بیوگرافی چهره های ورزشی - صفحه 5 - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

بیوگرافی چهره های ورزشی
زمان کنونی: 20-09-1395،04:17 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: PERSONABLE
آخرین ارسال: PERSONABLE
پاسخ: 60
بازدید: 1112

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: بیوگرافی چهره های ورزشی
ارسال: #41
Cvp: بیوگرافی چهره های ورزشی
پست‌ها: 857
اعتبار: 55
حالت من: انتخاب نشده
بیوگرافی یوهان کرایف
 مجموعه: ورزشکاران

[عکس: va4-422.jpg]

تولد: بیست و پنجم آوریل 1947
محل تولد: آمستردام- هلند
باشگاهها: آژاکس آمستردام، بارسلونا، لس‌آنجلس آزتکز، واشینگتن دیپلماتس، لوانته، فاینورد
مهمترین افتخارات:

نایب قهرمان جام جهانی 1974، بهترین بازیکن جام جهانی 1974، قهرمان جام باشگاههای اروپا 1971، 1972 و 1973، قهرمان جام باشگاههای جهان 1972، مرد سال فوتبال اروپا 1971، 1973 و1974

تیم ملی هلند: 48 بازی، 33 گل

حضور در جام جهانی: یک بار (1974) - 7 بازی، 5 گل

اسطوره فوتبال هلند و باشگاه آژاکس و یکی از پنج بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان، در سال 1947 در آمستردام متولد شد. فوتبال خود را در باشگاه آژاکس آمستردام آغاز نمود و به همراه این تیم سه بار در سالهای 1973-1971 فاتح جام باشگاههای اروپا شد. تکنیک ناب و قدرت رهبری فوق‌العاده او در کنار تاکتیکهای نوین رینوس میشل از تیم ملی هلند یک مدعی جهانی ساخت. در کنار نیسکنز، رپ، ویلکس و سایر مردان پرتلاش هلند، او به دیدار نهایی جام جهانی 1974 رسید. در جام جهانی 1974، تیم هلند با بازیهای دیدنی کرایف موفق شد با شکست دادن برزیل و آرژانتین در مرحله ماقبل فینال برگزارکننده دیدار نهایی در برابر میزبان مسابقات یعنی آلمان غربی باشد.

با شروع بازی و طی 16 پاس پیاپی که میان بازیکنان هلند رد و بدل شد، یوهان کرایف صاحب توپ شد و در محوطه جریمه با خطای برتی فوگتس سرنگون گردید تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد. ضربه پنالتی نیسکنز در دقیقه اول بازی به ثمر رسید و امیدهای فراوانی برای قهرمانی هلند ایجاد کرد ولی ژرمن‌ها با تلاش بی وقفه خود در نهایت به پیروزی 2 بر 1 دست یافتند تا هلند در عین شایستگی فراوان دوم شود. یوهان کرایف عنوان بهترین بازیکن جام جهانی را به دست آورد و در این سال برای سومین بار مرد سال فوتبال اروپا شد. کرایف پس از ده سال حضور موفق در آژاکس به بارسلونا رفت و در اولین فصل حضورش به مقام قهرمانی لیگ اسپانیا دست یافت. او در طی پنج فصل حضور در بارسلونا 143 بازی در لیگ اسپانیا انجام داد و 48 گل به ثمر رساند.

در اردوی تیم ملی هلند برای حضور در جام جهانی اتفاقاتی روی داد که موجب کناره‌گیری کرایف و عدم شرکتش در جام جهانی گردید. شاید اگر کرایف در آرژانتین حضور داشت هلند قهرمان جام جهانی 1978 می شد. در سال 1979 او به تیم لس آنجلس آزتکز پیوست و یک فصل برای این تیم بازی کرد ولی دوباره به هلند بازگشت و این بار در تیم فاینورد حضور یافت و به همراه این تیم سه بار به مقام قهرمانی لیگ هلند دست یافت و در سال 1984 از فوتبال کناره‌گیری نمود و به عنوان مدیر به آژاکس بازگشت. در سایه مدیریت او تیم آژاکس فاتح جام برندگان جام اروپا در سال 1987 شد. کرایف به بارسلونا رفت و روی نیمکت این تیم نشست و ضمن کسب جام‌های متعدد قهرمانی با این تیم در سال 1992 به مقام قهرمانی جام باشگاههای اروپا این بار در کسوت سرمربی رسید.
منبع:fun4fa

07-11-1392 02:47 ب.ظ

ارسال: #42
بیو گرافی آندری آرشاوین

[عکس: va4-420.jpg]

نام کامل: آندری سرجویچ آرشاوین

تاریخ تولد: ۲۹ می۱۹۸۱

محل تولد: سنپترزبورگ روسیه

اولین بازی بین المللی: می ۲۰۰۲ مقابل بلاروس

آرشاوین به خاطر کنترل توپ، دید خوب، توانایی بازی سازی و سرعت زیادش شناخته شده است.

فوتبال را از ۷ سالگی آغاز کرد.. و از همان موقع تصمیم گرفت آن را به طور جدی ادامه دهد...
از مدرسه فوتبال اسمینا فارغ التحصیل شد و در ۱۹۹۹ و اوایل ۲۰۰۰ برای زنیت دسته دوم بازی کرد.

در سال ۲۰۰۰ طی یک برد دور از انتظار ۳ بر هیچ مقابل تیم انگلیسی براهورد سیتی در سری رقابت های کاپ اینترو توتو حضوری چشمگیر برای زنیت داشت.

پست خود را از دفاع راست شروع کرد و تا حد یک مهاجم هم جلو آمد و با بردن جایزه لیگ قهرمانی روسیه به عنوان بهترین بازیکن فصل به خاطر بازی سازی هایش اسم و رسمی به هم زد...

در سال ۲۰۰۷ در لیگ روسیه در تمام بازیها حضور داشت و ۱۰ گل به ثمر رساند و در ۱۱ گل دیگر هم تاثیر بسزایی داشت.

آرشاوین در یورو ۲۰۰۸ هم بسیار درخشید و پیشنهاد های مختافی از بارسا و چلسی در یافت کرد.

او در نوجوانی برای تهیه هزینه کلاس های فوتبال به فروش لباس های دست دوم در مغازه دایی اش مشغول شد و از هما نجا به او لقب کهنه پوش داده شد.

اما این روز ها او و همسرش وایولا و دختر کوچکشان آلینا (متولد ۱۴ آوریل ۲۰۰۸) زندگی مرفهی را در سنپترزبورگ دارند.

او و وایولا در یک مسابقه فوتبال با هم آشنا شدند و مدتی پس از آن باهم ازدواج کردند.

وایولا قبلا عکاسی میکرد که این روز ها به خاطر دخترش خانه نشین شده.

هم چنین بسیاری از عکسهای منشتر شده از آرشاوین توسط همسرش عکاسی شده است.

نام دخترش را روی بازوی چپ خود خالکوبی کرده است.

به خاطر شیطنت در کودکی از ارتفاع ۴ متری سقوط کرد و مدت ۲۵ دقیقه بیهوش بود.

از اعضای انجمن ضد سیگاری جهان است.

در کلیپ های تبلیغتاتی نایک و تویوتا حضور دارد.

عاشق دونات توت فرنگی است.

در خانه از یک موش نگه داری می کند.

از لنز طبی استفاده می کند.

به مصاحبه علاقه ای ندارد و میگوید گفتنی ها را در سایت اختصاصیش می نویسد.
منبع:fun4fa

07-11-1392 02:48 ب.ظ

ارسال: #43
بیوگرافی افشین قطبی

[عکس: va4-418.jpg]

سيد افشين قطبی فرزند سيد محمد قطبی در نوزدهم بهمن 1342 (8 فوريه 1964)، در شيراز به دنيا آمد.

قطبی تا سال 1357 در ایران زندگی می كرد.او از سال 1360 تا سال 1370 در باشگاه های آلیتالیا٬ آتوباهن٬ ولی ایگلز و فلایرز آمریكا بازی كرده و بعد از آن تا سال 1376 در دانشگاه لس آنجلس بازیكن بوده و صاحب مدرك مربیگری حرفه ای a شده است. او از (ucla دانشگاه كالیفرنیا در لس آنجلس) درجه مهندسی برق گرفته است.

بازی مربیگری و مدرسه فوتبال ...:

افشین قطبی وقتی بازی در تیم فوتبال ucla٬ دانشگاه لس آنجلس را در سن 18 سالگی (سال 1981) آغاز كرد، فوتبال در آمریكا هنوز موضوع مهمی نبود. او چهار سال در این تیم بازی كرد و همزمان با آن به آموزش مربیگری فوتبال پرداخت و از سال 1363 تا سال 1367 (1984 تا 1988)، سرمربی تیم فوتبال زنان دانشگاه ucla شد. او از سال 1367 همراه با گروهی دیگر در مدرسه تربیت فوتبالیست های نوجوان (agss) شروع به كار كرد. این مدرسه فوتبالیست های نوجوان را تربیت می كرد و از آنان بازیكنانی در سطح بین المللی می ساخت. جان اوبراین بازیكن تیم آ ژاكس و بسیاری دیگر از كسانی كه این مدرسه را گذراندند، بعد ها در تیم های مهم فوتبال جهان به چهره های مهم فوتبال تبدیل شدند. افشین قطبی كه 13 سال در این مدرسه به تربیت فوتبالیست می پرداخت٬ با "بورا میلوتینوویچ" مربی سرشناس یوگسلاو (صرب) آشنا شد. او از بورا كه بعداً دوست مهم دوران زندگی اش شد٬ در این مدرسه برای تربیت بچه ها استفاده می كرد. آن ها هر سال فوتبالیست های جوان این مدرسه را برای بازی های دوستانه وآشنایی با فوتبال اروپا به كشور های مختلف اروپایی می آوردند. مدرسه agss در سال 2002 تعطیل شد. این مدرسه همچنین از مربیانی مانند پیم وربیك٬ گاس هیدینگ و استیو سمپسون استفاده می كرد.استیو سمپسون یكی از اولین مربیانی بود كه از كامپیوتر و تكنولوژی جدید برای ارتقای آموزش و مدل سازی برای برنامه ریزی در مسابقات حرفه ای استفاده كرد. افشین قطبی بعدها در رهبری تیم ملی كره جنوبی از این تكنیك استفاده كرد.

یك ایرانی در رهبری تیم ملی آمریكا:

از سال 1997 افشین قطبی وارد كادر فنی مربیگری تیم ملی آمریكا شد. یك سال بعد٬ او جزو گروهی بود كه علاوه بر عضویت در هیات فنی٬ گزینشگر ارشد بازیكنان تیم ملی آمریكا در جام جهانی 1998 بود. وقتی قرعه كشی مسابقات انجام شد و معلوم شد تیم ملی ایران و تیم ملی آمریكا در یك گروه قرار دارند٬ مربی ایرانی تیم ملی آمریكا دچار بحران شد. افشین قطبی می گوید:"من عاشق كشورم ایران و مردم آن هستم٬ اما در آن زمان در تیم ملی آمریكا مسئولیت مربیگری داشتم. وقتی متوجه شدم ایران و آمریكا در یك گروه هستند٬ دچار بحران احساسی شدیدی شدم. از یك طرف در قلبم احساس می كردم كه ایرانی ام٬ از سوی دیگر باید تلاش می كردم وظیفه تخصصی ام را به عنوان یك مربی بر حس وطن پرستی كه در من قوی است٬ ترجیح دهم. بورا میلوتینوویچ در این مورد به من كمك كرد. او بارها مربی تیم هایی بود كه رودرروی تیم ملی كشور خودش قرار می گرفتند. من می دانستم كه تیم ملی ایران چهره های بسیار مهمی دارد٬ علی دائی شگفت انگیز بود٬ كریم باقری در بازی های كوتاه و توپ های بلند مهارت بسیاری داشت٬ مهدوی كیا یكی از بهترین گوش های دنیا بود٬ و وسط كریم باقری و دائی٬ خداداد عزیزی بود كه فنی٬ خلاق و غیر قابل پیش بینی بود. مهم تر از همه تیم ملی ایران بود كه همه اعضایش در خدمت تیم بودند. "

نمی دانستم گریه كنم یا هوورا بكشم؟!

افشین قطبی احساس خودش را دز زمان بازی ایران و آمریكا چنین گفته است:"به من هشدار داده شده بود كه به گذشته ایرانی ام فكر نكنم. وقتی وارد استادیوم شدم با تشویق حیرت انگیز ایرانیانی كه حداكثر استادیوم را پر كرده بودند مواجه شدیم. دیدن این صحنه به هر كسی كه ایرانی بود احساسی از غرور می داد و من هم یك ایرانی بودم. وقتی توپ به طرف استیلی رفت٬ می دانستم چه اتفاقی می افتد و وقتی استیلی گل زد٬ نمی دانستم باید چه كار كنم٬ گریه كنم یا هوورا بكشم؟! نشستم و به روبرو خیره شدم. آن روز تمام مردم ایران در كشور از تیم ایران حمایت می كردند و این پیروزی به آنها روحیه داده بود."

كره جنوبی و یك چهارم نهایی 2002:

افشین قطبی پس از بازی های جام جهانی 1998 به آژاكس آمستردام رفت و مدتی در آنجا مشاور فنی بود٬ سپس مدتی همین كار را در تیم های گالاكسی لس آنجلس٬ kfa كره جنوبی و انجمن فوتبال چین انجام داد. او پس از آشنایی با فوتبال كره جنوبی از سال 2001 همراه با گوس هیدینگ سرمربی تیم ملی كره جنوبی برای آماده كردن تیم این كشور در جام جهانی 2002 به كره رفت. او تحلیل گر فنی گوس هیدینگ بود. افشین قطبی در مورد كارش در جام جهانی 2002 گفته است:"در جام جهانی 2002 من مدل تاكتیكی همه تیم های گروه را در كامپیوتر ساختم و از این طریق تیم و گروه مربیان بازی ها را هدایت می كردم. " او از ارزش ها و مفاهیم علمی در مربیگری استفاده می كند. تیم كره جنوبی در سال 2002 موفق شد تیم چهارم جام جهانی 2002 شود.
مربی ایرانی الاصل٬ بار دیگر به شرق آسیا بازگشت٬ اما این بار در سمت مربی تیم ملی كره جنوبی و از آن روز ها بود كه قطبی در رسانه های ایرانی مطرح و نامش در آن ها درج شد٬ در صورتیكه تا پیش از آن كمتر فوتبال دوست وطنی٬ او را می شناخت.
بیشترین تاثیر بر وی را بورا میلوتینوویچ داشته است. كو آدریانز(سرمربی سابق پورتو) و گاس هیدینك (سرمربی كره جنوبی در سال 2002) نیز در پرورش فكری قطبی تاثیر ویژه ای داشته اند.

بازگشت به ایران ...:
در سال 2007 به دنبال دعوت سرپرستان تیم پرسپولیس٬ افشین قطبی پس از سی سال وارد تهران شد و با گروهی فراوان از طرفداران پرسپولیس و مادری كه سی سال بود فرزندش را ندیده بود٬ مواجه شد.

او همچنین به عنوان مشاور فنی تیم هایی مانند: آژاكس آمستردام٬ گالاكسی لس آنجلس٬ اومیا آریجای ژاپن٬ kfa كره و انجمن فوتبال چین كار كرده است. قطبی به عنوان مربی٬ با تفكر هجومی شهرت دارد.

به قول خودش فوتبال را با توپ پلاستیكی و روی زمین های آسفالت تهران آغاز كرده بود٬ از زمان نوجوانی به فوتبال علاقه داشت. قطبی گفته است:"فوتبال در روزهای نوجوانی عشق من و راه زندگی من بود. تیم های تاج و پرسپولیس را دوست داشتم و علی پروین و ناصر حجازی بازیكنان محبوب من بودند."
وی هم اکنون مربی تیم ملی یران است.
منبع:bearshare.com

07-11-1392 02:48 ب.ظ

ارسال: #44
[عکس: va4-408.jpg]

به دلیل شغل پدرش فوتبال را از تیم راه آهن شروع کرد . در تیم نوجوانان راه اهن به مدت 2 سال بازی کرد و سال بعد به جوانان اتکا پیوست . وی سپس مجدد به امید راه آهن برگشت و دراین تیم مشعول به بازی شد

جباری تاکنون ۵ بازی برای تیم ملی فوتبال ایران انجام داده‌است که بهترین بازی ملی وی مربوط می‌شود به مقدماتی جام ملتهای آسیا در بازی با تیم ملی چین تایپه در استادیوم آزادی. در آن بازی مربی تیم ملی فوتبال مکزیک که برای آنالیز تیم ایران (قبل از رقابتهای جام جهانی ۲۰۰۶) به ورزشگاه آمده بود مجتبی جباری را بهترین بازیکن تیم ایران نامید. مسلما مصدومیت نقش بسیار پر رنگی در کم بودن سوابق ملی وی داشته است.

تیم‌های باشگاهی:

جوانان راه آهن

جوانان استقلال تهران

ابومسلم خراسان

استقلال تهران

جباری فوتبال را از جوانان راه آهن و زیرنظر سرمربی وقت آن شروع کرد. وی با بازیهای قابل قبولی که انجام داد توانست نظر احدی مربی وقت جوانان استقلال را به خود معطوف کند و راهی باشگاه استقلال شود. رشد جباری در فوتبال از همان سال آغاز شد و در پایان فصل و به دلیل مشمول بودن نظام وظیفه، وی برای گذراندن خدمت سربازی راهی تیم بزرگسالان ابومسلم خراسان شد. جباری در تیم ابومسلم تبدیل به یک هافبک خلاق شد و خیلی زود توانست خود را به شهرت برساند و به تیم ملی دعوت شود. در پایان فصل ۸۳ -۸۴ مجتبی جباری با گذراندن یک فصل کاملاً موفق در ابومسلم خراسان به تیم بزرگسلان استقلال تهران بازگشت و در همان فصل به همراه استقلال قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد.

افتخارات:

قهرمانی با تیم استقلال تهران در لیگ برتر سال ۱۳۸۵ - ۱۳۸۶

قهرمانی با تیم استقلال تهران در جام حذفی سال ۱۳۸۶ - ۱۳۸۷

بهترین بازیکن و پدیده ایران:

مجتبی جباری با بازیهای زیبا و موثر توانست نقش بسزایی در قهرمانی استقلال تهران در فصل رویایی ۸۴ - ۸۵ داشته باشد و از طرف کارشناسان و مسئولان به عنوان بهترین بازیکن لیگ ایران و پدیده فصل انتخاب شد .

زندگی شخصی: وی دارای ۲ خواهر و ۱ برادر است. در روز بازی فینال جام حذفی سال ۱۳۸۷ ساعاتی پیش از شروع بازی پدرش درگذشت. اما به او اطلاع ندادند و در همان بازی یک گل زد و یک پاس گل داد و بهترین بازیکن میدان شد و مهمترین نقش را در قهرمانی استقلال ایفا کرد. از سال ۸۴ متاهل می‌باشد. در حال حاضر در شهرک شهید محلاتی تهران سکونت دارد.

مجتبی جباری در فوتبال ایران خیلی زود مشهور و محبوب شد تا جایی که حتی ۱ سال دوری از فوتبال هم نتوانست وی را از محافل خبری دور کند.

زیدان آسیا:

این لقبی است که ژاپنی‌ها بر مجتبی جباری گذاشتند و از آن پس به زیدان آسیا ملقب گردید. مجتبی جباری در چارچوب باز‌ی‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ در مسابقه تیم ایران برابر ژاپن بازی قابل توجهی از خود به نمایش گذاشت و باعث حیرت ژاپنی‌ها شد

مصدومیت سخت مجتبی جباری در اردوی آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ آلمان در سوئیس ضربه سختی بر روند پیشرفت جباری وارد نمود. وی که پیش بینی می‌شد یکی از بازیکنان ثابت و پدیده تیم ملی در جام جهانی باشد با این مصدومیت ۱ سال از فوتبال به دور ماند و به همین دلیل جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، ۸۶-۸۵ لیگ برتر و جام ملتهای آسیا ۲۰۰۷ را از دست داد. اکثر کارشناسان معتقدند که اگر وی در جام جهانی بازی می‌کرد می‌توانست به لیگهای معتبر جهان بپیوندد.
منبع:ramin1363.blogfa.com

07-11-1392 02:49 ب.ظ

ارسال: #45
[عکس: va4-407.jpg]

جواد نکونام ۱۶ شهریور سال ۱۳۵۹ در شهر ری تهران متولد شد.وی در درتیم‌های پاس تهران، الوحده و الشارجه امارات و اوساسونای اسپانیا بازی کرده است و در سال 2006 نیز در بین 10 بازیکن برتر آسیا قرارداشت.

نکونام فوتبال حرفه‌ای را از بازی در تیم‌های پایه باشگاه سایپا آغاز کرد و در سال 1377 به تیم پاس تهران پیوست. با بازی‌های درخشانش در دو فصل نخست حضورش در پاس، به تیم‌های ملی جوانان و امید ایران دعوت شد و از آنجا به بازیکنی شناخته شده در فوتبال ایران تبدیل شد.

او 7 فصل را در تیم پاس با موفقیت سپری کرد و به کاپیتانی این باشگاه رسید. اوج حضور او در پاس بازی‌های درخشانش در جام باشگاه‌های آسیا در سال 2005 بود.

[عکس: va4-406.jpg]

بازی‌های نکونام در این جام باعث شد تا باشگاه کایزرس‌لاترن آلمان به او پیشنهاد بدهد، اما با مخالفت مصطفی دنیزلی، سرمربی وقت پاس، این انتقال منتفی شد.

نکونام در آخرین بازی‌اش با پیراهن پاس، مقابل پرسپولیس در لیگ برتر انجام داد که از داور کارت قرمز دریافت کرد. پس از این بازی او به باشگاه الوحده امارات رفت.

در میانه لیگ امارات، به باشگاه الشارجه امارات رفت و پس از بازی در جام جهانی 2006، از میان 3 تیم هرتابرلین و کایزرس‌لاترن آلمان و اوساسونا اسپانیا، اوساسونا را برگزید.

نکونام اولین بازیکن ایرانی است که در لالیگا بازی کرده است. او در نخستین فصل حضور در لالیگا، به بازیکن ثابت تیمش تبدیل شد و توانست با گل طلایی که در جام یوفا مقابل بوردو فرانسه زد، به بازیکنی محبوب در تیمش بدل شود. بازی خوب او باعث شد تا اوساسونا به فکر جذب بازیکن ایرانی دیگری بیفتد و مسعود شجاعی را بخرد.

نکونام در 22 دی سال 1379 و درحالی که تنها 19 سال و 31 روز سن داشت، برای نخستین بار پیراهن تیم ملی ایران را در دیدار دوستانه برابر اکوادور برتن کرد و در سال 1387 بعد از مهدی مهدوی کیا کاپیتان دوم تیم ملی فوتبال ایران به حساب می‌آمد.
منبع:همشهری آنلاین

07-11-1392 02:49 ب.ظ

ارسال: #46
[عکس: va4-401.jpg]

آندرانیک تیموریان بازیکن میانی تیم ملی فوتبال ایران، متولد 15 اسفند 1361 تهران است.نام کامل تیموریان ، آندرانیک تیموتیان سامرانی است. آندارنیک را هم‌بازیانش در تیم ملی آندو صدا می‌کنند. آندرانیک تیموریان برادر کوچک‌تر سرژیک تیموریان بازیکن اسبق استقلال تهران و تیم ماینتس بوندس‌لیگا است.

دوران باشگاهی

تیموریان فعالیت خود را به عنوان فوتبالیست با تیم عقاب تهران در لیگ آزادگان شروع کرد.

او پس از این تیم به ابومسلم خراسان پیوست و دو فصل برای این تیم در لیگ برتر باشگاه‌های فوتبال ایران بازی کرد.

تیموریان در ماه اوت 2006 و پس از برگزاری مسابقات جام‌جهانی آلمان از تیم ابومسلم به تیم بولتون انگلیس پیوست

تیموریان رسما به بولتون پیوست

تیموریان در این تیم موفق شد در دوبازی گل‌زنی کند و نام خود را به عنوان اولین ایرانی گل‌زن لیگ‌برتر انگلیس ثبت کند. تیموریان در تاریخ 12 ژوئن 2008 با یک قرارداد دو ساله به تیم فولهام انگلیس پیوست.

«آندو» پس از بولتون به ایران آمد و بعد از یک سال بازی در تراکتور سازی به استقلال رفت.

[عکس: va4-400.jpg]

دوران ملی:

تیموریان در تمامی‌ رده‌های سنی برای تیم ملی ایران بازی کرده است.

در رده سنی بزرگسالان هم تیموریان سابقه بازی در جام‌جهانی را برای تیم ملی داشته است. این بازیکن همچنین در جام‌ملت‌های آسیا 2007 در تمامی بازی‌های برای ایران به زمین رفت.

تیموریان در دوران رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی 2010 هم از سوی علی دایی به تیم ملی دعوت شد.
منبع:همشهری انلاین

07-11-1392 02:50 ب.ظ

ارسال: #47
[عکس: va4-398.jpg]

پژمان منتظری هستم،متولد 17/10/1362 در اهواز.البته در شناسنامه ام نوشته شده 15/6/1362.بهاین خاطر که خانواده ام قصد داشتند تا یک سال زودتر مرا به مدرسه بفرستند.اصالتا بختیاری هستم.محله ما در اهواز نیز زندان کارون نام داشت.واقع در کوی پلیس و نزدیک به محل زندگی سهراب بختیاری زاده.مجردم.3 برادر و یک خواهر دارم.فرزند چهارم هستم.دیپلمه تجربی.فوتبال برای من از سال های 76 - 77 آغاز شد.اولین تیمم جوانان پرسپولیس اهواز بود.بعد به تیم شهاب نقل مکان کردم.در ادامه سر از شاهین و دیهیم اهواز سر در آوردم و پس از آن پیراهن امیدهای فولاد را پوشیدم.به دنبال 3 سال حضور در فولاد با قراردادی 2 ساله به استقلال تهران آمده ام.در سطح تیم ملی تجربه بازی در مسابقات غرب آسیا و مسابقات آسیایی دوحه را دارم.به غیر از این به تیم ملی بزرگسالان هم دعوت شده ام.

چند سال است فوتبال بازی می کنید؟اولین باشگاه و اولین مربی شما؟؟؟

حدودا 8-9 سال است در باشگاه ها بازی می کنم.اولین باشگاهم پرسپولیس و اولین مربی ام آقای کاتبی بودند.

می گفتند در راه پرسپولیس و سپاهان بودی که راهت را کج کردی و استقلالی شدی.قضیه چی بود؟

بازیکنی که آزاد باشه از همه تیم ها پیشنهاد داره.من یک بازیکن آزاد بودم و به جز پرسپولیس و سپاهان از تیم های دیگه هم پیشنهاد داشتم ولی ترجیح دادم به استقلال بیام تا پله های ترقی رو یکی یکی طی کنم.هدفم من از اومدن به استقلال رسیدن به پیراهن تیم ملی است.استقلال تیم بزرگی است و بزرگان زیادی را در مکتب خود جای داده است.دوست دارم روزی لقب پیشکسوت استقلال را با افتخار یدک بکشم.

از آمدنت به استقلال چه احساسی داری؟

قبل از اینکه تیمم رو انتخاب کنم خیلی استرس داشتم که نکنه یه وقت اشتباهی کنم و با یک تصمیم اشتباه و غلط پای تو مسیر اشتباهی بذارم.ولی وقتی از استقلال پیشنهاد داشتم با خیلی ها مشورت کردم و خیلی فکر کردم و دیدم که استقلال بهترین تیمی است که به من پیشنهاد داده.

[عکس: va4-399.jpg]

در اولین جلسه تمرین با شما چطور برخورد شد؟

اولین جلسه تمرین من بعد از قراردادم بود.بچه ها در حال تمرین بودند که من وارد زمین شدم.همه منو با روی باز پذیرفتند و جو خوبی حاکم بود.

نظرت در مورد کادر فنی استقلال چیه؟آیا چیزهای تازه در استقلال آموخته اید؟؟؟

در کادر فنی استقلال چهره های بزرگ و با تجربه زیادی وجود دارد.چهره هایی که شناخته شده اند. ما می تونیم امسال سال خوبی داشته باشیم.من در این مدت چیزهای زیادی یاد گرفتم و امیدوارم این روال همین طور ادامه داشته باشه.

برخورد هواداران استقلال با شما چطور بوده؟

خدا را شکر خیلی خوب بوده اند.انشاا... بتونم جواب خوبی هاشون رو بدم.

اما....

رک بودن رو دوست دارد.

اوقات فراغت بیشتر با دوستان‌اش باشگاه بیلیارد و استخر می‌ره.

میونش با موبایل خوبه چون عقیده داره یکی از وسایل مورد نیازش است.

کم و بیش اهل اس ام اس هستش.

اهل مد نیست ولی دوست داره همیشه شیک پوش باشه.

خوشبختی را در سلامتی به همراه یه زندگی شیرین می‌داند.

به هر حال فکر میکنید آدم خوشبختی هستش

از نگاه او تعصب یعنی وفاداری به چیزی که دوست داری.

مزه عشق رو هنوز نچشیده.

خدا را تلفیقی از همه رنگ‌ها می‌داند.

اصلاً دوست ندارد برای خودش حاشیه درست کنه.

از چهره‌اش راضیه.

به خاطر پیشرفت به استقلال آمده است.

الگوی ورزشی‌اش بختیاری زاده و ریو فردینان.

خواننده مورد علاقه‌اش رضا صادقی.

زیاد اهل سینما نیست اما ازبازی مهناز افشار،امین حیایی و محمدرضا شریفی نیا خوشش می‌یاد.

زمانی که در رده های سنی امید بازی می‌کرد مهاجم بوده.

به شماره 33 علاقه وافری داره.
منبع:ghahraman.blogfa.com

ارسال: #48
[عکس: va4-391.jpg]

سید مهدی‌ رحمتی‌ در سال 1361 در تهران‌ به‌دنیا آمد‌.وی فوتبال‌ را از سال‌ 1371 و از مدرسه‌ فوتبال‌ شهید قیانوری‌ نازی‌آباد آغاز کرد و‌ تا مقطع دیپلم‌ تحصیل‌ کرده است.

رحمتی در سال 74 اولین‌ قرار داد خود را با تیم‌نوجوانان‌ پاس‌ امضا کرد‌ و تا سال‌ 1376در تمامی‌ رده‌های‌ سنی‌ این‌ باشگاه‌ بازی‌ کرد.

پس‌از آن‌ در تیم‌های‌ دخانیات‌، فجر سپاسی‌ شیراز، مس کرمان، استقلال تهران و سپاهان‌ اصفهان‌ بازی‌ کرده است.

رحمتی در فصل87-88 چند بازی خوب انجام داد که باعث شد به تیم ملی دعوت شود. او در ابتدای لیگ نهم 2 باره به سپاهان بازگشت. مهدی رحمتی سابقه عضویت در تیم ملی جوانان و تیم ملی امید را هم دارد.

افتخارات در سطح باشگاهی

قهرمانی جام حذفی ایران به همراهی باشگاه فجر شهید سپاسی شیراز

مقام سومی لیگ برتر ایران به همراهی باشگاه فجر سپاسی شیراز

مقام قهرمانی لیگ برتر ایران به همراهی باشگاه استقلال تهران

مقام سومی لیگ برتر ایران به همراهی باشگاه استقلال تهران

مقام سومی لیگ برتر ایران به همراهی باشگاه مس کرمان

مقام قهرمانی لیگ برتر ایران به همراهی باشگاه سپاهان اصفهان

[عکس: va4-390.jpg]

افتخارات در سطح ملی

قهرمانی بازیهای آسیایی بوسان کره جنوبی 2002

قهرمانی جام ال . جی ایران

قهرمانی جام سایوان ایران

قهرمانی جام ال . جی سوریه

مقام سومی جام ملتهای آسیا 2004 چین

راهیابی به جام جهانی 2006
منبع:زندگینامه: سید مهدی‌ رحمتی‌

ارسال: #49
بیوگرافی محمد علی کلی قهرمان بکس

[عکس: va4-272.jpg]

25فوریه ۱۹۶۴ مشت زنی به نام کاسیوس کلی در رده سنگین وزن، برای نخستین بار قهرمان جهان شد. مشت زنی که به نام محمدعلی در ذهن ها جاودان شد. کلی در زمانی که سیاهان در آمریکا شهروند درجه دو بودند، خود را زیباترین می نامید...
او به میانه رینگ می آید، چرخی می زند و به بالا می پرد. سونی لیستون، قهرمان مشت زنی، تسلیم شده است. محمدعلی کلی فریاد می زند: من پادشاهم، من بزرگ ترینم. ۲۵ فوریه ۱۹۶۴ است. کاسیوس کلی که با نام کوچک محمدعلی بهتر شناخته می شود، برای نخستین بار قهرمان مشت زنی جهان در رده سنگین وزن می شود. این آغاز یک تاریخ است.

کلی در مورد خود می گوید: «من خطرناکم، من درخت انداخته ام، با تمساح جنگیده ام، نهنگ شکار کرده ام، رعد را به زندان انداخته ام و به برق دستبند زده ام، هفته گذشته یک صخره را کشتم، من سریع ام ... سریع.»

شیوه خاص صحبت کردن کاسیوس کلی که در سال ۱۹۴۲ در خانواده ای فقیر به دنیا آمده، او را به سرعت به شهرت رساند. بخت در سن ۲۲ سالگی به سراغ او آمد: او موفق شد به رقابت نهایی قهرمانی جهان راه یابد. همه نگاه ها به حریف پرآوازه او، سونی لیستون بود. لیستون اما در راند ششم به دلیل آسیب دیدگی دیگر وارد رینگ نشد و بدین ترتیب کلی برای نخستین بار قهرمان جهان شد.

پس از این تاریخ بود که نام کلی بر سر زبان ها افتاد; از یک سو به دلیل طرز مشت زدنش و از سوی دیگر به خاطر درشت گویی هایش. او همواره با سخنانش نگاه ها را به سوی خود جلب می کرد. زمانی که بر لیستون پیروز شد، گفت: «من یک هیولای بزرگ و بد طینت را شکست دادم که همه را شکست داده و کسی حریفش نبود. تا این که ناشناخته ای به نام کاسیوس کلی از کنتاکی آمد و او را متوقف کرد، کسی را شکست داد که دو بار پترسون (قهرمان مشت زنی) را مغلوب کرده بود.»

کلی پیش از مسابقه لیستون را "خرس پیر و زشت" خوانده بود. خود را هم با گردن آویزی که روی آن "شکارچی خرس" نوشته شده بود، در برابر دوربین عکاسان قرار می داد.

نورمن میلر، نویسنده ای که به مفهومی به نام "علی" (محمدعلی کلی) پرداخته، این حرکات او را استراتژی های از پیش اندیشیده شده می داند: «او فهمیده بود که پیروزی در مشت زنی تا حد بسیار زیادی به اعتماد به نفس مربوط است. کلی تمام تلاش خود را کرد که حریف را پیش از رقابت ناراحت و از نظر روحی ضعیف کند. حریف باید عصبی و آشفته باشد، تا علی راحت تر با او مواجه شود. او به شیوه ای باورنکردنی به هدف خود دست یافت.»

اما تنها زبان کلی در آن رقابت، تند و تیز نبود. او چالاک بود و با زبان بدنش هم حریف را تحریک می کرد، به عنوان مثال در هنگام مبارزه، به جای آن که دست هایش را گارد صورتش کند، آنها را به پایین می آویخت. نوع جنگیدن او منحصر به فرد بود، او به دور حریف خود می رقصید.

این مشت زن ۱۹۱ سانتی متری در مورد خود می گوید که من همچون پروانه بال می زنم و مثل زنبور نیش.

یان فیلیپ ریمتسما، نویسنده دیگری که زندگی و رفتار کلی را زیر نظر داشته، معتقد است که این بوکسور برای سفیدپوستان آمریکا در سال های آغازین دهه ۱۹۶۰ یک تحریک جدی به شمار می آمد. به گفته این نویسنده، کلی کسی نبود که حاضر باشد از مواضع خود عقب بنشیند، به قواعدی پایبند باشد یا در برابر خبرنگاران ادب را رعایت کند. او درست در همان زمانی که احساس می شد، جامعه سیاه پوست در بسیاری موارد پایین تر از سفیدپوستان است، همواره می گفت که زیباترین است. ریمتسما این رفتار را سیاست کلی می داند.

کلی به اسلام گروید و نام خود را به محمدعلی تغییر داد. سرسختی او در زمانی که شکست ناپذیر به نظر می رسید و ۸ بار از مقام قهرمانی جهان دفاع کرده بود، ترمز موفقیت هایش شد. هنگامی که در سال ۱۹۶۷ برای جنگ در ویتنام به خدمت فرا خوانده شد، سر باز زد و در پی آن به ۵ سال حبس محکوم شد. کلی با پرداخت پول، از زندان جان به در برد، البته عنوان قهرمانی جهان و مدرک بوکس از او گرفته شد.

با وجود این، در مدت سه سالی که اجازه مشت زنی نداشت، همچنان در این عرصه حاضر بود: «من به خاطر پرستیژ یا به دلایل شخصی مبارزه نمی کنم. من می جنگم که به برادرانم که در آمریکا روی زمین خوابیده اند، روحیه بدهم، سیاهانی که با کمک های دولتی زنده اند، سیاهانی که چیزی برای خوردن ندارند، سیاهانی که چیزی از خود نمی دانند و سیاهانی که آینده ای ندارند.»

سال ۱۹۷۱ بود که کلی بار دیگر به رینگ بازگشت و نخستین شکست حرفه ای خود را پس از سال ها، در برابر جو فریزیر پذیرفت. به نوشته ی پایگاه اینترنتی "دویچه وله"، بسیاری، در پی این حادثه، نام او را از سیاهه ی "اسطوره ها" بیرون کشیدند، اما کلی باز هم به اوج بازگشت و دو بار دیگر قهرمان جهان شد. موفقیتی که هنوز هیچ مشت زنی آن را به دست نیاورده است.
Funshad.com

07-11-1392 02:51 ب.ظ

ارسال: #50
[عکس: va4-227.jpg]

احسان قائم مقامی (متولد ۲۰ مرداد ۱۳۶۱) اولین استاد بزرگ شطرنج ایران است که در سال ۲۰۰۱ (میلادی) به این مقام دست یافته است.

وی در یک دوره بازی مقابل آناتولی کارپوف از قهرمانان اسطوره‌ای جهان که در تهران در بهمن ماه 1387 برگزار شد

توانست در مجموع امتیازات 10.5-9.5 رقیب خود را شکست دهد.

در این مسابقه‌ها برتری او به خصوص در رده بازی های سریع و برق آسا بود و به مناسبت شکست شاه طی انقلاب ۱۳۵۷

ایران "مات شاه" نامیده شد. وب‌گاه رسمی این مسابقات در آدرس mate of the king حاوی اطلاعات و عکسهای این رویداد می‌باشد.

همسر وی، شایسته قادرپور، نیز استاد بین المللی شطرنج می‌باشد.
منبع:niksalehi.com

07-11-1392 02:51 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان