تکنیکهای جالب و ساده برا رفع مشکل و تعمیر در افرود - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

تکنیکهای جالب و ساده برا رفع مشکل و تعمیر در افرود
زمان کنونی: 14-09-1395،01:47 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: pajhan
آخرین ارسال: pajhan
پاسخ: 8
بازدید: 882

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: تکنیکهای جالب و ساده برا رفع مشکل و تعمیر در افرود
ارسال: #1
تکنیکهای جالب و ساده برا رفع مشکل و تعمیر در افرود
پست‌ها: 479
اعتبار: 60
حالت من: انتخاب نشده
روش برای گرفتن پنچری در افرود اگه لوازم پنچری وزاپاس همراه نداشته باشیم تو ضیح بدم البته چندین بار خودم از این روش استفاده کردم حتی نیاز به باز کردن چرخ ندارد. اول یک تیکه کوچک پارچه نخی رو اغشته به روغن و گریس مکنیم وبا پیچ گوشتی چهار سو با فشار پارچه رو وارد سوراخ لاستیک میکنیم اگه بصورت صحیح این کارو انجام بدین تا چند روز باد لاستیک خالی نمیشه

دوستان قبل از خارج شدن از صفحه لطفا تشکر کنید تا کاربران برای بیشتر کردن مطالب دل گرم شن 

در دنيا هيچ بن بستي نيست. يا راهي‌ خواهيم يافت و يا راهي‌ خواهيم ساخت....
17-04-1391 02:51 ق.ظ

ارسال: #2
RE: تکنیکهای جالب و ساده برا رفع مشکل و تعمیر در افرود
اگر تو برنامه ای مخصوصا در کویر که بدلیل کم کردن باد لاستیکها تایر ازلبه رینگ به داخل افتاد میتونیداول سر والف در بیارید و با استفاده از گازی که همراه دارید بوسیله یک شلنگ گازمقداری کمی گاز به درون لاستیک انتقال بدید بعد با یک فندک گاز به حالت انفجاری لاستیکو به لبه رینگ بر میگردونه وسپس سر والفو میبندید وباد میزنید.
اگر گاز همراه نداشتید با استفاده از هر نوع اسپری میتونید همان کار گازو انجام بدین .
اینو گفتم بعل اینکه که معمولا در مناطق کویری و دررملها نمیشه زیر ماشین جک زد ولاستیکو با زاپاس عوض کرد.

دوستان قبل از خارج شدن از صفحه لطفا تشکر کنید تا کاربران برای بیشتر کردن مطالب دل گرم شن 

17-04-1391 02:51 ق.ظ

ارسال: #3
اگه دیدید لاستیکتون پنچر شده

یک پیچ خودکار به درون سوراخ فرو کنید

حتماً شما رو به مقصد میرسونه

17-04-1391 02:52 ق.ظ

ارسال: #4
آخرین ویرایش در 17-04-1391 03:07 ق.ظ توسط pajhan
روش ترکوندنو بطور کامل کلیپشم تو یوتوب موجود هست (بجای گاز نهایتا ازخود بنزین هم میشه استفاده کرد)
تو پنچری اگه پیچ خودرو جواب نداد میتونین اول یکم نوار تفلون دورش بپیچین بعد ببندین
موقع سوراخشدن باک بنزین یا ترک کارتل یا پوسته گیربکس و دفرانسیال میشه از خرمای له شده برای جلوگیری از نشتی استفاده کرد
برای گرفتن نشتی کوچک رادیاتور میتونین مقداری زرد چوبه تو رادیاتور بریزین
(ثبت نام برای کلاس آشپزی!!)
برای جلوگیری از خاموش شدن خورو تو آب میشه تسمه پروانه رو برای جلوگیری از پاشیدن آب جدا کرد
در ضمن میشه وایر و سرشمع هارو با گریس یا چسب آکواریوم ضد آب کرد
برای جلوگیری از نشت برق ولتاژ بالا مخصوصا هنگام ترک ورداشتن درب دلکو یا پوسته ء کوئل
میتوان در محل ترک از گریس استفاده کرد
بجای فیوز میشه از فویل پاکت سیگار استفاده کرد (از مزایای دخانیات!!)
بجای تسمه میشه از جوراب ساق بلند زنونه استفاده کرد(اینم از مزایای ازدواج حالا بازم مجرد بمونین!!!)
بجای روغن ترمز درمواقع اضطراری از آب هم میشه استفاده کرد
بجای هندل در مواقعی که امکان هل دادن ماشین نیست میتونین زیر چرخ جکبزنین و یه طنابرو به یه گوشه رینگ ببندین (هرچه دورتر بهتر)وباطناب چرخو بسرعت به حرکت در بیارین (عین مراحل هلدادن)بعد راننده کلاچو ول کنه ماشین روشن میشه
بجای وینچ از طناب ورینگ خالی میشه استفاده کرد ویه وسیله ء جالب که عکسشو میزارم
بجای تکیه گاه یا درخت درجاییکه تکیه گاهی موجود نیست میشه قلاب وینچو به چرخ زاپاس وصل کرد و زاپاسرو بسته به وخامت اوضاع در زمین چال کرد وبجای تکیه گاه ازش استفاده کردوهنگام درآوردنشهم نیازبه کندن نیست همینکه بیایین بالاسر زاپاس و بطور عمودی بکشینش براحتی از زمین بیرون میاد
بجای پمپ بنزین مشه یه ظرفو (مثلا ظرف مایع ظرفشویی)از بنزین پر کرد و سرشو به شیلنگ
بنزین وصل کرد وبطور وارونه مثلا به دسته برفپاکن بست تا هم از کاربرات بالاتر باشه و بخاطر ایمنی و تموم شدنش جلو چشم باشه البته قسمت بالای ظزفو برای ورود هوا باید یه سوراخ کوچیک زد
هنگام تموم شدن بنزین کشیدن ساسات برای طی مسافت کوتاهی مفیده
برای رفع گرفتگی کاربرات جای دوتا از وایرارو باهم عوض کنین و یه گاز مشتی پرکنین ودستتونو
رو دهانه کاربرات بگیرین باصطلاح خفش کنین وهمینکه خواست خاموش بشه ول کنین اینکارو
چند بار تکرارش کنین هرچی آشغاله رد میشه

17-04-1391 03:00 ق.ظ

ارسال: #5
بجای سیم گاز یه تناب ببند بجای سیم گاز بکش تو اتاق و با دست گاز بده.
در صورت سوختن فیوز به جای هر 5 آمپر یه رشته سیم (از سیمهای افشان) بین دو پایه فیوز میتونید ببندید.
در صورت پارگی لوله های مسی میتونید یه شیلنگ رو از طول پاره کنید و بزارید روی لوله و یک بست روش ببندید و این کار خیلی در لوله های فشار قوی جواب میده و خیلی هم حیاتی هستش (هیدرولیک - ترمز - رادیات روغن )

17-04-1391 03:04 ق.ظ

ارسال: #6
(17-04-1391 03:00 ق.ظ)mgho نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکانپذیر نیست . لطفا
ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید

برای گرفتن نشتی کوچک رادیاتور میتونین مقداری زرد چوبه تو رادیاتور بریزین
(ثبت نام برای کلاس آشپزی!!)

وقتی که رادیاتور سوراخ میشه راه حل استفاده از زرچوبه است مقداری زرچوبه مریزیم توی رادیاتور وحسابی گاز میدیم وقتی که گاز میدیم اب از جایی که رادیاتور سوراخه با فشار بیرون میزنه ولی زرچوبه از سوراخ رد نمیشه و اونجا تجمع میکنه وسوراخ گرفته میشه . بعد توی رادیاتور اب میریزیم تا کاملا پر بشه.

17-04-1391 03:08 ق.ظ

ارسال: #7
اینم بگم که هنگام گیرکردن در برف یا شن یا گل بجای بریزنت و زیر پایی و وافل برد میتونین از شلوار جینتون استفاده کنین!!!

17-04-1391 03:09 ق.ظ

ارسال: #8
(17-04-1391 03:00 ق.ظ)mgho نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکانپذیر نیست . لطفا

بجای هندل در مواقعی که امکان هل دادن ماشین نیست میتونین زیر چرخ جکبزنین و یه طنابرو به یه گوشه رینگ ببندین (هرچه دورتر بهتر)وباطناب چرخو بسرعت به حرکت در بیارین (عین مراحل هلدادن)بعد راننده کلاچو ول کنه ماشین روشن میشه

بفرمایین اینم نمونش:

دیدن لینک ها برای شما امکانپذیر نیست . لطفا

17-04-1391 03:16 ق.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان