تحریف سخنان اصغر فرهادی توسط خبرگزاری فارس! - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

تحریف سخنان اصغر فرهادی توسط خبرگزاری فارس!
زمان کنونی: 14-09-1395،05:27 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: UltraViolet
آخرین ارسال: UltraViolet
پاسخ: 1
بازدید: 218

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: تحریف سخنان اصغر فرهادی توسط خبرگزاری فارس!
ارسال: #1
تحریف سخنان اصغر فرهادی توسط خبرگزاری فارس!
پست‌ها: 219
حالت من: انتخاب نشده
خبرگزاری فارس در متن خبر خود که بعد از انتشار مجددا آن را تغییر داد آورده است: اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه اسکار، گفت: با افتخار و غرور این جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم می‌کنم، مردمی که علی‌رغم تمام دشمنی‌ها و تنش‌هایی که طی ماه‌های اخیر میان غرب و ایران به وجود آمده برای تمامی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها ارزش قائلند

پس از دریافت جایزه اسکار و کسب افتخاری ماندگار برای ایران، اصغر فرهادی با قرائت پیامی کوتاه مردم سرزمینش را با فرهنگ و صلح دوست معرفی کرد و اینجایزه ارزشمند را به آنان تقدیم کرد.

در این میان خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران، متن‌ این پیام را که فیلم آن نیز در تمامی رسانه‌های خارجی و فضای مجازی منتشر شده تحریف کرده و بر اساس منافع سیاسی خودشان منعکس کردند.

خبرگزاری فارس در متن خبر خود که بعد از انتشار مجددا آن را تغییر داد آورده است: اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه اسکار، گفت: با افتخار و غرور اینجایزه را به مردم سرزمینم تقدیم می‌کنم، مردمی که علی‌رغم تمام دشمنی‌ها و تنش‌هایی که طی ماه‌های اخیر میان غرب و ایران به وجود آمده برای تمامی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها ارزش قائلند.
گفتنی ست این خبر ابتدا با متن متفاوتی که تصویر آن را مشاهده می‌کنید منتشر شده بود که پس از لحظاتی مجددا تغییر کرد.

خبرگزاری فارس درحالی این اقدام را انجام داد که متن صحیح و کامل صحبتهای اصغر فرهادی از روی فیلم پیاده شده و در تمامی رسانه‌های خارجی و معتبر منتشر شده است.

متن کامل و صحیح پیام اصغر فرهادی بدین شرح است:
اصغر فرهادی: سلام به مردمِ خوب سرزمینم.
ایرانی‌های زیادی در سراسر جهان در حال تماشاى این لحظه‌اند و تصور می‌کنم که خوشحالند. نه فقط به خاطر یک جایزه مهم، یک فیلم یا یک فیلمساز. آن‌ها خوشحال‌اند چون در روزهایى که میان سیاستمداران حرف از جنگ، تهدید، و خشونت تبادل می‌شود، نام کشورشان ایران از دریچه باشکوه فرهنگ به زبان مى‌آید. فرهنگى غنى و کهن که زیر غبار سیاست پنهان مانده است.
من با افتخار اینجایزه را به مردم سرزمینم تقدیم مى‌کنم. مردمى که به همه فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام مى‌گذارند و از دشمنى و کینه بیزارند

تصویر خبر خبرگزاری فارس:
[عکس: 92550581093672025818.jpg]

08-12-1390 06:53 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.