رابطه مادر و دختری و اسرار بین آنها - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

 

رابطه مادر و دختری و اسرار بین آنها
زمان کنونی: 08-02-1396،12:18 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 158

 
 
رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: رابطه مادر و دختری و اسرار بین آنها
ارسال: #1
رابطه مادر و دختری و اسرار بین آنها
پست‌ها: 11,943
تاریخ عضویت: 20 اردیبهشت 1390
اعتبار: 288
حالت من: Shad
[عکس: ra4-2349.jpg]
رابطه مادر و دختری پیچیده تر از آن چیزی است که در ظاهر دیده می شود. مادرها حرف ها و اسراری را با دخترهایشان در میان می گذارند که فقط بین خودشان می ماند و کسی از آن باخبر نمی شود.

شاید این روزها بعضی از دخترها، مادرهایشان را متعلق به گذشته بدانند و حرف هایشان را قدیمی ارزیابی کنند اما حرف مادرها همیشه پر از حقایقی است که با گذشت زمان به آن پی می بریم، برای همین نباید دانایی و تجربیات و نصیحت های مادرانه را دست کم گرفت. فرقی نمی کند چه سن و سال یا موقعیت اجتماعی دارید، یادتان باشد این توصیه های مادرانه را همیشه و همه جا آویزه گوشتان کنید.

استقلال مالی داشته باش
مادرها همیشه به دخترهایشان سفارش می کنند که دستشان در جیب خودشانباشد حتی اگر با پسر بزرگترین تاجر شهرتان ازدواج کرده اید سعی کنید از نظر اقتصادی وابسته بی چون و چرای او نباشید. درست است که دوست دارید در ناز و نعمت زندگی کنید اما مدان نگران اوضاع مالی تان نباشید، هیچ وقت نمی دانید در آینده چه پیش می آید، به ویژه الان که طلاق و جدایی زیادشده است. اگر درآمد خودتان را داشته باشید و بدانید چگونه دخل و خرجتان را اداره کنید آمادگی و اعتماد به نفس بالایی خواهید داشت و هر اتفاقی هم که بیفتد می توانید روی پای خودتان بایستید.

کرم ضد آفتاب بزن
این چین و چروکی که روی پوست مادرتان می بینیدمادرزادی نیست و زمانی آنها هم پوست صافی مانند شما داشتند. مادرها خیلی خوب می دانند که نور آفتاب به مرور چه بلایی بر سر پوست می آورد، چون تاثیر آ« را روی پوست خودو هم سن و سال هایشان دیده اند. برای همین هم به دخترهایشان سفارش می کنند برای پیشگیری از چین و چروک و پیری زودهنگام پوست مراقبت پوستشان باشند و کرم بزنند. حق با مادرتان است. اشعه های ماورای بنفش باعث پیری زودهنگام پوست می شود؛ برای همین لازم است حدود 20 دقیقه قبل از خروج از منزل کرم ضد آفتاب بزنید.

خودت را دوست داشته باش و به خودت اعتماد کن
فقط یک مادر می تواند در هر شرایطی فرزندش را زیبا ببیند و انتظار دارد خود او هم چنین باشد. در دوره نوجوانی زمانی که صورتتان پر از جوش است، زمانی که احساس می کنید زشت ترین دختر دنیا هستید این مادر است که مدام تکرار می کند جوش ها رفتنی اند؛ خودت را دوست داشته باش و به خودت افتخار کن. اگرچه در آن دوران خیلی به حرف مادر اعتماد نداشتیداما بعد از سال ها که این جوش ها محو می شود به حرف او می رسید. خواهید فهمید زمانی که خودتان را دوست داشته و به خودتان باور داشته باشید از نظر ظاهری هم زیبا دیده می شوید.

با دیگران طوری رفتار کن که دوست داری با خودت رفتار شود
حتما برای شما هم پیش آمده است که تصور می کنید مادرتان دیگر شورش را درآورده و «زیادی خوب است». شاید بارها گفته اید «چرا من باید خوب باشم وقتی او با من بدرفتاری می کند؟» گوش مادرها از این حرف ها پر است اما باز هم سفراش می کنند مهربان باش، بخشنده باش، صبور باش. خیلی نمی گذرد که به حرف مادرتان می رسید و متوجه می شوید برای داشتن روابط اجتماعی خوب؛ باید مهران، صبور و بخشنده باشید.

مراقب پوست و موهایت باش
مادرها از اینکه اجازه می دهید پوستتان خشک شود یا اینکه موهایتان را با عجله و سرسری شانه می زنید حرص می خورند. به حرفشان گوش دهید، به آرامی گره موهایتان را باز کنید و به طور منظم کرم مرطوب کنده بزنید.اگر به حرفشان گوش ندهید چند سال بعد پوست و موهایتان حساس و ضعیف خواهند شد. از همین حالا بایدبه فکر باشید.

آرامشت را حفظ کن و خانم باش
چند بار از مادرتان شنیده اید که گفته است «خانم باش و لبخند بزن، همه چیز درست می شود»؟ اگر همیشه جواب بدهید: «عمرا!» مطمئن باشید که چند سال بعد اهمیت لبخند زدن و رفتار مثبت را خواهید فهمید. هیچ مشکلی با کج خلقی و عصبانیت حل نمی شود و حق با مادرتان است.

در لباس پوشیدن دقت کن
بدون شک زمانی که از خانه بیرون می روید یا به مهمانی دعوت می شوید مادرتان با دقت تمام مراقب نوع لباس پوشیدنتان است. اکثر مادرها مایل نیستند دخترهایشان لباس های باز بپوشند و از اینگونه لباس ها به عنوانلباس جلف یاد می کنند؛ برای همین هم یک بحث دائمی بین مادرها و دخترها به خاطر نوع پوشش وجود دارد، چون هر چه بیشتر تلاش کنید جذاب و دلربا به نظر برسید بیشتر از تواضع و حجب و حیا دور می شوید و مادرها این را نمی خواهند. البته فقط زمانی معنای حرف هایش را می فهمید که خودتان مادر شده اید.

این همه دنبال مد نباش
بعضی ها عاشق مد هستند و همیشه دوست دارند مد روز باشند، برای همین هم بیشتر وقتشان را به گشت و گذار د رمراکز خرید صرف می کنند و دنبال آخرین مد لباس و کفش و غیره می گردند. مادرتان همیشه توصیه می کند پولتان را صرف خرید لباس هایی نکنید که امروز مد شده است و چند هفته دیگر نمی توانید استفاده کنید.

به حرف هایش گوش می کنید؟ به احتمال زیاد نه! اما باید بدانید که همیشه همه چیزهایی که مد می شوند زیبا نیستند و الزاما به شما نمی آیند. به حرف مادرتان گوش دهید. ساده و شیک باشید چون زیبا بودن الزاما به معنای این نیست که از آخرین مد روز پیروی کنید.

کمتر آرایش کن
حتما شما هم در اطرافتان دخترها و خانم های جوان زیادی می بینید که تا حد مرگ آرایش می کنند. بدون شک خیلی از مادرها با این وضعیت مشکل دارند و مدام توصیه می کنند که دخترشان کمتر آرایش کند. به حرف مادرتان گوش کنید، چون آرایش کردن زیاد نه تنها به سلامت پوستتان رحم نمی کند بلکه ملاحت و جذابیت اصلی صورتتان را از بین می برد.

استرس را از خودت دور کن
«آنقدر حرص نخور مادر!» این توصیه ای است که من و شما بارها و بارها از مادرهایمان شنیده ایم و صد البته که یک گوشمان را در و دیگری را دروازه کرده ایم. مادرها بی دلیل چنین نصیحتی نمی کنند، به خاطر اینکه خودشان زمانی که جوانتر بوده اند خیلی وقت ها حرص خورده اند و تسلیم استرس شده اند، برای همین به خوبی می دانند استرس و حرص خوردن دردی دوا نمی کند؛ فقط به اعصاب و سلامتی شما آسیب می زند.

تکانی به خودت بده
هر چقدر سرتان شلوغ باشد ورزش کردن را فراموش نکنید. مادرها می دانند که عدم تحرک، شما را در معرض بیماری های متعدد قار می دهد و جوانی تان را به تاراج می برد. حتی اگر فرصت ثبت نام در باشگاه ورزشی را ندارید، هر روز پیاده روی کنید. می توانید چند ایستگاه مانده به منزل یا محل کارتان از ماشین پیاده شده و تا رسیدن به مقصد پیاده روی کنید.

ظهرها کمی چرت بزن
شاید این روزها فرصت کمی برای چرت بعدازظهر وجودداشته باشد اما در هر شرایطی که هستید سعی کنید بعد از ناهار کمی چرت بزنید چرا که این کار خستگی جسمی و روحی را از شما دور می کندو باعث شادابی می شود. باید بدانید نتیجه پژوهش ها نشان می دهد که چرت کوتاه بعدازظهر، خطر آلزایمر را هم کاهش می دهد.

به اندازه کافی بخواب
اکثر مادرها از اینکه فرزندانشان دیر می خوابند شاکی اند. مطمئنا اگر شما هم عادت دارید که شب ها تا دیروقت بیدار بمانید، همیشه مخورد انتقاد مادرتان قرار می گیرید. آنها به خوبی می دانند که خواب کافی برای بدن چه اهمیتی دارد. باید بدانید که خواب کافی باعث شادابی می شود، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و برای عملکرد مغز و حتی حفظ تناسب اندام موثر است. نتایج پژوهش ها نشان می دهند که خواب کافی آستانه درد را بالا می برد.

وقتی ناراحتی، تصمیم نگیر
همه ما می دانیم که احساسات نقش زیادی در تصمیم گیری ها دارد اما چیزی که احتمالا نمی دانیم میزان این تاثیر است. مادرها می دانند که غم و غصه شما را کم طاقت می کندو باعث می شود تصمیماتی بگیرید که اصلا به نفعتان نیست. قطعا همان اول متوجه نمی شوید که حرف مادرتان چقدر منطقی است اما با گذشت زمان درمی یابید که حق با مادرتان است.

صورتت را با گلاب بشور
اکثر مادرها برای زیبایی پوست خود از ساده ترین و طبیعی ترین روش ها استفاده می کنندو همین توصیه را هم به دخترهایشان می کنند. گلاب منافذ پوستی را منقبض کرده و باعث یکدست و صاف شدن رنگ پوست می شود. در واقع یکی از روش های جوانتر بودن استفاده از ماسک های طبیعی است. به جای اینکه پوستتان را با انواع لوازم آرایشی خفه کنید به حرف مادرتان گوش کرده و از طبیعی ترین روش های ممکن برای زیبایی آن استفاده کنید.

شاد باش و با دوستانت بخند
هیچ چیز به اندازه دیدن دختر شاد و شاداب برای مادرها لذتبخش نیست. مادرها توصیه می کنند که دخترهایشان دوست های خوبی پیدای کنند و همیشه در جمع دوستان و فامیل شاد باشند و بخندند. مادرها به خوبی می دانند که هر غصه ای خطی روی چهره شما می اندازد، برای همین نمی خواهند غم و غصه صورت شما را خط خطی کند.
منبع:مجله موفقیت/برترین ها
 
دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...


=====ஜ۩۞۩ஜ=====

03-09-1392 11:42 ق.ظ
 


[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.


کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آنچه درباره مادر شدن نمی دانید Friga 0 112 31-01-1393 01:19 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  شيوه لباس پوشيدن خانم ها مهمترین عامل تاثيرگذار در اولین رابطه Friga 0 150 20-08-1392 09:29 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  بهترین و کامل‌ترین غذا برای نوزادان تا شش ماهگی، فقط شیر مادر است Friga 0 213 10-11-1391 12:31 ق.ظ
آخرین ارسال: Friga
  مادر arazd 0 209 21-01-1391 12:48 ق.ظ
آخرین ارسال: arazd

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان