلیسی تاثیر سرمایه گذاری فناوری اطلاعات بر روی بازدهی شرکت حسابداری Friga 0 507 10-11-1391 10:34 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  دانلود مقاله انگلیسی قوانین حسابداری مرتبط به بازده کار Friga 0 332 10-11-1391 10:33 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان