سهام ترجيهي - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

سهام ترجيهي
زمان کنونی: 01-07-1396،06:20 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: moderator
آخرین ارسال: moderator
پاسخ: 1
بازدید: 337

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: سهام ترجيهي
ارسال: #1
سهام ترجيهي
پست‌ها: 1,456
تاریخ عضویت: 22 اردیبهشت 1390
اعتبار: 36
حالت من: Mehrabon
احتراما به استحضار ميرساند كه در ساتل 1383 به اتفاق عده اي از همكارن يك شركت سرمايه گذاري تشكيل داده تا در مزايده يك شركت دولتي شركت نماييم. برنده مناقصه شديم و شركت واگذار گرديد. از آن زمان به بعد شركتهاي مختلف ديگري را نيز تاسيس نموديم.
ترتيب تقسيم سهام در اين شركت سرمايه گذاري به شكلي است كه عمده سهام ( 66 درصد ) در دست هفت نفر از سهامداران و مابقي بين 30 نفر ديگر تقسيم شده است. در اساسنامه شركت سرمايه گذاري كليه سهام به شكل ممتاز تعريف شده و آمده است كه هريك از سهامدارن كه از شركت سرمايه گذاري و يا شركتهاي زير مجموعه آن خارج شوند ، سهام آنها از ممتاز خارج شده و غير ممتاز گرديده و لذا يك پنجم سود سهام به آنها پرداخت ميگردد.
اخيرا همان هفت نفر سهامدار عمده مواردي را به شرح زير قرار است در جلسه مجمع عمومي فوق العاده به تصويب برسانند:
1- در صورتي كه سهامداري از يكي از شركتهاي زير مجموعه شركت....... ( شركتهاي مشمول بند 3 ماده اساسنامه ) خارج ( قطع ارتباط ) و سهامش غير ممتاز شود، مجددا به آن شركت و يا يكي از شركتهاي ديگر زير مجموعه برگردد، سهامش همچنان غير ممتاز باقي ميماند.
2- در صورتي كه سهامداري از يكي از شركتها خارج و سهامش غير ممتاز شود ، و بعد از قطع ارتباط ، سهام خودرا به سهامدار ديگري از شركت واگذار نمايد ، چنانچه كل سهام خودرا با نظر كميته واگذاري سهام انتقال دهد ، كليه سهام پس از نقل و انتقال رسمي و ثبت در دفتر نقل و انتقال سهام ، براي اشخاص يا شخص خريدار ( معرفي شده توسط كميته واگذاري سهام ) به شكل ممتاز محسوب مي شود. در غير اينصورت سهام فروخته شده ، حتي به سهامداران ، غير ممتاز باقي مي ماند.
3- در زمان افزايش سرمايه شركت از طريق تغيير ارزش اسمي و يا فروش سهام جديد ، حق تقدم متعلق به سهامدار داراي سهام غير ممتاز باز هم غير ممتاز مي باشد حتي اگر اين حق تقدم به سهامداران داراي سهام ممتاز واگذار گردد.
4- در صورتي كه نقل و انتقال سهام بين سهامداران ممتاز صورت پذيرد ، سهام واگذار شده سهام غير ممتاز محسوب ميگردد مگر اينكه حداقل 50 درصد سهام با نظر كميته واگذاري سهام واگذار شود.
5- در مواردي كه قطع ارتباط بعلت از كار افتادگي ، فوت ، و يا بازنشستگي سهامدار ( با شرط 25 سال سرويس كاري در شركت هاي زير مجمومه و 60 سال سن ) سهام ممتاز باقي مي ماند . در صورت فروش سهام توسط اين گروه ، سهام به غير ممتاز تبديل خواهد شد مگر اينكه :
5-1- سهام را به سهامداران شاغل در شركتها واگذار نمايد.
5-2- كل سهام را از طريق كميته واگذار نمايد.

6- هيئت مديره موظف است قبل از تشكيل جلسات سالانه هر سال مالي كليه نقل و انتقالات سهام انجام شده ظرف يكسال گذشته را با مصوبات فوق تطبيق داده و نسبت به تعيين نوع سهام سهامداران براساس آخرين وضعيت استخدامي آنها و شرايط نقل و انتقال سهام مذكور اقدام نمايد.
7- كميته واگذاري سهام
جهت انجام موارد فوق الذكر ، كميته اي به نام كميته واگذاري سهام تشكيل ميگردد كه تركيب آن شامل سه نفر از هيئت مديره بعلاوه دو نفر به انتخاب مجمع عادي ساليانه مي باشد. ( نمايندگان مجمع به شكل ساليانه انتخاب ميگردند) . وظيفه كميته انتخاب گيرندگان سهام و توزيع سهامهاي واگذار شده به كميته بين سهامداران و يا به مديران عامل شركتهاي اقماري فعلي يا آتي شركت سرمايه گذاري كه حداقل 50 درصد سهامشان متعلق به شركت سرمايه گذاري خواهد بود.

خواهشمند است براي سهمداراني كه اكثريت را در مجامع ندارند و با تصويب اين موارد دچار تضييع حقوق مي شوند چه راهكاري وجوددارد ؟ و آيا بطور كلي موارد فوق با روح قانون تجارت و قوانين جاري كشور هم خواني دارد.
گوزلیم عکسین دوشوب پیماندن پیمانیه

گوندریب عشقین منی میخاندن میخانیه

گئتمیشم میخانیه من دردیمه درمان اولام

دردیمی بیر بیر دیم من ساغر و پیمانیه

دردیمه درمان شراب اولدو حبیبیم ساقی لر

گوندریب عشقیم منی گور هانسی داروخانیه


[عکس: images?q=tbn:ANd9GcTiJ4evUTSiPaWN4c5Iczp...VY2wXNRMnQ]
23-02-1390 01:53 ب.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود مقاله انگلیسی عوامل و اصول حسابداری در اختیار خرید سهام Friga 0 459 10-11-1391 10:31 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان