تشریح جزئیات کنکور ۹۲ - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

تشریح جزئیات کنکور ۹۲
زمان کنونی: 31-06-1396،08:16 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 360

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: تشریح جزئیات کنکور ۹۲
ارسال: #1
تشریح جزئیات کنکور ۹۲
پست‌ها: 11,943
تاریخ عضویت: 20 اردیبهشت 1390
اعتبار: 288
حالت من: Nafaskesh
حسین توکلی، مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۲ از فردا، پنج‌شنبه ۱۶ آذرماه آغاز می‌شود و تا روز شنبه ۲۹ آذرماه ادامه دارد.
وی با اشاره به انتشار دفترچه راهنمای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۲بر روی سایت سازمان سنجش گفت: اطلاعیه این سازمان حاوی شرایط، ضوابط، نحوه ثبت‌نام و برنامه زمانی آزمون سراسری سال ۹۲ در روز دوشنبه، ۱۳ آذرماه در نشریه پیک سنجش منتشر شده است و به طور مجدد این اطلاعیه در نشریه پیک سنجش روز ۲۰ آذرماه نیز منتشر می‌شود.

داوطلبان مجاز به ثبت‌نام در کنکور ۹۲
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور بیان داشت: دارندگان دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه و دارندگان گواهی‌نامه دوره پیش دانشگاهی و شاغلین به تحصیل در دوره پیش‌دانشگاهی که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریورماه سال ۹۲ موفق به اخذ دوره پیش دانشگاهی می‌شوند حق انتخاب در این آزمون را خواهند داشت.

توکلی بیان داشت: دارندگان مدرک کاردانی دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای که تا تاریخ ۳۱ شهریورماه فارغ التحصیل می‌شوند حق ثبت‌نام در کنکور سراسری سال ۹۲ را دارند.

به گفته وی براساس ضوابط، هر یک از دارندگان دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه یا دارندگان مدرک پیش دانشگاهی نظام آموزش متوسطه به ترتیب بدون توجه به دیپلم نظام قدیم و گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی با مطالعه دقیق اطلاعیه و دفترچه راهنمای شماره یک و براساس رشته‌های تحصیلی مندرج در جداول شماره ۶،۵،۴،۳،۲ می‌توانند در یکی از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجه ثبت‌نام کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش تصریح کرد: سوابق تحصیلی دیپلمه‌های شاخه‌های نظری نظام جدید سالی واحدی آموزش متوسطه علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که از سال ۸۴ تا ۹۱ امتحانات آنان به صورت سراسری و کتبی برگزار شده است همانند آزمون سراسری سال ۹۱ تا میزان حداکثر ۲۵ درصد و با تأثیر مثبت در آزمون سراسری سال ۹۲ اعمال خواهد شد.

توکلی اضافه کرد: این داوطلبان باید با توجه به سال اخذ دیپلم به شرحی که در دفترچه و اطلاعیه راهنما آزمون سراسری سال ۹۲ آمده است، نسبت به تکمیل تقاضانامه الکترونیکی ثبت‌نام اقدام کنند.

به گفته وی آندسته از داوطلبان که دیپلم خود را قبل از سال ۸۳ اخذ کرده‌اند باید براساس ضوابط در دفترچه راهنما درج شده ثبت‌نام کنند.

داوطلبانی که حق ثبت‌نام در کنکور ۹۲ را ندارند
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد: متقاضیانی که از سال‌های تحصیلی ۶۳ و ۶۴ به بعد در رشته‌های تحصیلی متمرکز و نیمه متمرکز آزمون سراسری پذیرفته شده‌اند حق ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۹۲ را ندارند.

توکلی گفت: پذیرفته شدگان دوره‌های روزانه آزمون سراسری سال ۹۱ اعم از پذیرفته شدگان رشته‌های متمرکز و نیمه متمرکز نیز حق ثبت‌نام در آزمون سراسری سال آینده را نیز ندارند.

وی بیان داشت: دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای نظام جدید آموزش متوسطه و کاردانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و مدرک کاردانی هستند نیز حق شرکت در آزمون سراسری سال ۹۲ را نخواهند داشت.

تشریح سه روش ثبت‌نام آزمون سراسری
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ثبت‌نام این آزمون به سه روش انجام می‌شود، افزود: خرید کارت اعتباری این آزمون به سه روش پرداخت اینترنتی، مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز بانکی و مراجعه به ادارات پست صورت می‌گیرد و ثبت‌نام در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی

دیدن لینک ها برای شما امکانپذیر نیست . لطفا
ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید

خواهد بود.

توکلی اضافه کرد: در روش پرداخت الکترونیکی داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و دریافت دفترچه راهنمای شماره یک آزمون و پرداخت ۱۰۶ هزار ریال از طریق کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت اینترنتی آنها فعال است نسبت به دریافت کارت اعتباری اقدام کنند.

وی گفت: در روش مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز بانکی نیز داوطلبان باید دفترچه راهنمای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۲ را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده و با مراجعه به یکی از دستگاه‌های خود پرداز بانک صادرات و پرداخت هزینه ۱۰۶ هزار ریال نسبت به خرید کارت اعتبار آزمون اقدام کند.

به گفته مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در روش سوم ثبت‌نام در آزمون سراسری داوطلبان باید به نزدیک‌ترین باجه‌های پستی مراجعه کرده و با پرداخت ۱۰۶ هزار ریال نسبت به دریافت کارت اعتباری اقدام کنند.

هزینه ثبت‌نام برای هر یک از گروه‌های آزمایشی مبلغ ۱۰۶ هزار ریال است
توکلی تصریح کرد: داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۲ لازم است برای ثبت‌نام در هر یک از گروه‌های آزمایشی مدنظر خود مبلغ ۱۰۶ هزار ریال را به عنوان وجه ثبت‌نام پرداخت کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: همچنین علاقه‌مندان به ثبت‌نام در دانشگاه‌‌های پیام‌نور و غیرانتفاعی نیز باید مبلغ ۵۸ هزار ریال را بابت هزینه ثبت‌نام خود پرداخت کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: در صورتی داوطلبان تمایل به شرکت در آزمون اختصاصی گروه‌های آزمایشی هنر و یا زبان‌های خارجی را نیز دارند، باید برای شرکت در هر یک از این گروه‌ها به طور جداگانه مبلغ ۱۰۶ هزار ریال را پرداخت کنند.

توکلی افزود: داوطلبانی که قصد شرکت در رشته‌های تحصیلی دانشگاه ویژه فرهنگیان و شهید رجایی تهران را دارند با علامت‌گذاری بند ۴۳ تقاضانامه الکترونیکی ثبت‌نام می‌توانند علاقه‌مندی خود را برای ثبت‌نام در این دانشگاه‌ها اعلام کنند.

به گفته وی این داوطلبان همزمان با توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۹۲ لازم است نسبت به پرداخت هزینه ثبت‌نام با مبلغ ۲۹ هزار ریال اقدام کنند.

مشاهده اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان آزمون سراسری ۹۲ از ۳۰ بهمن‌ماه
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۲ به منظور مشاهده و اصلاح از روز دوشنبه، ۳۰ بهمن‌ماه تا روز پنج‌شنبه ۳ اسفندماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد، افزود: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت این سازمان نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام کنند.

مهلت مجدد ثبت‌نام آزمون سراسری از ۳۰ بهمن‌ماه
توکلی گفت: داوطلبان نظام جدید سال ۸۴ و بعد از آن که موفق به مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی خود نمی‌شوند و اطلاعات سوابق تحصیلی مشاهده شده آنها مورد تأیید نیست و بر این اساس نتوانسته‌اند در آزمون سراسری سال ۹۲ ثبت‌نام کنند، می‌توانند براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون موضوع را از آموزش و پرورش پی‌گیری کنند.

به گفته وی این داوطلبان می‌توانند از روز ۳۰ بهمن‌ماه تا ۳ اسفندماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۹۲ اقدام کنند.

طراحی سئوالات آزمون سراسری به صورت مفهومی
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون سراسری سال ۹۲ در هر یک از گروه‌های آزمایشی علوم تجربی،علوم انسانی،علوم ریاضی و فنی، هنر و زبان‌های خارجی در یک مرحله برگزار می‌شود، گفت: این آزمون به صورت تستی چهار گزینه‌ای است.

توکلی خاطرنشان کرد: طراحی سئوالات این آزمون دقیقا از کتب تعیین شده و اعلام شده در دفترچه شماره یک راهنمای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۲ خواهد بود.

وی افزود: از مباحث، فصل‌ها و بخش‌های حذف شده کتب که طی بخش‌نامه‌ رسمی وزارت آموزش و پرورش تعیین شده است به هیچ عنوان سئوال طراحی نخواهد شد.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه سئوالات آزمون سراسری سال ۹۲ به صورت مفهومی طراحی می‌شود، تصریح کرد: امر به معنای دشواری آزمون نخواهد بود.

توزیع کارت ورود به جلسه کنکور از ۲۶ خردادماه
توکلی گفت: توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۹۲ و برگه راهنمای این آزمون از روز یکشنبه، ۲۶ خردادماه آغاز و تا روز چهارشنبه ۲۹ خردادماه ادامه دارد.
وی عنوان کرد: داوطلبان باید براساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در مهلت تعیین شده نسبت به پرینت کارت خود اقدام کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد: داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی ثبت‌نام کرده‌اند نیز باید کارت‌های هر یک از امتحانات خود را به صورت جداگانه دریافت کند.

توکلی بیان داشت: آزمون سراسری سال ۹۲ در دو نوبت صبح و بعداز ظهر روزهای پنج‌شنبه ۳۰ خردادماه، جمعه ۳۱ خردادماه و شنبه ۱ تیرماه برگزار می‌شود.

اعلام نتایج اولیه کنکور در هفته دوم مردادماه
به گفته وی نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۲ به صورت کارنامه در هفته دوم مردادماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ضرورت دارد پس از مطالعه دفترچه راهنمای شماره ۲ نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود اقدام کنند.
توکلی گفت: انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۲ هفته سوم مردادماه انجام می‌شود.

اعلام نتایج نهایی کنکور در نیمه دوم شهریورماه
وی با بیان اینکه فهرست اسامی پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال ۹۲ نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود، تصریح کرد: فهرست اسامی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های نیمه متمرکز این آزمون نیز نیمه اول مردادماه اعلام خواهد شد.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: کارنامه نهایی آزمون سراسری سال ۹۲ برای داوطلبانی که انتخاب رشته خود را تکمیل کرده‌اند نیز نیمه اول مهرماه منتشر می‌شود.

توکلی در پایان تأکید کرد: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته‌های نیمه متمرکز آزمون سراسری سال ۹۲ نیز اواخر دی‌ماه و اوایل بهمن‌ماه منتشر خواهد شد.
منبع: خبرگزاری فارس
دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...


=====ஜ۩۞۩ஜ=====

15-09-1391 09:56 ب.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه mvalavi1372 0 108 06-09-1395 03:28 ب.ظ
آخرین ارسال: mvalavi1372
  جزئیات پذیرش بدون آزمون در پیام نور samaneh 0 301 14-10-1391 01:19 ب.ظ
آخرین ارسال: samaneh
  تشریح سهمیه های کنکور ۹۲ Friga 0 356 18-09-1391 04:49 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  منابع کنکور ۹۲ اعلام شد Friga 0 389 12-09-1391 04:42 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان