تاريخچه پيدايش كونگ فو توا - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

تاريخچه پيدايش كونگ فو توا
زمان کنونی: 02-06-1396،03:02 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: PERSONABLE
آخرین ارسال: PERSONABLE
پاسخ: 1
بازدید: 649

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: تاريخچه پيدايش كونگ فو توا
ارسال: #1
تاريخچه پيدايش كونگ فو توا
پست‌ها: 857
تاریخ عضویت: 30 دى 1392
اعتبار: 55
حالت من: انتخاب نشده
کانگ فو قدمتی تقریبا برابر تاریخ نسل بشر دارد ولی رشد ونمو این هنر از هنر قدیمی چینی به مفهوم طریق مشت زنی یا کمپو سرچشمه میگیرد. در باره ریشه کمپو یک داستان قدیمی چنین بیان میکند:
یکی از پیروان مکتب بودا بنام((داروما تائیشی))از هندوستان برای آموزش اصول دین بودا به پادشاه لیانگ به چین سفر کرد.او برای رسیدن به چین راه طولانی و خطرناک را که نیاز به قدرت و مقاومت جسمی وروحی فوق العاده داشت به تنهایی طی کرد ودر معبدی بنام شائولین سو اقامت گزید وبه تعلیم مکتب خویش پرداخت تعلیمات شدید فکری او باعث خستگی ومنزوی شدن شاگردان او شد در مرحله بعدی او به شاگردانش توضیح داد که هر چند هدف دین بودا سالم سازی روح انسان میباشد اما روح وجسم از همدیگر جدا نیستند وهنگامی که شخص در ضعف فیزیکی باشد نمی تواند به تزکیه نفس دست یابد داروما برای ایجاد نیروی فیزیکی برتر 9 سال وقت صرف کرد و ساکت و آرام در دنیای درون خود فرو رفت پس از این مدت حرکات سریع برای دست وپا ابداع کرد. که همین حرکات پایه واساس بیشتر ورزشهای رزمی امروزی است.
پس از چندی شاگردان او از جنگجوترین افراد چین محسوب شدند وهنری را که ایشان یاد گرفته بودند به کمپو یا شائولین سو معروف گردید.
و پایه و اساس ورزش ملی چین را بنا نهاد.
این هنر بعدا طی سفرهای تجاری بازرگانان که نیاز به امنیت داشتند آموخته شد وبه سایر ممالک از جمله ژاپن- کره- هنگ کنگ و غیره انتقال یافت و پایه واساس ورزشهای رزمی شرقی چون کاراته و..... را بنا نهاد . اما بیشتر این افراد فقط به نیروی تنی این هنر توجه کردند و از فلسفه عمیق وقدرتهای درونی این هنر غافل شدند و به تدریج فلسفه این هنر به فراموشی سپرده شد.
این هنر در ایران توسط ابراهیم میرزائی شالبند قرمز کانگ فو بصورت تز علمی مطرح شد که ایشان این هنر را با آداب وسنن و فرهنگ غنی ایرانی ومطابق فرمول تن ایرانیان بنیان نهاد به همین علت اسامی و معانی این هنر ایرانی است حرکات و تکنیکهای این هنر با توجه به نوع فیزیولوژی وآب وهواو تغذیه مردم ایران زمین طرح ریزی شده است وبرای همین پیشرفت این هنر در ایران خیلی سریع و چشمگیر بوده است.
اولین گام در راه شناخت این هنر بزرگ آشنایی با اصطلاحات ومعانی کلمات می باشد
پس براین اساس:
کانگ:یعنی دانایی فو:طریقت
پس کانگ فو یعنی طریقت دانایی وطریقت دانایی بدرک ماست ودرک ما نیروی فکر ما وفکر ما در جسم ما وجسم پایگاه فکر ماست
توآ: یعنی انشاء تن وروان (پرورش دادن تن و روان)یا پروردن جسم و طریقت دانایی (کانگ فو توآ) ما را به سوی خویش می خواند ومی سراید توآ.به خود آ.یعنی تو بیا و به خود بیا.یا بقول شاعر هر کس تورا بسوی خویش میخواند من تو را جز به سوی تو نمی خوانم

گذری کوتاه بر کونگ فو توآ

یک هنر رزمی ایرانی و یکی از سبکهای کونگ فو است که بر بدن و روان سالمتر تاکید میکند..این ورزش با بهره گیری از تجربه ی استاد پروفسور میرزایی در زمینه های رشته های مختلف رزمی و جنگهای چریکی در سال 1351 بنیانگذاری پس از گذراندن مراحل آزمایش در باشگاه سرباز(پهلوی سابق) فعالیت رسمی خود را با تاسیس دانشکده ی تن و روان در سال 1352 آغاز نموده است.

کونگ فو تو آ دارای هفت مایگاه(بخش) است که به غیر از مایگاه اول که به حرکات فیزیکی و فعالیتهای بدنی میپردازد ، بقیه به جنبه های علمی ، عرفانی،پزشکی،در خصوص تن و روان اشاره دارد.

اصول اساسی کونگ فو تو آ توسط ابراهیم میرزایی در کتابی به عنوان کاراته و ذن انتشار یافته است...

هم اکنون هزاران کونگفو تو آ کار در ایران و در چندین کشور از جمله آمریکا ، کانادا، هلند،فرانسه،آلمان، ترکیه، آذربایجان، سوریه ، لبنان، پاکستان، افغانستان، سوئد و بلژیک فعالیت مینمایند.
[عکس: 764h_87_1_logo.jpg]

شخصی که در جلویه همه به حالت ذن است، استاد مصطفی دهقانیان

[b]پیشینه:


استاد پروفسور ابراهیم میرزایی پس از گذراندن دوره های مختلف رزمی در رشته هایی همچون کونگ فو،کاراته و تکواندو و دوره های سخت تکاوری نزد مربیان بزرگ انگلیسی ،ژاپنی ،کره ای و آمریکایی در کشورهای مختلف و همچنین کسب درجاتی چون دان 7 افتخاری کاراته ، دان 4 تکواندو و مدرک دکترای تن و روان تا سال 1349;نگارش کتابی با عنوان کاراته و ذن را آغاز کرد که در سال 1351 منتشر شد .. سبک جدیدی از کونگ فو به نام "تو آ" که در این کتاب به آن پرداخته شده، از همان سال مراحل آزمایش خود را در باشگاه سرباز گذراند و در نهایت در سال 1352 با تاسیس دانشکده ی تن و روان فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

از آنجا که کونگ فو توآ با فیزیک بدنی جوانان ایران در آن دوره تناسب خاصی داشت ،همراهان این ورزش توانستن موفقیتهای چشمگیری در مقایسه با ورزشهای رزمی دیگر در ایران کسب کنند.این امر موجب شد تا در کمتر از 5 سال جمعیت زیادی با سوی این ورزش جذب شوند.اما در سال 1356 در پی اختلاف بین استاد پروفسور میرزایی با شاهپور غلامرضا(مسول ورزش وقت)دانشکده ی انشا تن و روان تعطیل شد و جمعیت همراهان کونگ فو توآ در پارکها ،سالنهای کوچک خصوصی و سوله های اجاره ای به فعالیت خود ادامه دادند.
[عکس: Logo%203.jpg]


استاد پروفسور ابراهیم میرزایی
پس از انقلاب اسلامی:

بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی و سرنگونی رژیم پهلوی تقریبا تمام سالنهای ورزشی باشگاه تاج تحت مدیریت و حفاظت همراهان کونگفو توآ قرار گرفت و فعالیت ورزشی بار دیگر آغاز شد و کونگ فو توآ حدود دو سال موفقیتهای چشمگیری را کسب کرد.
درسال 1360 به سبب فعالیتهای سیاسی استاد پروفسور میرزایی بار دیگر فعالیت باشگاه های کونگ فو تو آ ممنوع شد و تا سال 1370 همراهان این ورزش به صورت مخفیانه به معرفی و آموزش این ورزش میپرداختند.درسال 1370با پیگیری های مستمر همراهان این فعالیت کونگ فو توآ با عنوان" انجمن کونگ فو توآ" به طور رسمی زیر نظر فدراسیون کاراته آغاز شددر اواخر سال 1371 فدراسیون کونگ فو ، ووشوو رزم آوران تشکیل شد و در سال 1378 به نام فدراسیون ورزشهای رزمی تغییر نام یافت. در سال 1379 تحت عنوان کمیته ی مستقل کونگ فو توآ فعالیت نمود و مجددا در سال 1381 در زمره ی سبکهای فدراسیون ورزشهای رزمی درآمد.
[عکس: 11011651851.jpg][/b]16-11-1392 07:01 ب.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اساتيد شائولين؛كونگ‌فو در گذر قرون PERSONABLE 0 169 16-11-1392 07:11 ب.ظ
آخرین ارسال: PERSONABLE
  مراحل كونگ فو توآ از شال بند سفيد تا شال بند قرمز PERSONABLE 0 162 16-11-1392 07:06 ب.ظ
آخرین ارسال: PERSONABLE
  قدرت پنهان كونگ فوي چيني PERSONABLE 0 168 16-11-1392 07:05 ب.ظ
آخرین ارسال: PERSONABLE
  مراسم خون در کونگ فوتوآمراسم ويژه اي كه به نام مراسم خون در كونگ فوتوآ مي باشد كه طي PERSONABLE 0 124 16-11-1392 06:55 ب.ظ
آخرین ارسال: PERSONABLE

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان