صبر كنيد تا ويندوز 7 خودش نصب شود! - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

صبر كنيد تا ويندوز 7 خودش نصب شود!
زمان کنونی: 30-05-1396،12:15 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: KHANʘ‿ʘMI
آخرین ارسال: KHANʘ‿ʘMI
پاسخ: 1
بازدید: 191

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: صبر كنيد تا ويندوز 7 خودش نصب شود!
ارسال: #1
صبر كنيد تا ويندوز 7 خودش نصب شود!
پست‌ها: 757
تاریخ عضویت: 11 شهریور 1391
اعتبار: 10
حالت من: انتخاب نشده
صبر كنيد تا ويندوز 7 خودش نصب شود!

[عکس: 100841769498.jpg]شايد يكي از مزيت‌هاي ويندوز 7، تقسيم‌بندي مراحل نصب آن باشد؛ به صورتي كه آن دسته از مراحل كه نياز به دخالت كاربر دارد، در آغاز و پايان مرحله اصلي نصب قرار گرفته و لازم نيست شما از ابتدا تا انتهاي زمان نصب - همچون ويندوز XP ـ پاي سيستم بمانيد!

همان طور كه قبلا ديديم، برخي تنظيمات مانند انتخاب زبان ويندوز و همچنين پارتيشن‌بندي، در ابتداي مراحل نصب قرار داده شده و نيز تعيين نام سيستم، ايجاد حساب كاربري، تعيين تاريخ و زمان و... در انتهاي آن گنجانده شده‌است.

اما مرحله اصلي نصب ويندوز كه در تقسيم‌بندي ما قسمت دوم ناميده مي‌شود، كاملا خودكار صورت مي‌گيرد و در اثناي آن هيچ نيازي به دخالت كاربر وجود ندارد. (تصوير 1)

قسمت دوم نصب ويندوز 7، پنج مرحله دارد كه يكي پس از ديگري انجام مي‌شوند و عبارتند از:

1ـ Copying Windows file: در اين مرحله، ‌فايل‌هاي مورد نياز ويندوز از DVD ويندوز 7 (يا هر مدياي ديگر) در مسير انتخاب شده روي هاردديسك، به صورت Temporary‌(موقت) ذخيره مي‌شوند.
[عکس: 100841769488.jpg]

2ـ Expanding Windows files: پس از نصب ويندوز 7، حدود 15 گيگابايت از فضاي هاردديسك شما اشغال خواهد شد؛ در صورتي كه حجم فايل‌هاي موجود روي DVD ويندوز 7 براي نسخه‌هاي 32 و 64 بيتي كمتر از 4 گيگابايت است.

در اين مرحله فايل‌هايي كه از DVD‌ ويندوز روي هاردديسك كپي شده‌اند (نظير Cabinet فايل‌ها) بسط داده مي‌شوند (يا به زبان خودمان پهن مي‌شوند!)3ـ Installing features: در اين مرحله كه زمان عبور از آن به نسبت ديگر مراحل پنجگانه بسيار سريع است، در واقع خصوصيات ويندوز 7 شكل مي‌گيرد!

4ـ Installing Updates: اگر از درون يك ويندوز اقدام به نصب ويندوز 7 كنيد، قبل از آغاز مراحل نصب از شما سوال مي‌شود كه آيا تمايل به دريافت فايل‌هاي به روزرساني ويندوز داريد يا نه ؛ اگر فايل‌ها را دانلود كنيد، در اين مرحله نصب خواهند شد.

پس از اين مرحله، سيستم يك بار reboot‌ مي‌شود.

5 ـ ‍Completing installation: پس از به روزرساني Registry و راه‌اندازي سرويس‌هاي مورد نياز ويندوز، وارد مرحله پنجم خواهيد شد و بعد از اتمام آن، سيستم دوباره راه‌اندازي مي‌شود.

مراحل خودكار نصب به پايان رسيد!

اكنون ‌بايد يك نام براي حساب كاربري و يك نام براي رايانه تان انتخاب كنيد. به صورت پيش‌فرض هر عبارتي كه در قسمت User Name وارد كنيد، پس از عبارت PC- در قسمت Computer Name قرار مي‌گيرد كه البته مي‌توانيد آن را تغيير دهيد. (تصوير2)

پس از آن در پنجره Set a password …، مي‌توانيد براي حساب كاربري كه ايجاد كرديد، كلمه عبور تعيين كنيد. كلمه عبور مورد نظرتان را در قسمت دوم هم تكرار كنيد!

در قسمت Hint هم مي‌توانيد عبارتي بنويسيد كه در صورت فراموش كردن كلمه عبور، باعث شود آن را به خاطر آوريد. اگرچه برخي كاربران در اقدامي تعجب‌ برانگيز، كلمه عبور را در اين قسمت تايپ مي‌كنند تا همه بتوانند آن را ببينند!

در مرحله بعد، ‌بايد براي قانوني كردن ويندوز، سريال محصول را كه هنگام خريد دريافت كرديد، وارد كنيد. (تصوير3)

اگر ويندوز 7 را براي تست امكانات آن نصب كرديد و سريال نداريد، پس از خارج كردن گزينه‌ Automatically active windows … از حالت انتخاب، به مرحله بعد برويد!

در اين قسمت (تصوير 4) بهتر است گزينه اول يعني Use Recommended Settings را انتخاب كنيد.
[عکس: 100841769475.jpg]

با انتخاب اين گزينه، بسته‌هاي به روزرساني ضروري ويندوز به صورت خودكار دانلود و روي سيستم‌عامل شما نصب مي‌شود. همچنين تنظيمات اينترنت اكسپلورر به گونه‌اي انجام مي‌شود كه امنيت سيستم شما هنگامي كه از اينترنت استفاده مي‌كنيد، بيشتر باشد و....

با انتخاب گزينه دوم، تنها فايل‌هاي به روزرساني موسوم به Security updates و ديگر فايل‌هاي ضروري، دانلود و روي ويندوز نصب مي‌شوند.

با انتخاب گزينه‌سوم، تنظيمات اين قسمت را به آينده موكول خواهيد كرد. انتخاب اين گزينه از ديد مايكروسافت يك ريسك امنيتي براي ويندوز محسوب مي‌شود.

بدانيد كه با انتخاب گزينه اول و دوم، برخي اطلاعات سيستم عامل شما براي مايكروسافت ارسال مي‌شود كه به هيچ وجه شامل اطلاعات شخصي حساب كاربري و فايل‌هاي شما نخواهد بود.
[عکس: 100841769552.jpg]

مايكروسافت از اين روش بيشتر براي بهبود محصولات خود استفاده مي‌كند و اين اطلاعات اكثرا زماني براي مايكروسافت ارسال مي‌شود كه مشكلي براي ويندوز به وجود آمده باشد.

بهتر است به مايكروسافت اعتماد كنيد و نگران نباشيد!

در مرحله بعد مي‌توانيد تاريخ و ساعت ويندوزتان را تنظيم كنيد. اگر ساعت و تاريخ بايوس خود را تنظيم كرده باشيد، نيازي به اعمال تغييرات گسترده در اين مرحله نداريد! (تصوير 5)

Tehran‌را براي Time Zone انتخاب كنيد و گزينه Automatically adjust clock … را در حالت انتخاب نگاه داريد تا در پايان تابستان و آغاز بهار، ساعت ويندوزتان خود به خود تغيير كند.

در مرحله بعد، شما تنظيمات بسيار مهمي را با يك كليك انجام خواهيد داد! (تصوير 6)
[عکس: 100841769540.jpg]

در واقع انتخاب هر كدام از اين گزينه‌ها، تغييراتي را در رول‌هاي فايروال ويندوزتان اعمال مي‌كند، Remote Desktop را فعال يا غيرفعال مي‌كند و... كه همه آنها به محل و موقعيتي بستگي دارد كه سيستم‌تان در آن قرار گرفته‌است.

اين پنجره را هرگاه كه به يك شبكه (و اينترنت) متصل شويد نيز مشاهده خواهيد كرد و مي‌توانيد مجددا گزينه دلخواهتان را انتخاب كنيد كه در جاي مناسب حتما به صورت كامل آن را شرح خواهيم داد.

اما در همين حد بدانيد اگر در خانه چند رايانه داريد كه قرار است با هم ارتباط داشته باشند، بهتر است گزينه Home Network را انتخاب كنيد.
[عکس: 100841769515.jpg]

در محيط‌هاي اداري، سازماني و... كه به شبكه و رايانه‌هاي موجود در آن اطمينان داريد، بهتر است گزينه‌ Work Network را انتخاب كنيد و در شبكه‌هاي عمومي، مثلا وقتي در يك فرودگاه مي‌خواهيد از اينترنت وايرلس استفاده كنيد، حتما بايد گزينه‌ Public Network‌را انتخاب كنيد تا راه‌هاي ورود به سيستم‌تان مسدود شود!

ذكر اين نكته لازم است كه اگر در منزل يك سيستم داريد و مي‌خواهيد آن را به اينترنت وصل كنيد نيز بايد گزينه آخر يعني Public Network‌ را انتخاب كنيد.

پس از اين مرحله، تنظيمات پيش‌فرض ميز كار، مرورگر و... حساب كاربري كه ايجاد كرديد، اعمال مي‌شود.... (تصوير 7)
[عکس: 100841769527.jpg]

اكنون ويندوز 7 نصب شد!
˙·٠خانمی آذر فروم٠·˙
12-06-1391 02:16 ب.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  افزودن برنامه‌ها به كليك‌راست ويندوز KHANʘ‿ʘMI 0 235 12-06-1391 02:24 ب.ظ
آخرین ارسال: KHANʘ‿ʘMI
  حذف آزاردهنده‌هاي ويندوز KHANʘ‿ʘMI 0 253 12-06-1391 02:22 ب.ظ
آخرین ارسال: KHANʘ‿ʘMI
  حذف سيستم دفاعي ويندوز KHANʘ‿ʘMI 0 240 12-06-1391 02:22 ب.ظ
آخرین ارسال: KHANʘ‿ʘMI
  تغيير اندازه پنجره‌ها در ويندوز 7 KHANʘ‿ʘMI 0 234 12-06-1391 02:21 ب.ظ
آخرین ارسال: KHANʘ‿ʘMI
  پنهان‌سازي درايوها در ويندوز ويستا و 7 KHANʘ‿ʘMI 0 177 12-06-1391 02:21 ب.ظ
آخرین ارسال: KHANʘ‿ʘMI

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان