روانشناسي رنگ نارنجي - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

روانشناسي رنگ نارنجي
زمان کنونی: 29-06-1396،06:14 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 278

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: روانشناسي رنگ نارنجي
ارسال: #1
روانشناسي رنگ نارنجي
پست‌ها: 11,943
تاریخ عضویت: 20 اردیبهشت 1390
اعتبار: 288
حالت من: Nafaskesh
روانشناسي رنگ نارنجي

رنگ نارنجي يك رنگ گرم مي باشد، زيرا تركيبي از رنگ زرد و قرمز است و به نظر مي رسد كه اين رنگ يك رنگ شاد و زندگي بخش مي باشد. رنگ نارنجي ، رنگ روز سپاسگزاري و نشاني از چشم انداز پاييزي و شعله آتش مي باشد.
نارنجي رنگ خوشبختيمي باشد. اين رنگ احساسات ما را آزاد و باعث ترويج احترام به خود مي شود و به خاطراثر تحريك كنندگي آن با افسردگي مقابله و شوخ طبعي را در انسان پرورش مي دهد ورنگهاي روشنتر آن مانند هلويي و زرد آلويي باعث رفع عصبانيت مي شود.
اين رنگ چون تركيبياز زرد و قرمز است به عنوان يك رنگ انرژي زا در نظر گرفته مي شود. رنگ نارنجي بهطرق گوناگوني شاد به نظر مي رسد و مثل زرد تحريك كننده و مانند قرمز مملو از شور وعلاقه و نشاط ؛ هرچند كه با يك درجه كمتر، مي باشد.
رنگ نارنجي به گرما ،خورشيد ، انرژي و پاييز اشاره دارد. اين رنگ را مي توان در تغيير رنگ برگهاي پاييزي، غروب خورشيد و پوست و گوشت مركبات ديد. اين رنگ تغيير فصلها را نشان مي دهد كه بااين مفهوم به صورت يك مرز (حدفاصل ) مي باشد، يعني رنگ تغيير بين گرماي تابستان وسرماي زمستان . اين رنگ همچنين به اين خاطر كه رنگ مركبات مي باشد مي تواند تصورياز ويتامينc و سلامتي خوب باشد.
اگر شما مي خواهيدتوجهي را بدون داد و فرياد به دست آوريد از رنگ نارنجي استفاده كنيد، چون اين رنگتوجه را مطالبه مي كند. اين رنگ به افراد فعال و متكي به نفس اشاره دارد و حتي بهنظر مي رسد كه رقاصها اغلب مجذوب رنگ نارنجي مي شوند.
رنگ نارنجي يكي ازرنگهاي التيام دهنده مي باشد و گفته مي شود كه ميل به غذا را افزايش داده و نيزباعث تحريك اشتياق و خلاقيت مي شود؛ نارنجي يعني شور و نشاط با بردباري .
افرادي كه لباسنارنجي را دوست دارند ، معمولا متفكر و صميمي هستند؛ اين افراد اغلب فعال و لايقهستند. آنها مستقل و انگيزه دهنده ، رقابت جو و با قدرت سازماندهي خوب مي باشند. اين افراد همچنين اشخاصي خلاق ، عمل گرا ، مملو از انرژي و عدم سكون و ثابت ماندندر جايي مي باشند.
از رنگ نارنجي برايجلب توجه در علامتها يا تابلوهاي ترافيكي در جاده ها و بزرگراهها و آگهي هااستفاده مي شود.
از رنگ نارنجي براياتاق ناهار خوري ، اتاق نشيمن و سالنهاي ورودي استفاده مي شود. ولي وقتي كه در اتاقخواب استفاده شود، ممكن است شخص را در حالت بيدار نگه دارد. وقتي كه از رنگ نارنجيدر اتاقي استفاده مي شود، باعث مي شود كه اتاق كوچكتر به نظر برسد. به اين خاطر كهاين رنگ گسترش كننده است. بنابراين در صورت استفاده از آن مطمئن شويد كه به اتاقنور فراوان برسد.
اگر در زندگي تان بهدنبال خوشايند بودن امور موقعي كه احساس مي كنيد زمان به كندي حركت مي كند، افزايشخلاقيت ، خلاص يا رهايي از چيزهايي كه خيلي جدي و خشك به نظر مي رسند از رنگ نارنجياستفاده كنيد.
دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...


=====ஜ۩۞۩ஜ=====

29-05-1391 02:32 ب.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روانشناسي رنگ قرمز Friga 0 283 29-05-1391 02:33 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  روانشناسي رنگ زرد Friga 0 300 29-05-1391 02:32 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  روانشناسي رنگ آبي Friga 0 266 29-05-1391 02:31 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  روانشناسي رنگ بنفش Friga 1 338 27-05-1391 01:55 ب.ظ
آخرین ارسال: arazd

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان