تحول در درمان‌ سرطان با کشف مارپیچ چهارگانه DNA - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

تحول در درمان‌ سرطان با کشف مارپیچ چهارگانه DNA
زمان کنونی: 18-09-1395،11:41 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 157

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: تحول در درمان‌ سرطان با کشف مارپیچ چهارگانه DNA
ارسال: #1
تحول در درمان‌ سرطان با کشف مارپیچ چهارگانه DNA
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
محققان دانشگاه کمبریج موفق به کشف یک مارپیچ چهارگانه در سلولهای انسان شده‌اند که می‌تواند یک راهکار مهم در مبارزه با سرطان باشد.
این یافته‌ها دقیقا 60 سال پس از کشف راز حیات در مارپیچ دوگانه دی‌ان‌ای توسط جیمز واتسون و فرانسیس کریک در همین دانشگاه به دست آمده‌اند.
مارپیچ‌های چهارگانه به جای دو رشته دی‌ان‌ای، چهار رشته را در هم بافته و توسط محققان در آزمایشگاه به دست آمده اما پیش از تصور عمومی این بود که چنین چیزی در طبیعت وجود ندارد.
اما اکنون بر اساس این پژوهش که در مجله Nature Chemistry منتشر شده، این مارپیچهای چهارگانه در سلولهای سرطانی شناسایی شده‌اند.
شاید این گونه مارپیچ برای سلولهای سرطانی انسان منحصربفرد باشد و کشف آن به معنی امکان ساخت داروهای جدید سرطان برای مبارزه با این ساختارهای نامعمول دی‌ان‌ای است.
این پژوهش، پیوندهای واضحی را میان تمرکزهای ساختارهای مارپیچ چهاررشته‌ای و فرآیند تکثیر دی‌ان‌ای را به نمایش گذاشته که نقش محوری در تقسیم و تولید سلولی ایفا می‌کند.
سرطانها معمولا از ژنهایی موسوم به انکوژن نشات می‌گیرند که در جهت افزایش تکثیر دی‌ان‌ای جهش یافته و منجر به از کنترل خارج شدن تکثیر سلولی و رشد تومور می‌شوند.
نرخ افزایشی تکثیر دی‌ان‌ای در انکوژنها به قدرتمند شدن ساختارهای مارپیچی چهارگانه منجر می‌شود. این بدان معنی است که فعالیتهای سلولی مخرب می‌تواند با مولکولهای مصنوعی یا دیگر اشکال درمان مورد هدف قرار بگیرد.

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

11-11-1391 03:01 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان