زنده نگه داشتن انسان بدون تنفس! - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

زنده نگه داشتن انسان بدون تنفس!
زمان کنونی: 30-06-1396،04:00 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Ne Da
آخرین ارسال: Ne Da
پاسخ: 1
بازدید: 218

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: زنده نگه داشتن انسان بدون تنفس!
ارسال: #1
17 زنده نگه داشتن انسان بدون تنفس!
پست‌ها: 103
تاریخ عضویت: 12 دى 1391
اعتبار: 36
حالت من: انتخاب نشده
دانشمندان با ابداع شیوه ای جدید موفق شدند با تزریق مستقیم اکسیژن به درون خون، انسان را در مواقع بحرانی، بدون تنفس، زنده نگه دارند.
این دستاورد می تواند علم پزشکی را با حذف نیاز به مراقبت از تنفس بیماران در طول عمل های جراحی پیچیده یا مواقع بحرانی تغییر دهد.
این فرایند که با تزریق مستقیم مولکولهای اکسیژن ضمیمه شده در مولکولهای چربی به درون جریان خون کار می کند، می تواند به انسان حیات اضافی 30 دقیقه ای را زمانی که تنفس آنها قطع شده، اعطا کند.
دکتر جان خیر، سرپرست تیم تحقیقاتی این شیوه ابداعی در بوستون پس از تجربه مرگ دردناک یک بیمار، از آن برای آغاز تحقیقات پیشگامانه خود الهام گرفت. وی در حال عمل جراحی یک دختر جوان دچار بیماری ذات الریه بود که به دلیل قرار نگرفتن زودهنگام دستگاه تنفس، دچار مرگ شد. در واکنش به این رویداد دکتر خیر کار را بر روی ایده تزریق مستقیم اکسیژن در جریان خون بدون نیاز به ریه، آغاز کرد. تجربیات اولیه نشان داد که این مداخله می تواند در حالت تئوری بسیار موفق باشد.
دکتر خیر اظهار کرد:
ما خون یکدیگر را مورد استفاده قرار داده، آن را در یک لوله آزمایشگاهی با ریزذرات مخلوط کرده و دیدیم که خون آبی به سرعت قرمز شد.
با این حال تزریق اکسیژن خالص به جریان خون در شکل گاز که 100 سال پیش مورد آزمایش قرار گرفته بود، با شکست مواجه شده بود چرا که منجر به تولید گازهای خطرناک در رگ ها می شد. از این رو بیشتر تحقیقات دکتر خیر شامل کشف یک ماده بوده که می تواند اکسیژن را در خود ذخیره ساخته و آن را در یک مایع برای تزریق به بدن معلق نگه دارد.
وی دریافت که استفاده از مولکولهای چربی موسوم به لیپیدها یکی از بهترین راهها برای بازیابی اکسیژن پس از استفاده از امواج صوتی برای نگهداشتن دو ماده با هم در شکل ذرات بسیار کوچکی است که تنها با کمک میکروسکوپ قابل مشاهده هستند. این ذرات سپس درون یک مایع قرار گرفته که به سنگینی اکسیژن دار شده بود و سه تا چهار برابر ظرفیت اکسیژن سلوهای قرمز خون بدن را حمل می کردند. هنگامی که این مایع حلال به حیوانات با سطوح پایین اکسیژن تزریق شد، خون آنها طی چند ثانبه به حالت عادی بازگشت. هنگامی که این مایع به حیواناتی که قادر به تنفس نبودند، تزریق شد، آنها تا 15 دقیقه زنده مانده و در خطر کمتری برای عوارض جسمی قرار داشتند.
زمانی که این شیوه بر روی انسان آزمایش شد، اکسیژن تقریبا تا 30 دقیقه باقی ماند؛ اگرچه تزریق آن برای مدت طولانی تر می تواند به خون بیمار صدمه بزند.
به گفته دکتر خیر، این یک جایگزین اکسیژن کوتاه مدت بوده و راهی برای تزریق ایمن اکسیژن برای حمایت از بیماران در طول دقایق بحرانی است.
به گفته دکتر خیر این شیوه می تواند در میان پزشکان و امداگران مواجه با شرایط اضطراری مورد استفاده قرار گیرد.
[عکس: 525326_501259386589452_727647294_n.jpg]
20-10-1391 03:18 ب.ظ
 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان