صحبت‌هاي سرمربي‌لبنان در آستانه ديدار با ايران به گزارش فارس، بوکر سرمربي آلماني تيم - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

صحبت‌هاي سرمربي‌لبنان در آستانه ديدار با ايران به گزارش فارس، بوکر سرمربي آلماني تيم
زمان کنونی: 18-09-1395،09:36 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Armin 2afm
آخرین ارسال: Armin 2afm
پاسخ: 1
بازدید: 92

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: صحبت‌هاي سرمربي‌لبنان در آستانه ديدار با ايران به گزارش فارس، بوکر سرمربي آلماني تيم
ارسال: #1
صحبت‌هاي سرمربي‌لبنان در آستانه ديدار با ايران به گزارش فارس، بوکر سرمربي آلماني تيم
پست‌ها: 1,079
اعتبار: 51
حالت من: انتخاب نشده
 به گزارش فارس، بوکر سرمربي آلماني تيم ملي لبنان در مورد شرايط تيم خود و بازي حساس مقابل ايران که روز سه شنبه در ورزشگاه آزادي برگزار مي شود صحبت هاي زير را انجام داد:

* آقاي بوکر نظرتان را در مورد آمادگي تيمتان که آخرين بازي شما در مرحله مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل است،بگوييد؟

من از زماني که به لبنان آمدم تا کنون سه تيم ملي ساخته‌ام، اولين آن به دليل تباني از بين رفت،  در تيم دوم هم بعد از بازي با کره به دليل مصدوميت و محروميت 8 بازيکن خود را از دست دادم و الان تيم سومي را به ايران آوردم تا مقابل تيم ملي کشور شما بازي کند. ديگر من هيچ حرفي براي گفتن ندارم!

* به گفته خودتان تيم دوم شما توانست مقابل کره جنوبي يک بازي قابل قبول را ارائه دهد و تا دقايق آخر مقابل اين تيم پيروز بود اما در نهايت به يک تساوي يک بر يک رسيديد. الان هم اين انتظار مي رود تيم سوم شما هم بازي قابل قبولي را مقابل ايران به نمايش بگذارد.

بازي با کره جنوبي خيلي خوب بود. در اين بازي ما مي‌توانستيم هم برنده باشيم و هم اينکه ببازيم اما براي برد تلاش کرديم آن هم در حالي که 6 بازيکن خود را نداشتيم و با نتيجه‌اي که به دست آمد بايد بگويم خيلي مغرور هستيم که روي پاي خودمان ايستاديم و داريم آماده مي‌شويم به مصاف ايران برويم.

* يعني شرايط خيلي سختي را داريد؟

بله مطمئنا. با اين اتفاقاتي که در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل براي من افتاده است هر مربي ديگري بود صد درصد پيراهن خود را درآورده و به نشانه تسليم و اعتراض به زمين مي‌کوبيد، آن شرايطي که من در لبنان مربيگري کردم به هيچ وجه براي مربيان ديگر امکان پذير نبود، يعني خود اين مربيان قبول نمي‌کردند در اين شرايط کار کنند.

* انتظار مي‌رود فوتبال خوبي را از تيم لبنان مقابل ايران شاهد باشيم.

در فوتبال همه چيز ممکن است رخ دهد اما يک چيز شگفت انگيز به مانند نتيجه‌اي که ما مقابل کره جنوبي گرفتيم هميشه اتفاق نمي‌افتد.

* به هر حال تيم ملي لبنان در بازي‌هاي گذشته خود نتايجي که گرفته نشان مي‌دهد همواره دچار نوسان است و اين تيم در بيروت ايران را شکست مي دهد اما در تهران با 5 گل مقابل ايران شکست مي‌خورد.

ما در دو سال گذشته براساس آماري که وجود دارد هيچ گاه در خانه نباختيم، اين اولين مسئله‌اي است که بايد توجه داشت،مسئله دوم اينکه در بازي که مقابل ايران 5 گل دريافت کرديم به دليل اتفاقاتي که در تيم ما در خصوص تباني با قطر رخ داده بود بازيکنان دائما به دنبال مقصر جلوه دادن يکديگر بودند و يک جنگ رواني در تيم ما ايجاد شده بود. در جريان مسابقه هم يکي از بازيکنان ما منفي‌ترين نقش را ايفا کرد. او باعث شد ما پنالتي بزنيم و هم از زمين مسابقه اخراج شد و در واقع از 5 گلي که دريافت کرديم روي سه گل مقصر اصلي او بود،يعني او تمام تيم را نابود کرد، در مقابل ايران يک بازيکن به نام اشکان دژاگه داشت که گويي يک نفره در زمين مسابقه ظاهر شده بود و خيلي عالي کار مي‌کرد. آن بازيکن ما هم مقابل دژاگه قرار گرفته بود و تمام مشکلات ما از همين جا منشا گرفت تا يک شکست سنگين از ايران داشته باشيم. او حتي لياقت نداشت يک توپ از اشکان دژاگه بگيرد.

* شما با اين مشکلات در تهران 5 گل از ايران دريافت کرديد، الان هم چنين شرايطي را داريد؟

ما به شدت از کمبود بازيکن رنج مي‌بريم الان هم همان شرايط بازي است که ما پنج گل از ايران دريافت کرديم و همان مشکلات را داريم . من مانده‌ام در جريان مسابقه اگر بازيکني دچار مصدوميت شود چه کار کنم، خودم بايد وارد ميدان شوم.

* اين بحث‌هاي تباني که گريبانگير فوتبال لبنان شده و اينکه گفته مي‌شود برخي از بازيکنان به دليل تباني با قطري‌ها محروم شدند آيا واقعا صحت دارد و فوتبال لبنان چگونه درگير تباني شده است؟

اين تباني از مالزي آمده است، اصلا از قطر و لبنان نيست، مشکل اصلي در مالزي است. در اين کشور يک مرکز شرطبندي است و افرادي که در اين مرکز فعاليت مي‌کنند ديدند اکثر بازيکنان لبنان گرسنه و بي پول هستند با قيمت‌هاي 20-30 هزار دلار به آنها پول دادند تا نتيجه مسابقه را به نفع خواسته‌هاي خود تغيير دهند. لبنان و قطر به اين موضوع ربطي ندارند، تباني از بنگاه شرط بندي در مالزي منشا مي‌گيرد. آنها به سراغ بازيکنان ما که از نظر روحي و مالي ضعيف بودند، رفته و به آنها پول دادند تا تباني کنند اما آنها نمي‌توانند اين کار را در مورد ايران انجام دهند. حتي ما در بازي رفت مي‌دانستيم ايران را در لبنان شکست مي‌دهيم.

* شما هفته گذشته به مصاف کره جنوبي رفتيد و يک تساوي با ارزش را مقابل اين تيم کسب کرديد، آيا واقعا کره ضعيف شده است يا اينکه تيم شما مقابل اين تيم خيلي خوب بازي کرد؟

کره يک تيم قوي و با اصالت در آسيا است. اين تيم در جام جهاني 2002 توانسته عنوان سوم جام جهاني را به دست بياورد، کره‌اي‌ها شماره يک آسيا هستند، سه چهار بازيکن اين تيم در بوندسليگا بازي مي‌کنند، حتي يک نفر از بازيکنان کره‌اي آقاي گل بوندسليگا مي‌شود، آنها تيم قدرتمندي هستند و ايران در بازي آخر مقابل اين تيم کار سختي را پيش رو خواهد.

* به نظر شما  از بين سه تيم ازبکستان، کره جنوبي و ايران کدام تيم‌ها شانس صعود مستقيم به جام جهاني دارند؟

از بين سه تيم ازبکستان، کره جنوبي و ايران، اميدوارم ايران به عنوان تيم اول و دوم باشد تا مستقيم به جام جهاني صعود کند چرا که اگر ايران به پلي اف برود کارش براي صعود به جام جهاني خيلي سخت خواهد شد. ايران در صورت رفتن به پلي آف بايد به مصاف تيم آفريقاي جنوبي برود که کسب پيروزي مقابل آنها غير ممکن است و شانس‌شان براي حضور در جام جهاني خيلي پايين مي‌آيد.

* در برخي از رسانه‌هاي عربي نقل قولي از شما آمده بود که از امکانات فوتبال لبنان ناراضي بوديد و از کمبودها گلايه داشتيد؟

در 30 سال گذشته هيچ اتفاقي در فوتبال لبنان نيفتاده است و هيچ گونه زحمت و تلاشي براي فوتبال کشيده نشده است، حتي از هشت سال گذشته پليس، ورود تماشاگران به استاديوم را ممنوع کرده است و ما بدون هيچ گونه تماشاگري تمرينات و بازي‌هاي خود را انجام مي‌دهيم، حتي زمين فوتبالي مثل زميني که امروز «زمين شماره 2 آزادي» در آن تمرين کرديم را در لبنان نداريم يعني ما نمي‌توانيم بگوييم کمبود امکانات داريم بلکه هيچ چيز نداريم و در چمن مصنوعي تمرين مي‌کنيم.

* با اين شرايط به حضورتان در تيم ملي فوتبال لبنان ادامه خواهيد داد؟

بعد از بازي برابر ايران در خصوص ادامه حضورم در تيم ملي لبنان تصميم گيري خواهم کرد، بايد بگويم پيشنهادات زيادي به ويژه از کشورهاي عربي دارم اما تمرکزم روي بازي با ايران است و بعد از اين مسابقه با بررسي پيشنهاد تصميم گيري خواهم کرد تا به کدام تيم بروم اما بدانيد در مورد فوتبال لبنان آنچه که مي‌توانم بگويم اين است که هيچ چيزي اينجا ندارم که با آن بخواهم تيم درست کنم، مثل يک ماشين که اگر يک لاستيکش پنجر شود من وسيله‌اي ندارم تا آن را تعويض کنم يا اگر موتور آن بسوزد وسيله‌اي ندارم آن را درست کنم. الان با چنين شرايط در فوتبال لبنان روبرو هستم.

* آيا دوست نداريد در ايران کار کنيد؟

من در هر جايي که فضا براي کار وجود داشته باشد کار مي‌کنم اما دوست دارم در تيمي کار کنم که تمام هدفشان رو به جلو حرکت کردن است و من آنها را رو به جلو ببرم.

* ظاهرا براي ديدار مقابل ايران کاپيتان خود را در اختيار نداريد؟

بله او پاسپورتش دچار مشکل شده و در استراليا مانده است، در مورد بلاند مي‌توانم بگويم او يکي از بهترين مدافعان آسيا و جهان است.

زیر بارون اگه دختری رو سوار کردین
به جای شماره بهش امنیت بدید
او را به مقصد مورد نظرش برسانید
نه به مقصد مرد نظرتان!!!
بگذارید زن ایرانی مرد ایرانی را در کوچه ای خلوت دید
احساس امنیت کنه نه احساس ترس
بیاید فارغ از جنسیت کمی هم

مـَـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرد باشیم...
19-03-1392 02:39 ق.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.