سخنرانی آینشتاین برای اتحادیه حقوق بشر آلمان - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

سخنرانی آینشتاین برای اتحادیه حقوق بشر آلمان
زمان کنونی: 14-09-1395،01:46 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 134

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: سخنرانی آینشتاین برای اتحادیه حقوق بشر آلمان
ارسال: #1
سخنرانی آینشتاین برای اتحادیه حقوق بشر آلمان
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
[عکس: 1359383738.jpg]
(میانسالی وی) در برلین , روشن کرده است که منظورش از معنویت چیست ...
.
.
.
.
.
وضعيت ما روي اين كره زمين عجيب است. هر يك از ما به طور غير ارادي و بي‌دعوت بدون اينكه بدانيم براي چه و به چه دليل، براي يك اقامت كوتاه در اينجا حضور پيدا مي‌كنيم. در زندگي روزمره خود تنها اين احساس را داريم كه به خاطر ديگران در اينجا هستيم. به خاطر آنهايي كه دوستشان داريم و براي كساني ديگري كه سرنوشت آنها با سرنوشت خود ما پيوند خورده است.
اين فكر اغلب مرا نگران مي‌كند كه زندگي من به ميزان بسيار زيادي، بر مبناي كار انسان‌هاي ديگر است و نسبت به آنها احساس دين زيادي مي‌كنم.
من به آزادي اراده معتقد نيستم. به گفته شوپنهاور:
"انسان مي‌تواند هر آنچه را كه مي‌خواهد انجام دهد ولي نمي‌تواند در آن‌چه خواسته‌ي اوست اختياري داشته باشد"
در همه شرايط زندگي، همدم من بوده و مرا با اعمال ديگران آشتي داده است. ولو اينكه اين اعمال برايم دردناك بوده‌اند. اين آگاهي از نداشتن اختيار، از اينكه خود را آنقدر جدي بگيرم كه نتوانم بر عصبانيت خود مسلط شوم و يا مردم ديگر مانند خود را افرادي تعيين كننده در نظر بگيرم، حفظ مي‌كند.
من هرگز دنبال زياده‌خواهي و تجمل نبوده‌ام، حتي از آنها بيزار بوده‌ام. دلبستگي من به عدالت اجتماعي و همچنين بيزاري از هر نوع تعهد و اتكاي به ديگران كه به نظر من صد در صد لازم نباشد، اغلب مرا در تضاد با ديگران قرار داده است. من همواره براي انسان‌ها احترام زيادي قائل بوده‌ام و از خشونت و تعلق به باشگاه‌ها تنفري برطرف‌نشدني دارم. تمايل اين انگيزه‌ها در من علاقه شديدي به صلح‌طلبي و ضد نظامي‌گري ايجاد كرده است. من با هر نوع ملي‌گرايي، حتي اگر فقط به صورت وطن‌پرستي باشد، مخالفم.
امتيازهاي بر مبناي مقام و مالكيت، همين‌طور ستايش زياده از حد شخصيت‌ها، همواره در نظر من غير عادلانه و مخرب بوده است. من طرفدار مردم‌سالاري ايده‌آل هستم. گرچه از ضعف‌هاي حكومت مردمي به خوبي آگاهم. برابري اجتماعي و پشتيباني اقتصادي از افراد جامعه، به نظر من بايد هميشه از اهداف گروهي دولت باشد.
گرچه در زندگي روزمره يك گوشه‌نشين نوعي هستم، آگاهي از تعلق به جامعه‌ي نامرئي كساني كه در راه كشف واقعیت ، زيبایي و عدالت تلاش مي‌كنند، مرا از اين كه احساس انزوا بكنم، حفظ كرده است.
زيباترين و عميق‌ترين احساسي كه فرد مي‌تواند داشته باشد، احساس اسرارآميزي است. اين اصل، اساس مذهب و كليه‌ي تلاش‌هاي جدي در هنر و علم را تشكيل مي‌دهد. كسي كه هرگز اين تجربه را نداشته است، به نظر من اگر مرده نباشد، لااقل نابيناست.
احساس اينكه در وراي هر آنچه مي‌توان تجربه كرد، چيزي وجود دارد كه ذهن ما هرگز نمي‌تواند آن را تسخير كند و زيبائي و شكوه آن،‌تنها به صورت غيرمستقيم و به صورت بازتابي ضعيف به ما مي‌رسد، اين دينداري است. از "اين" نظر من مذهبي هستم. براي من كافي است كه درباره‌ي اسرار كائنات فكر كنم و با احساس فروتني، بكوشم تصويري كوچك از ساختار باشكوه تمام آنچه در آنجا وجود دارد در فكر خود به وجود آورم.

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

08-11-1391 08:19 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.