جراحی بینی - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

جراحی بینی
زمان کنونی: 28-05-1396،08:23 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 295

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: جراحی بینی
ارسال: #1
3 جراحی بینی
پست‌ها: 11,943
تاریخ عضویت: 20 اردیبهشت 1390
اعتبار: 288
حالت من: Shad
[عکس: nose.jpg]


در جراحی بینی، بیمار در اتاق عمل با روش بیهوشی موضعی یا عمومی تحت عمل جراحی قرار می گیرد. ابتدا برش های جراحی که بستگی به وضعیت نوک بینی دارند، به صورت باز یا بسته انجام می شوند، سپس برش ها مورد بررسی قرار گرفته و قسمت استخوانی و غضروفی قسمت میانی بینی و غضروف نوک بینی تغییر فرم داده می شود و غضروف های اضافی برداشته می شود و با تغییر و جابه جایی و suturing فرم بندی می شود.

شایان ذکر است که امروزه بیشتر تغییرات اناتومیکی پیچیده به خصوص نوک بینی با نخ های PDS 5-0 صورت می گیرد. استخوان اضافی را سوهان کشیده و در صورت لزوم، غضروف از تیغه بینی برداشته و نوک بینی را به طرف بالا یا در بعضی جاها که فرو رفتگی دارد وصل نموده و به آن حالت و فرم داده می شود.

حتی استخوان های طرفین بینی پهن را می توان جابه جا نمود و اگر چنانچه ریشه بینی پهن باشد، آن را باریک و اگر خیلی باریک باشد، می توان به آن غضروف اضافه کرد و سپس به وسط هدایت نمود.

اگر مریض، سینوزیت و انحراف بینی و یا دارای بینی زینی شکل باشد نیاز است که از غضروف های گوش در عمل جراحی استفاده شود. در این حالت، ابتدا با روش اندوسکوپی، سینوزیت را اصلاح و سپس تیغه بینی که تغییر فرم به سمت راست یا چپ دارد را اصلاح کرده، سپس چنانچه غضروف 4 ضلعی تیغه بینی در قسمت انحنا مقعر و مورب دارای در رفتگی باشد به خط وسط هدایت کرده و دو طرف سوراخ های بینی را به طور یکسان 50-50 تقسیم نموده و سپس غضروف های تیپ و نوک بینی را فرم بندی نموده و سپس قسمت استخوانی اصلاح می شود. در نهایت اگر پره های بینی عریض باشند، به روش داخلی و خارجی کوچک نموده و فرم پره های بینی و سوراخ بینی را هماهنگ با نوک و ریشه بینی می نماییم.

سپس اگر خونریزی فعال داشته باشد، داخل بینی را مش گذاری کرده و اگر نداشته باشد نیازی به مش گذاری نیست. سپس داخل بینی را پک نموده و در نهایت بینی از خارج گچ گرفته می شود.

بینی های غیر طبیعی که دارای قوز یا نوک بزرگ می باشند یا دارای تغییر شکل به سمت راست یا چپ هستند به طوریکه در خط وسط صورت نباشند یا در حالتی که بیمار بینی بزرگ یا بینی کوچک داشته باشد، می توانند مورد این عمل جراحی قرار گیرند

بینی بزرگ را در تمام سطوح کوچک نموده به طوریکه هارمونی صورت شود. گاهی موارد که بینی خیلی کوچک باشد می توان آن را بزرگ نمود. اگر تغییر شکل به راست یا چپ داشته باشد یا دارای انسداد داخل بینی به سمت راست یا چپ باشد یا پولیپ بینی باعث اختلال تنفسی در سمت راست یا چپ بینی باشد، میتوان این مشکلات را اصلاح نمود.

در برخی موارد که عمل زیبایی توام با سینوزیت باشد می توان سینوزیت را با روش اندوسکوپی انجام داد و سپس عمل انحراف بینی و زیبایی را انجام داد.

پزشک باید در درجه اول، دانش فیزیولوژی و آناتومی داخل بینی را به طور کامل بداند و دوران تخصصی اش را گذرانده باشد. در ضمن تجربه کامل و کافی داشته باشد زیرا دانش بدون تجربه و تجربه بدون دانش ،هیچ ارزشی نخواهد داشت و دانش و تجربه مکمل هم می باشند. جراحی بینی را رشته های گوش، حلق و بینی، جراحان پلاستیک و جراحان فک و صورت باید انجام دهند و در حیطه دیگر جراحان مانند جراح قلب و عروق و... نمی باشد.

* افراد مذکر و مونث از سن 18 سال به بال
* بیماران دچار خرخر و اشکالات تنفسی
* بیماران دچار انحراف بینی به سمت راست و چپ
* بیماران دارای بینی بزرگ، دارای قوز، افتاده و پهن، فرو رفته، زینی شکل که در بعضی فرهنگ ها موجود می باشند
* بیماران دچار پولیپ بینی، انحراف بینی و بیمارانی که دچار خرخر به علت انسداد داخل بینی می باشند.
* بیماران دچار تصادف یا ضربه بینی
دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...


=====ஜ۩۞۩ஜ=====

03-12-1390 10:12 ب.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جراحی زیبایی بینی چیست؟ Mahrokhok 0 55 26-12-1395 05:42 ب.ظ
آخرین ارسال: Mahrokhok
  چگونگی چسب زدن بعد از جراحی زیبایی بینی Mahrokhok 0 43 26-12-1395 05:42 ب.ظ
آخرین ارسال: Mahrokhok
  جراحی بینی گوشتی و نتیجه عمل Mahrokhok 0 43 26-12-1395 05:41 ب.ظ
آخرین ارسال: Mahrokhok
  پاسخ به نگرانی ها در مورد جراحی بینی و بیهوشی Mahrokhok 0 46 26-12-1395 05:41 ب.ظ
آخرین ارسال: Mahrokhok
  مشکلات و شکایات شایع بعد از عمل جراحی بینی Mahrokhok 0 168 19-02-1395 03:01 ب.ظ
آخرین ارسال: Mahrokhok

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان