درد دل يک کشاورز (کو گوش شنوا) - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

درد دل يک کشاورز (کو گوش شنوا)
زمان کنونی: 20-09-1395،04:11 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 239

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: درد دل يک کشاورز (کو گوش شنوا)
ارسال: #1
12 درد دل يک کشاورز (کو گوش شنوا)
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
بادرود
به شما عزيزان
از وقتي که خومو شناختم کار سخت و طاقت فرساي کشاورزي کردم وباهاش بزرگ شدم هر سال به اميد فردائي بهتر به سر زمين ميرم واميددارم که سال جديد سال بهتري باشه اما از قرار معلوم بعضيها نمي خوان که اب خوش از گلوي ما کشاورزا پائين بره بعضيها زورشون فقط به ما ميرسه و جالب هر وقت کارشون گير ميشه به اولين کسي که رجوع ميکنن همين کشاورزها هستند
من حرف دل خودمو مينويسم حالا هر کي هرچي مي خواد بگه .بگه حتي مديريت محترم هم ميتونه به راحتي اين نوشته رو حذف کنه که ازش ناراحت هم نميشم
درست زماني که فصل برداشت برنج که ميشه اقايون برنج وارد ميکنن اونم در حجم زياد هنوز برنجهاي خريد سال گذشته تو انبار مونده ظرف يکي دوهفته اي که خبر وارد شدن برنج امده چهل تا پنجاه درصد قيمت برنجي که تازه داره برداشت ميشه پائين اومده چند روز پيش تو خبر وقتي پرسيدن چرا شما برنج وارد کردين با کمال پرروي گفتن کار بخش خصوصي مگه اين بخش خصوصي کياهستند با کدوم مجوز وارد ميکنن چه جوري وارد ميکنن مگه سي صدو هشتاد هزارتن رقم کوچيکي که هر ننه قمري بتونه وارد کنه
سي سال انقلاب شد اولش جنگ بود وبي حساب حالا که سالها از جنگ گذشته نکنه فراموش کرديد که بيشتر کساني که به جنگ رفتن همين روستائيان بودند نکنه فراموش کرديد که بيشترين حمايت رو همين روستائيها دارن از شما ميکنن
مشکل فقط مال من برنج کار نيست همه کشاورزا ديگه از دست ندانم کاريهاي شما خسته شدن
شما ميريد از پاکستان تائلند و ويتنام اشغال ترين برنجو با پائين ترين قيمت ميخريد ودر داخل با قيمت عالي به مصرف کننده بدبخت ميفروشيد وسود کلان به جيب ميزند سرتونو مثل کبک کرديد زير برف و .....
شما با ندانم کاريهاتون کشاورزي را نابود کرديد روستائيها همه دارن مهاجرت ميکنن به شهرها
کشوري که کشاورزي نداره هيچي نداره. سالها تو بخش صنعت سرمايگذاري کرديد ماحصلش چي شد توليد خودروهاي درپيتي که دو ريال نمي ارزه برا اونا ميگين که چند هزار نفر کارگر دارن نون ميخورن اما اينجا ميليوني دارن مهاجرت ميکنن گرسنه اند مگه ادم نيستند
کجاي دنيا صنعت بدون کشاورزي پيشرفت کرده اخه همه جا صنعت در خدمت کشاورزي همه کارتون بر عکسه مگه کشاورزا از شما چي مي خوان اين همه مهندس کشاورزي سالانه فارغ التحصيل ميشن چي ميشن کجا ميرن
اصلا يه جور ديگه من ميگم اقاي وزير کشاورزي شماها خيلي زحمت کشيديد تمام وقت خودتونو گذاشتيد برا کشاورزا از خونه وزندگي افتاديد بيشتر وقت تو دفترتون کار مي کنيد وخسته شديد اگه ما نخوايم که شماها برا ما کار کنيد کيو بايد ببينيم به کجا بايد بريم؟
حرف دلمونو بايد کجا بزنيم ايا کسي پيدا نميشه جواب ما رو بده يه سال اب وهوا خوب بود گندم به حد نصاب توليد شد شماها جار زديد واونو به عمل کرد خودتون نصبت داديد جارو بايد عربستان بزنه که کشور خشک و کويري داره عموما گندم صادر ميکنه نه شما
ايران با اين همه زمين کشاورزي کجاي کاره چارتا صد نداريم که اب تو زمستونا به درياي که روسها گرفتنش نره خيلي سعي کردم چيزي ننويسم ولي دلم پره
چه اشکالي داره ما صادر کننده باشيم اخه اگه باشيم به جيب بعضيها پول يا مفت نميره ياورو داره ازاين راه نون ميخوره حالا گور باباي کشاورز کردن از واردات محصولات کشاورزي چه پولها که بجيب شما ميره که خدا ميدونه
چهار گوشه ايران کشاورزا دارن خون ميخورن تا توليد کنن
خبرنگار از خودتون ميزارين تا سولات از پيش تنظيم شده رو از شما بپرسه اگه راس ميگين بياين با يکي مثل من حرف بزنين شماها که دم از عدالت ميزنين
از صبح تا شب يه کشاورز داره ميدو تا شکمشو سير کنه اونم شما دارين ازش ميدوزديد اگه اين دزدي نيست پس چي؟
اگه ميخواين کشاورزي رو زمين بزنين بياين مردونه بگين البته اگه هستين؟
شماها حتي از ساده ترين اصول کشاورزي اگاه نيستيد چطور دم از حقوق حقه کشاورز ميزنيد
يه کم فکر کنين اگه وقت فکر کردن دارين ببينين که کشاورزي ما کارش داره به کجا ميرسه
ما از شما صدقه نمي خوايم ما از شما ترحم نمي خوايم
ماهايم که توليد ميکنيم وشما دارين زير کولر باد خنک ميخورين يه کم نه زياد يه کم بفکر ما باشيد ببيند حرف کشاورزا چيه؟ درد دلشون چيه؟زخمشون چيه ؟اگه مرحمي براشون نداريد نمک بزخمشون نپاشيد اونها هم خدا دارن
شما ميگين شبه اونه ميگن شبه شما ميگين روز اونا ميگن روز ديگه چي ميخواين از جونمون
برا ثبت نام يه بچه تو مدرسه بايد سيصد هزارتومان پرداخت بشه تازه رفتو امد داره و.....کجاي دنيا اينجوري. تمام لوازم کشاورزي رو که مثل تمام وسائل ديگه از چين وارد ميکنين که خدا ميدونه هيچ کيفيتي نداره ولي بايد استفاده کنيم چون چيز ديگه اي نيست انقدر هزينه توليد بالاست که اگه بخوام بگم ادم حيران ميشه حيران
يه زماني خنده وشادي تو روستا گوش فلک رو کر ميکرد بوي نون محلي تو روستا ميپچيد سرخي صورت روستائي از دور ميگفت که مال روستاست حالا بجاي بوي نون بوي مواد مخدر نفس ادمو بند مياره حالا نون بربري سر سفره که ميزاري يکي دوتا ميشه حتي مرغ وخروسها هم از بيکيفيتي اون نک بهش نميزنن حالاتو روستا هم همسايه خبري از همسايه اش نداره اونقدر مشکلات زياد شده که همه کلافه در مونده اند
باور کنيد که يه کم سبک شدم حرفهاي زيادي بود که ميخواستم بزنم ولي به همين قدر هم راضي شدم باشه يه روزي بياد که کشاورزا با لبي خندون دلي شاد با سر دادن اوازهاي محلي برن سر زمينهاشون بدون هيچ غمي/بدرود

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

14-08-1390 11:59 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان