دردسرهاي يك مدير تازه‌كار - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

دردسرهاي يك مدير تازه‌كار
زمان کنونی: 31-05-1396،09:12 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 169

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: دردسرهاي يك مدير تازه‌كار
ارسال: #1
دردسرهاي يك مدير تازه‌كار
پست‌ها: 11,943
تاریخ عضویت: 20 اردیبهشت 1390
اعتبار: 288
حالت من: Shad
شما به شغل مديريتي ارتقاء يافتيد، پيوستن حضرتعالي را به اين رده تبريك مي‌گويم. اميدواريم در وضعيت جديد شغلي‌تان مشكلات و موانع و دردسرهاي اوليه را با رفع علل آن به خوبي حل و فصل كني. دردسر كاركناني كه اين تغيير در مديريت را هنوز نپذيرفتند و يا كاركناني كه دستورات را درست اجرا نمي‌كنند. دردسر كاركناني كه دير مي‌ايند و زياد غيبت دارند. دردسر كاركناني كه كار ناقص انجام مي‌دهند، يا كاركناني كه نسبت به كار بي‌علاقه‌اند.
چاره دردسرهاي مدير براي اجراء صحيح دستورات:
دستور را دقيق، صريح، واضح، كامل و ساده بدهيد.
حتي‌الامكان علت دستور را ذكر كنيد، دستور را آن قدر تكرار كنيد تا كاركنان بفهمند و در صورت لزوم دستور كتبي صادر كنيد.
در موقع صدور دستور شخصيت كاركنان را خرد نكنيد.
فراموش نكنيد غالباً علت انجام كار غلط دستور غلط است.
براي بررسي روحيه كاركنان بي علاقه بيشتر به آنها توجه و با آنها صحبت كنيد، علاقه آنها را برانگيزید، تأكيد كنيد كار بهتر سبب ترقي بيشتر است.
براي جلب همكاري كاركنان، خودتان سرمشق باشيد.
با خلوص نيت در كاركنان ايجاد اعتماد نمائيد، بدبين و كينه‌توز نباشيد، كاري كنيد كه احترامتان محفوظ باشد، نشان بدهيد كه همكاري براي طرفين مفيد است، اگر رنجش و كدورت و نارضايتي هست رفع كنيد، به اين اصل معتقد باشيد كه افراد بيشتر خوبند تابد.
يك مدير خوب به سازمان و جامعه خود وفادار است. پيشرفت خودرا در گرو پيشرفت سازمان وجامعه مي‌داند و اهداف سازمان را برتر از اهداف شخصي دانسته و هيچگاه اهداف شخصي را جايگزين اهداف سازماني نمي‌نمايد. وي براي رسيدن به اهداف سازماني در بلندمدت، برنامه استراتژيك تهيه مي‌نمايد كه با وجود يا بي وجود وي قابل اجرا باشد و محيط را به صورتي امن درمي‌آورد كه کارمندان تا زماني كه در محدوده اختيارخود گام برداشته و به وظايفشان عمل مي‌‌كنند از آنان پشتيباني شود.
به هر تقدير يك مدير شايسته مديريست كه در بستر تعهد و با استفاده از تخصص در سمت و سوي رسیدن به اهدف سازماني گام برداشته و وظايف خود را به نحوي شايسته به انجام برساند.
شخصيت اصلي يا انواع رفتارها در هر كارمندي فطري است. اين وظيفه مديريت است كه تيپ شخصيتي هر فرد را شناسايي كرده و بداند كه چگونه بايد با آن كارمند برخورد كند. مدير خوب به موفقيت هر فرد علاقه‌مند است.
او مي‌‌داند كه از اين طريق در نهايت منافع تمام گروه تأمين خواهد شد. مدير به كاركنان توان مؤثر بودن، با انگيزه و كارا بودن را اعطا مي‌کند. يك مدير خوب بايد بتواند چيزهايي كه كاركنانش مي‌گويند را بشنود و تفكراتشان را درك كند.
لازمه اين امر توان تمركز روي موضوع جاري و درك حقايق است. مدير بايد از جهتي خونگرم و از جهت ديگر خونسرد باشد. خونگرمي به معني خوب با مردم رابطه برقرار كردن با آنها جوشيدن ودر ميان آنها بودن است.
نكته مهم اين است كه خونسردي قابل تمرين كردن و ياد گرفتنی است. دليل روشن آن اين است كه معمولاً‌ افرادي كه تجربيات بيشتري دارند، از جوانان و افراد كم‌تجربه در برخورد با وقايع و بحرانها خونسردترند.
گاهي اوقات، برخوردها و تجربيات شغلي و شخصي موجب عادت به خونسردي است. مديراني كه از مشكلات و سختي‌ها نمي‌هراسند و بعضاً به سراغ خطرها مي‌روند، معمولاً افرادي خونسرد هستند.
مدير نماينده زيردستان خود است واو بايد بتواند با حسن نظر تمام، به حرفها، درد دلها و گرفتاريهاي آنها گوش بدهد و اسرار آنها را تا آنجا كه منافع عمومي جامعه به خطر نيفتد حفظ كند، مديري كه قابل اعتماد نباشد، نمي‌تواند از گرفتاري‌ها و مشكلات و خواست‌هاي افراد و سازمان آگاهي پيدا كند.
در سازمان‌هايي كه مديران نسبت به مشاركت افراد در تصميم‌گيريها و دادن مسئوليت و اختيار علاقه بيشتري نشان مي‌‌دهند، ميزان خلاقيت و ابتكار و مسئوليت‌پذيري براي حل مشكلات بيشتر از سازمان‌هاي خودكامه يا كاملاً متمركز است.
دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...


=====ஜ۩۞۩ஜ=====

15-12-1391 11:02 ب.ظ
 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان