روایت حسن روحانی از پیام سال 83 جورج بوش به ایران - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

روایت حسن روحانی از پیام سال 83 جورج بوش به ایران
زمان کنونی: 17-09-1395،04:00 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: tari
آخرین ارسال: tari
پاسخ: 1
بازدید: 202

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: روایت حسن روحانی از پیام سال 83 جورج بوش به ایران
ارسال: #1
روایت حسن روحانی از پیام سال 83 جورج بوش به ایران
پست‌ها: 199
اعتبار: 11
حالت من: انتخاب نشده
خبرآنلاین نوشت: حسن روحاني دبير اسبق شوراي عالي امنيت ملي که در دولت اصلاحات، مسووليت تيم مذاکره‌کننده هسته‌اي را بر عهده داشت، هشت سال بعد از تماس تلفني البرادعي در سال 83، از درخواست آمريکا براي مذاکره با ايران خبر داد و گفت: يك‌بار آقاي البرادعي به واشنگتن رفته بود، بعد از آنجا برگشت و به من تلفن كرد.
[عکس: c2238_0804.jpg]

فروردين 83 بود گفت كه مي‌خواهم به تهران بيايم. خيلي سريع آمد. تعجب كردم چرا با اين عجله به ايران آمده. ظاهر كار اين بود كه براي مسائل خودمان و ادامه كار آژانس به ايران آمده است.روحانی در گفت‌وگو با ماهنامه «مهرنامه» افزود: اما بعد به من گفت كه مي‌خواهم خصوصي با شما صحبت كنم در آن جلسه خصوصي گفت من هفته پيش آمريكا بودم به جورج بوش گفتم شما هم بياييد وارد مذاكرات هسته‌اي بشويد تا مساله هسته‌اي ايران حل و فصل شود. بوش در جواب گفت كه چرا مساله هسته‌اي؟ چرا ما تمام مسائل بين خودمان را حل نكنيم؟ بوش در ادامه گفته بود: «من خيلي آشنا نيستم كه در ايران قدرت‌هاي مطرح چه كساني هستند؛ ولي يك نفر با اختيار تام از ايران به آمريكا بيايد. از طرف آمريكا نيز خودم مذاكره مي‌كنم تا همه مسائل ما لاينحل نماند.» به نوشته مهرنامه، البرادعي به روحاني گفته بود که الان فرصت بسيار خوبي پيش آمده و آمريكايي‌ها پاپيش گذاشتند و داوطلب هستند يك نفر نيز از ايران با اختيار تام برود آنجا و تمام كنيد اين مسائل را. بالاخره در منطقه نيز اين همه مشكلات وجود دارد و حل مسائل منطقه در گرو حل مسائل شما با آمريكا است. روحاني با بيان اينکه در آن مقطع تصميم بر اين بود كه با آمريكا مذاكره نكنيم، افزود: براي آمريكا بسيار سخت بود كه يك مساله مهم بين‌المللي توسط اروپايي‌ها حل و فصل شود.

گونده منه باش ووران ایندی منه داش وورور.
ایندی منه داش ووران اوزگلره باش وورور.
اوزگه اگر داش وورا دردینه دوزمک اولار.
باخ بورا سوز بوردادی داشلاری یولداش وورور...
21-02-1391 09:34 ق.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.