دولت درباره بودجه مترو "مجرم" است - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

دولت درباره بودجه مترو "مجرم" است
زمان کنونی: 01-06-1396،11:40 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: امین
آخرین ارسال: امین
پاسخ: 1
بازدید: 253

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: دولت درباره بودجه مترو "مجرم" است
ارسال: #1
دولت درباره بودجه مترو "مجرم" است
پست‌ها: 79
تاریخ عضویت: 26 اردیبهشت 1390
اعتبار: 23
حالت من: انتخاب نشده
حجت الاسلام نكونام با بیان اینكه گزارش 3 تخلف دولت و رئیس جمهور پس از تصویب در كمیسیون اصل 90 برای بررسی به قوه قضائیه ارسال شده است، از تشكیل شعبه‌ای ویژه برای بررسی موضوع در دیوان عالی كشور خبر داد.

پس از قرائت گزارش كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی پیرامون سرپرستی وزارت نفت توسط رئیس جمهور، تعدادی از وكلای ملت در رابطه با این تخلف تذكر آئین‌نامه‌ای دادند كه نهایتا علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از حجت‌الاسلام ابراهیم نكونام رئیس كمیسیون اصل 90 خواست ‌در رابطه با بررسی‌های كمیسیون متبوعش نسبت به تخلفات صورت گرفته گزارشی در صحن علنی به نمایندگان ارائه دهد.

حجت الاسلام نكونام رئیس كمیسیون اصل 90 طی سخنانی در صحن علنی گفت: بنده روزی كه شكوائیه نمایندگان به كمیسیون اصل 90 ارجاع شد، نامه‌ای را برای هیئت رئیسه نوشتم و اعلام كردم كه برداشت شخصی بنده و اعضای كمیسیون این است كه منظور ماده 233 از بررسی این‌گونه موضوعات كمیسیون‌های تخصصی است ولی ما كمیسیون ذیربط هستیم. اما با این حال اعضای هیات رئیسه روی موضوع بحث كرده و اعلام كردند كه كمیسیون اصل 90 بیشتر حالت كارشناسی دارد لذا موضوع در این كمیسیون بررسی شود.

وی افزود: وقتی ‌بر اساس ماده 213 آئین‌نامه‌ داخلی مجلس شكوائیه‌ای به كمیسیون واصل می‌شود، ضرورتی برای اینكه از رئیس جمهور یا وزراء سؤال شود، وجود ندارد، اما وقتی كمیسیون اصل 90 وارد موضوع شد، بررسی‌ها دارای شئوناتی می‌شود.

رئیس كمیسیون اصل 90 مجلس تصریح كرد: یكی از شئوون این است كه ما طبق ماده 233 فقط یك گزارش از موضوع تهیه كنیم اما شأن دیگر همان شأن كمیسیون اصل 90 است و كمیسیون می‌تواند طبق تبصره یك ماده 2 صلاحیت‌های خود می‌تواند با موافقت رئیس كمیسیون از شاكی و مشتكا برای ادای توضیحات دعوت كند و عدم اجابت دعوت تخلف شمرده می‌شود.

نكونام ادامه داد: وقتی نامه به كمیسیون واصل شد، ما همه این اقدامات را انجام دادیم، بنده نمی‌خواستم این موضوع در صحن علنی مطرح شود اما حالا كه موضوع مطرح شده، اعلام می‌كنم كه نمایندگان بدانند در 3 مورد بدون اینكه نیاز به طرح موضوع در صحن علنی باشد، با تصویب كمیسیون اصل 90 ‌تخلفات دولت و رئیس جمهور به قوه قضائیه ارسال شده است.

وی خاطرنشان كرد: یكی از موارد بودجه مترو بود چرا‌كه ما معتقد بودیم كه در این موضوع تخلف بین به این معنا كه جرم بین صورت گرفته و آقای رئیس جمهور و دولت باید پاسخگو باشند؛ در موضوع دیگر هم ما در مورد اساسنامه شركت نفت معتقد بودیم كه تخلف صورت گرفته و دولت باید پاسخگو باشد و این پاسخگویی باید در حد اتهام صورت گیرد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس با اشاره به سومین مورد از تخلفات دولت و رئیس جمهور كه به قوه قضائیه ارسال شده است، گفت: سومین مورد موضوع وزارت ورزش و عدم معرفی وزیر ورزش و همچنین عدم اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی است؛ ما این موضوعات را به قوه قضائیه ارجاع داده‌ایم البته در همین باره با دادستان كل كشور و رئیس قوه قضائیه هم مذاكره كرده‌ایم و بنده تا جایی كه اطلاع دارم برای رسیدگی به این مسائل طبق قانون اساسی در دیوان عالی كشور هم شعبه‌ای اختصاص داده شده است.

نكونام اضافه كرد: كمیسیون اصل 90 مجموعا از آقای رئیس جمهور در 17 مورد تخلف كه البته هر كدام از بندهای تخلف 4 یا 5 مورد به صورت مصداقی ذكر شده و مجموعا 30 تا 40 مورد ‌سؤال كرده‌ایم كه وی مكلف شده كه پاسخ بدهد لذا زمانی كه رئیس جمهور پاسخ داد، حاضر هستم كه همین الان یا پس از ارسال پاسخ‌ها در جلسه غیر‌علنی همه مسائلی كه بین كمیسیون اصل 90 و مجلس و دولت گذشت را خدمت نمایندگان ارائه كنم.

پس از این توضیحات علی لاریجانی رئیس مجلس نیز طی سخنانی گفت: كمیسیون اصل 90 دو گونه وظیفه را می‌تواند انجام دهد، یكی همان نكته‌ای بود كه خودتان گفتید و آن بررسی‌های متعارف كمیسیون است اما نوع دیگر بررسی‌ها این طور است كه موضوعات ارجاعی طبق ماده 233 باید بررسی شود كه بر اساس این ماده باید در همان زمان 10 روزه و با همان فرمت در نظر گرفته شده، گزارشی تهیه و ارائه شود؛ در مواردی هم كه غیر از ماده 233 آئین‌نامه داخلی است، بررسی‌های جامع باید صورت گیرد و بعد ‌گزارش صادر شود. بنابراین در مواردی كه هیئت رئیسه طبق ماده 233 آئین‌نامه ارجاع كرده است، باید در همان زمان 10 روزه ‌بررسی و گزارش دهید البته اگر تاكنون تاخیر شده، باید سریعتر گزارش را تهیه و به مجلس ارائه دهید.
کسانی که با تو خشن برخورد میکنند نهایتا زخمی در ظاهر به تو میزنند

اما کسانی که مهربانند زخمی خواهند زد که هزار بار سوزانتر خواهد بود...
15-03-1390 09:18 ب.ظ
 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان