سعي کنيد از رانندگي لذت ببريد ! - تالار گفتمان آذر فروم





فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

سعي کنيد از رانندگي لذت ببريد !
زمان کنونی: 29-06-1396،09:56 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 209

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: سعي کنيد از رانندگي لذت ببريد !
ارسال: #1
سعي کنيد از رانندگي لذت ببريد !
پست‌ها: 11,943
تاریخ عضویت: 20 اردیبهشت 1390
اعتبار: 288
حالت من: Nafaskesh
عموما در تعاملات اجتماعي و روابط بين فردي، مسأله ترافيك و رانندگي در شهر به عنوان يكي از مؤلفههاي مهم زندگي شهري مورد توجه است، چرا كه مشكل ترافيك و رانندگيهاي تهاجمي و پيامدهاي ناشي از آن به ويژه در مناطق شهري، حيات فردي و زندگي اجتماعي همگان را متأثر مينمايد.
امروزه در غالب كشورهاي پيشرفته به لحاظ اهميت و نقش فرهنگپذيري و ويژگيهاي شخصيتي افراد در رانندگي، قانون مداري، اجتناب و پيشگيري از حوادث و سوانح خياباني و جادهاي، در بررسي معضل ترافيك و حوادث ناشي از رانندگيهاي تهاجمي بيشترين توجه به روانشناسي رانندگي معطوف ميشود. مطابق گزارشهاي آماري در غالب كشورهاي جهان، اروپا و آمريكا و بسياري از كشورهاي آفريقايي و آسيايي علت اصلي تصادفات رانندگي و حوادث جادهاي و خياباني رانندگي تهاجمي است. از طرفي بسياري از رانندگان شهري از قدرت كنترل خشم برخوردار نيستند و ناتواني در تصميمگيري و كنترل پرخاش از مواردي است كه ايمني رانندگي را به خطر مياندازد و موجب بروز حوادث ناگوار ميشود. رانندگي در شهر را ميتوان از دو جنبه راننده و محيط اطراف بررسي كرد كه بيتوجهي به مسايل روحي و رواني ميتواند عوارض جبران ناپذيري براي راننده و شهروندان در پي داشته باشد. سلامت روحي و رواني راننده از جمله مسايل مهمي است كه به رانندگي ايمن كمك ميكند و رانندگاني كه از نظر روحي و رواني به بيماري خاصي مبتلا باشند، در مواقع پرخطر قادر به تصميمگيري به موقع نيستند. البته تاثير منفي رانندگي غيرايمن و ترافيك بر سلامت روحي و رواني شهروندان نيز از اهميت بسياري برخوردار است و اكنون در بسياري از كشورهاي دنيا فعاليتهايي در جهت كاهش آثار منفي ترافيك بر شهروندان انجام شده است. در صورتي كه سر و صداي ناشي از خودروها بيش از حد مجاز باشد، تنشهاي رواني براي شهروندان ايجاد شده و سلامت روان نسل آينده را تهديد ميكند.
و اما توصيههاي کليدي:

• همواره بر عصبانيت خود غلبه کنيد و مواقعي که عصبي هستيد، پشت فرمان ننشينيد.
• در ساعات پرترافيک کمتر با اتومبيل شخصي خود تردد کنيد و اگر مجبور به اين کار هستيد، با گوش کردن به موسيقي مورد علاقهتان ميتوانيد استرس ناشي از اين ترافيک را فراموش کنيد.
• تکنيکهاي ريلکسيشن را بياموزيد و سعي کنيد خونسرد باشيد.
• اگر بهعنوان يک راننده مرتکب اشتباهي شديد، از طرف مقابل معذرتخواهي کنيد. اين کار نشاندهنده شخصيت شما است.
• خطاهاي جزيي رانندگان ديگر را ناديده بگيريد و عصباني نشويد زيرا اين عصبانيت سلامت روان شما را به خطر مياندازد. بهترين روش اين است که با لبخند از کنار اين موضوع بيارزش بگذريد.
• احتمال تصادف همواره وجود دارد و اگر تصادف کرديد، آرام در اتومبيلتان بنشينيد و با پليس تماس بگيريد و حتي اگر طرف مقابل شما مقصر است خونسرد باشيد و همه چيز را به قانون واگذار کنيد.
• سعي کنيد از رانندگي لذت ببريد و قوانين رانندگي را در هر شرايطي فراموش نکنيد.
















دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...


=====ஜ۩۞۩ஜ=====

01-08-1391 07:46 ب.ظ
 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان