بیوگرافی چهره های ورزشی - صفحه 2 - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

بیوگرافی چهره های ورزشی
زمان کنونی: 17-09-1395،02:10 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: PERSONABLE
آخرین ارسال: PERSONABLE
پاسخ: 60
بازدید: 1109

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: بیوگرافی چهره های ورزشی
ارسال: #11
Cvp: بیوگرافی چهره های ورزشی
پست‌ها: 857
اعتبار: 55
حالت من: انتخاب نشده
بیوگرافی مهدی مهدوی کیا
مهدی مهدوی‌کیا اول مرداد سال ۱۳۵۶ در شهر ری به دنیا آمد.
وی از بچگی علاقه زیادی به فوتبال داشت و در دوران نوجوانی از زمین‌های خاکی جذب باشگاه بانک ملی شد و با پشتکار به باشگاه پرسپولیس پیوست.
وضعیت مهدی در پرسپولیس، اوایل چندان جالب نبود اما با آمدن استانکو وضعیت به کلی تغییر کرد تا او ضمن تثبیت موقعیت خود در باشگاه محبوبش به تیم ملی امید ایران راه پیدا کند.
[عکس: hhs519.jpg]

[align=justify]افتخارات و موفقیت‌های مهم ورزشی وی از سال 75 شروع شد، پس از محرومیت نعیم سعداوی وی در پیستون راست تیم ملی بازی کرد. مهدی با زدن 2 گل به چین شایستگی‌های خود را اثبات کرد.
وی در باشگاه‌های بانک ملی، پرسپولیس تهران، بوخوم، هامبورگ و اینتراخت فرانکفورت آلمان سابقه بازی دارد.
[color=#ff6600]مهدوی‌کیا در سال ۲۰۰۳ از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بازیکن برتر فوتبال آسیا شناخته شد. هواداران ه

07-11-1392 01:35 ب.ظ

ارسال: #12
بیوگرافی مهدی مهدوی کیا
مهدی مهدوی‌کیا اول مرداد سال ۱۳۵۶ در شهر ری به دنیا آمد.
وی از بچگی علاقه زیادی به فوتبال داشت و در دوران نوجوانی از زمین‌های خاکی جذب باشگاه بانک ملی شد و با پشتکار به باشگاه پرسپولیس پیوست.
وضعیت مهدی در پرسپولیس، اوایل چندان جالب نبود اما با آمدن استانکو وضعیت به کلی تغییر کرد تا او ضمن تثبیت موقعیت خود در باشگاه محبوبش به تیم ملی امید ایران راه پیدا کند.
[عکس: hhs519.jpg]

افتخارات و موفقیت‌های مهم ورزشی وی از سال 75 شروع شد، پس از محرومیت نعیم سعداوی وی در پیستون راست تیم ملی بازی کرد. مهدی با زدن 2 گل به چین شایستگی‌های خود را اثبات کرد.
وی در باشگاه‌های بانک ملی، پرسپولیس تهران، بوخوم، هامبورگ و اینتراخت فرانکفورت آلمان سابقه بازی دارد.
مهدوی‌کیا در سال ۲۰۰۳ از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بازیکن برتر فوتبال آسیا شناخته شد. هواداران هامبورگ به او لقب موشک ایرانی داده بودند.
[عکس: hhs520.jpg]

وی از باتجربه‌های فوتبال و تیم ملی فوتبال ایران است و در سال 1387 از سوی علی دایی؛ سرمربی وقت تیم ملی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را به بازو بست. او با حضور در دو جام جهانی ۹۸ و ۲۰۰۶ خود را در سطح بین‌المللی مطرح کرد.
مهدوی‌کیا در سال ۱۹۹۸ به باشگاه بوخوم پیوست و در سال ۱۹۹۹ به هامبورگ رفت و تا سال ۲۰۰۷ در این تیم عضویت داشت که با تمام شدن قرارداد خود به تیم اینتراخت فرانکفورت پیوست. وی در مجموع ۲۲۳ بازی در بوندس‌لیگا، ۲۹ گل به ثمر رساند.
[عکس: hhs521.jpg]

وی پس از یک غیبت ۹ ماهه در سال 1387 براى بازى با کره شمالى از سوی علی دایی به تیم ملى دعوت شد. این اولین مرتبه‌ای بود که مهدوى‌کیا براى تیمى که هدایت آن بر عهده على دایى است به میدان مى‌رفت.
وی تا سال ۲۰۱۰ با فرانکفورت قرار داشت. وی در سال 1388 بعد از 11 سال حضور در بوندس لیگا به ایران برگشت و به تیم استیل آذین پیوست.مهدوی‌کیا در یازدهمین دوره لیگ برتر با مسئولین باشگاه داماش گیلان برای همراهی این تیم  به توافق رسید و پیراهن این تیم را بر تن کرد.
وی پایان نیم فصل اول همان سال از این تیم جدا شد و بعد از 13 سال مجددا به تیم پرسپولیس پیوست و پس از عقد قرارداد با این تیم اعلام کرد پرسپولیس آخرین باشگاه دوران بازیگری وی است.
[عکس: hhs523.jpg]

خداحافظی مهدی مهدوی کیا از فوتبال
مهدی مهدوی‌کیا که اعلام کرده بود در پایان همین فصل از میادین خداحافظی خواهد کرد، اجرای تصمیمش را چند ماهی جلو انداخت. کاپیتان اول پرسپولیس خداحافظی خود را از میادین فوتبال اعلام کرد و در آخرین روزهای سال91 یکی از مهم‌ترین رویدادهای فوتبال را رقم زد. مهدوی کیا می‌گوید تا پایان فصل فقط در صورتی که پرسپولیس به فینال جام حذفی برود با چند دقیقه حضور در آن میدان برای همیشه با پیراهن پرسپولیس خداحافظی می‌کند.
کیا از ابتدای فصل روزهای متفاوتی را در پرسپولیس سپری کرد. مدتی در غیاب کریمی و در روزهای سیاه خوزه، به ستون اصلی تیم تبدیل شد و از سقوط بیشتر سرخپوشان جلوگیری کرد. اما تحولات فراوان تیم در نیم‌فصل دوم و همزمان یکی دو مصدومیت بدهنگام، کیا را کاملا به حاشیه راند. امروز هم با وجود آمادگی مهدوی‌کیا بعد از رفع مصدومیت، در ترکیب پرسپولیس جایی برای او وجود ندارد.
مهدی مهدوی‌کیا که اولین بازی خود را برای پرسپولیس 17 سال قبل انجام داده بالاخره در جلسه‌ای دو نفره با یحیی گل‌محمدی به این جمع‌بندی رسید که دیگر کادر فنی پرسپولیس به او نیازی ندارد و به همین خاطر اعلام کرد دیگر در میادین فوتبال حاضر نخواهد شد.
با این وجود با صحبت‌های انجام شده قرار است مهدوی‌کیا در تمرین‌ها و در کنار تیم حضور داشته باشد. او مثل تمام سال‌های بی‌حاشیه‌ای که در این فوتبال سپری کرد، تصمیم آخر را هم به شکلی گرفته که آرامش اردوی پرسپولیس را به هم نریزد.
منابع:
hamshahrionline.ir
goal.com

07-11-1392 02:08 ب.ظ

ارسال: #13
بیوگرافی خسرو حیدری
کودکی و نوجوانی
خسرو حیدری در بیست و سومین روز از آخرین ماه تابستان سال 1362 در تهران به دنیا آمد. قبل از او یک دختر در خانواده حیدری متولد شده بود و خسرو دومین و آخرین فرزند خانواده است.  از همان دوران کودکی فوتبال را دوست داشت اما فکر نمی کرد روزی به سطح اول فوتبال برسد و همیشه فوتبال را از روی دوست داشتن بازی می کرد.اما به فوتباليست شدن هم فكر مي‌كرد. مدتي هم در جواهرسازي كار ‌كرد. خودش می گوید شايد اگر فوتباليست نمي‌شدم، اين كار را ادامه مي‌دادم.
فوتبالش بهتر از درس بود. به همين خاطر ترجيح داد به سمت فوتبال برود. تا مقطع ديپلم بيشتر درس نخواند. چون در مقطع جوانان در پرسپوليس بازي مي‌كرد طرفدار اين تيم بود. اما الان استقلالي است و خيلي به اين تيم تعصب دارد. پدرش زياد با فوتبال بازي كردن او موافق نبود. مثل خيلي از پدرهاي ديگر مي‌گفت كه فوتبال به درسش لطمه مي‌زند اما وقتي ديد پيشرفت كرد و به موفقيت رسيد، موافقت و حتي تشويقش كرد.
سر آغاز فوتبال حرفه ای، تیم امید استقلال
خسرو حيدري جزيي از نسل طلايي فوتبال پايه اي استقلال است. نسلي كه صمد مرفاوي اوايل دهه80 بر اساس گزينش دقيق خود، تيمي ساخت كه تمامي عناوين قهرماني استاني و كشوري را درو كرد. تيمي كه وحيد طالب لو ، اميرحسين صادقي ، مجتبي جباري ، آندرانيك تيموريان، بهشاد ياورزاده و البته خسرو حيدري که همه كاره جناح راست بود را در خود می دید.
از همان روزها، از همان هفته هايي كه استقلال بي رقيب در رده جوانان و بزرگسالان بود و از همان سالي كه جام قهرماني را بالاي سر اين بچه ها ديد، كمتر كسي خسرو حيدري را به عنوان يكي از بهترين ها باور كرد.
[عکس: hhs533.jpg]

عکس خسرو حیدری
ابومسلم، اولین مقصد
 او سرباز بود. باشگاه مي خواست آنها را براي خدمت به تيم هاي نظامي بفرستد. آندو رفت عقاب... به هر حال او اقليت مذهبي بود و در تيم نيروي هوايي ارتش راحت تر كار مي كرد. وحيد رفت فجر سپاه تهران و خسرو و مجتبي هم به مشهد رفتند و در تمرين هاي ابومسلم تست دادند.
خودش می گوید: اگر بخواهم استقلال را از زندگي بازيگري ام حذف كنم، بايد بگويم ابومسلم بهترين روزهاي زندگي فوتبالي ام را ساخت. من در مشهد احساس راحتي مي كردم، از اين كه مي توانستم بدون دغدغه فقط به فوتبال فكر كنم. اما به هرحال عمر آن روزها خيلي زود گذشت و تمام شد. خسرو حيدري مهم ترين عنصر هجومي ابومسلم بعد از مجتبي جباري محسوب مي شد.
او يكي از اركان تيمي بود كه اكبر ميثاقيان در عين ناباوري روي پله هشتم جدول نشاند. خسرو حيدري از آن روزها مي گويد: "خب ما همه جوان بوديم. هم من، هم آندو و هم مجتبي! امروز همه ما پخته و با تجربه شديم، ولي آن روزها اين كيفيت را نداشتيم. به هر حال من هم خيلي زود از اين تيم جدا شدم... مشكل ابومسلم هميشه همين بود. بازيكنان جوان بعد از يكي دو سال مي رفتند و مربي بايد از نو شروع مي كرد."
حضور در پیکان و پاس
بعد از دو سال خدمت سربازی در ابومسلم، خسرو بازيكني شده بود با خواستگاران بسيار. خودش می گوید:" استقلال مرا نخواست. مي خواستم برگردم، چون بازيكن استقلال بودم. اما نه من را قبول كردند، نه آندرانيك را. يادم مي آيد بعد از اين كه فهميدم ديگر نمي توانم به استقلال بروم، رفتم دنبال بالاترين پيشنهاد. من از پرسپوليس، پيكان، پاس و چند تيم ديگر پيشنهاد داشتم.
[عکس: hhs528.jpg]

عکس خسرو حیدری
ولي پيكان از همه براي من بهتر بود". اين شايد اولين اشتباه خسرو بود كه مسير زندگي اش را تغيير داد. حيدري وقتي به آن روزها برمي گردد با حسرت حرف مي زند: " من اشتباه كردم. شايد به اين دليل كه مشاوران خوبي نداشتم. شايد چون سعي نكردم حرف كسي را خوب بشنوم. يادم مي آيد وقتي از ابومسلم جدا شدم، به اين فكر مي كردم كه حالا بايد حقم را در تيم ملي بگيرم.
ولي واقعيت اين بود كه هيچ وقت ديده نشدم. حتي يادم مي آيد در آن مقطع زماني، رفتن به استقلال و پرسپوليس هم براي ملي پوش شدن كافي نبود".
 آن روزهايي كه بايد پديده ليگ مي شدم هيچ كسي مرا نديد حالاديگر به چنين القابي فكر نمي كنم! يعني ديگر اصلاوقت و حوصله فكر كردن به چنين چيزهايي را ندارم خسرو حيدري اما خاطرات تلخي را در آرشيو ذهني اش جاي داده است: «يادم مي آيد يكي از دوستانم به ديدن من آمد.
[عکس: hhs529.jpg]

عکس خسرو حیدری
به من مي گفت خسرو تا كجا مي خواهي ادامه بدهي؟ كمي با هم حرف زديم و به من گفت بايد به يكي از كشورهاي كوچك خليج فارس بروم. جايي مثل اردن، كويت يا مثلاً سوريه. مي گفت برو آنجا و تبعه آن كشورها بشو! شايد آنجا بتواني به تيم ملي شان دعوت شوي و چند بازي ملي هم داشته باشي. اين حرف ها برايم از هر چيز ديگري عذاب آورتر بود". بعد از پيكان سه سال در پاس بازي كرد. اما همیشه در آرزوی پوشیدن پیراهن تیم محبوبش بود. در آنجا هم خوب بازی می کرد. اما دیده نشدن بزرگترین مشکل او بود. هر چند امیر قلعه نویی و خیلی های دیگر معتقدند  امیرخان  تاثیر زیادی در پیشرفت خسرو حیدری داشته و او بوده که خسرو را ستاره کرده، اما خود خسرو میگوید:  "من در پاس همدان هم با همین کیفیت بازی می کردم. اما کسی بازیم را نمی دید ".
حضور در استقلال، آرزویی که محقق شد
خيلي دير به جايي كه مي خواست رسيد. خودش ادعا مي كند فرزند استقلال است و از روزي كه تيم اميدهاي استقلال را ترك كرده، به بازگشت مي انديشيده، اما اين بازگشت با تاخير بود. او بارها تيم عوض كرد. به پاس رفت و سرانجام در تغيير و تحولاتي كه فتح الله زاده در تيمش به وجود آورد جذب استقلال شد. «مي دانستم يك روز برمي گردم.
وقتي پيشنهاد استقلال رسيد ديگر حتي به خودم اجازه فكر كردن هم ندادم. آنقدر در مورد آينده زندگي فوتبالي ام فكر كرده بودم كه لازم نبود سر مسائل كوچك بحث كنم. مي خواستم از فراموشي بيرون بيايم. هدفم اين بود كه بيشتر و بهتر ديده شوم و براي همين به استقلال برگشتم.
براي من چيزي جز اين اهميت نداشت كه به تيم ملي دعوت شوم. من اين هدف را در تمام سال هاي قبلي زندگي ام از دست داده بودم.»
خسرو حيدري در استقلال آرام آرام جاي خود را پيدا كرد و مبدل به بهترين بازيكن سمت راست فوتبال ايران شد؛ اما آيا تمامي اين جهش فني خسرو در گروي حضورش در پيراهن استقلال بود؟ حيدري از همين تفكر ناراحت است: " مسلما نه! من مثل هميشه بازي مي كنم. هيچ فرقي هم با سال هاي قبل ندارم. شايد امروز بازيكنان كناري ام به مراتب بهتر باشند؛ اما اين فقط كار مرا راحت تر مي كند. راحت تر شدم، چون براي موفقيت 100 درصد تلاش مي كنم، نه 200 درصد. من هميشه همين بازيكن بودم، همين خسرو حيدري، اما كسي مرا نمي ديد".
[عکس: hhs530.jpg]

عکس خسرو حیدری
تیم ملی، جانشینی برای مهدوی کیا
فصل اول حضورش در استقلال کمتر مورد توجه مربیان تیم ملی بود. با کناره گیری مهدوی کیا از تیم ملی بهترین فرصت برای حضور خسرو در تیم ملی بود. در آن روزها خودش می گفت:" من فكر مي كنم امروز بهترين موقعيت است تا يكي مثل من به آن چيزي كه حقش است برسد.
خب مهدي مهدوي كيا هميشه الگوي من بود، ولي آقا مهدي ديگر از تيم ملي كنار كشيده و مي گويد حاضر به بازگشت هم نيست. من مي خواهم بدانم قرار است جاي او چه كسي بازي كند؟ من حقم را مي خواهم و مطمئناً نمي نشينم تا حقم را دم در خانه ام به من تحويل بدهند."
او دست كم امروز حمايت هواداران و نگاه رسانه هايي را با خود مي بيند كه نگاهي دقيق به چگونگي عملكرد استقلال و بازيكنانش دارند. حيدري از آنچه خودش گمنامي و به تبع آن، فراموشی مي نامد، رها شده و اميدوار است بتواند به جايگاهي محكم در تيم ملي برسد.
بازیهای خوبش و حمایت هواداران افشین قطبی را مجاب کرد خسرو را به تیم ملی دعوت کند. در چند بازی اول میدان ندید. اما در بازیهای اخیر خودش را به قطبی تحمیل کرد.  بازی موثر او در برابر تایلند  و سانتر زیبایش در دقیقه 90  که منجر به گل برتری ایران شد، موقتاً قطبی را از خطر برکناری دور کرد. حالا خسرو به روزهای آینده می اندیشد. او در مورد تیم ملی می گوید:" خیلی مهم است که 35 سال است نتوانستیم قهرمان آسیا شویم . من فکر می کنم که با توجه به زمان مناسبی که در اختیار داریم می توانیم با تشکیل یک تیم خوب با ترکیبی از جوانان و با تجربه ها به حسرت 35 ساله پایان دهیم."
[عکس: hhs531.jpg]

کوتاه و خواندنی از زندگی شخصی خسرو حیدری
ازدواج: خسرو در سال 84 و در سن 22 سالگی ازدواج کرد. به گفته برخی دوستان خسرو مرد بسیار زن دوست و اهل خانواده ایاست. به طوری که در همه جا حرف غیر فوتبالیش تشکر از همسرش است حتی در برنامه نود!!
خانواده: خسرو معتقد است اگر قبول كنيم كه تشويق و حمايت خانواده و پدر و مادر باعث ارتقاي جايگاه فرد مي‌شود به اين نتيجه مي‌رسيم كه پيشرفت و ترقي آدم بايد از خانواده شروع شود.

منبع:timemahbobeman.blogfa.com

07-11-1392 02:09 ب.ظ

ارسال: #14
بیوگرافی صادق گودرزی
صادق گودرزی (زاده ۳۱ شهریور ۱۳۶۷ در شهرستان ملایر- استان همدان) کشتی‌گیر دستهٔ ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد ایرانی است که مدال طلای قهرمانی آسیا ۲۰۰۹ و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ را کسب کرده‌است.
وی همچنین مدال نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۰ در مسکو و مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۰۹ در هرنینگ دانمارک را دارد. مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ لندن را نیز به کارنامه درخشان خود افزوده است.
مدالهای صادق گودرزی
بازی‌های المپیک
-نقره     ۲۰۱۲ لندن     ۷۴ کیلوگرم
قهرمانی جهان
-نقره     ۲۰۱۰ مسکو     ۷۴ کیلوگرم
-نقره     ۲۰۱۱ استانبول     ۷۴ کیلوگرم
-برنز     ۲۰۰۹ هرنینگ     ۷۴ کیلوگرم
بازی‌های آسیایی
-طلا     ۲۰۱۰ گوانگ‌ژو     ۷۴ کیلوگرم
قهرمانی آسیا
-طلا     ۲۰۰۹ پاتایا     ۷۴ کیلوگرم
-طلا     ۲۰۱۲ گومی     ۷۴ کیلوگرم
عکس هایی از صادق گودرزی
[عکس: hhs461.jpg]

عکس صادق گودرزی
[عکس: hhs460.jpg]

عکس صادق گودرزی
[عکس: hhs459.jpg]

عکس صادق گودرزی
[عکس: hhs462.jpg]

عکس صادق گودرزی
[عکس: hhs463.jpg]

عکس صادق گودرزی
[عکس: hhs464.jpg]

منبع:fa.wikipedia.org

07-11-1392 02:10 ب.ظ

ارسال: #15
بیوگرافی دانیال داوری
دانیال داوری سنگربان ایرانی- آلمانی تازه‌ترین کشف‌ کارلوس کی‌روش است که گفته می‌شود در لیست جدید سرمربی تیم ملی فوتبال ایران قرار دارد تا او پس از اشکان دژاگه، قچان نژاد و امید نظری حالا از یک دروازه‌بان رونمایی کند.
دانیال داوری متولد ۶ ژانویه ۱۹۸۸ میلادی در شهر گیسن آلمان غربی است و اکنون با ۲۵ سال سن در بوندس‌لیگا ۲ آلمان با پیراهن شماره ۲۶ از دروازه اینتراخت بورنشویگ محافظت می‌کند.
دانیال داوری سابقه حضور در تیم جوانان ماینتس را نیز دارد و در سال ۲۰۰۷ در این تیم عضویت داشته است.سپس بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ به ترکیب تیم بزرگسالان ماینتس که در آن زمان در بوندس‌لیگا ۲ بود راه یافت و در ۳۲ بازی از چارچوب دروازه سرخپوشان ماینتس حفاظت کرد.
زمانی که ماینتس در سال ۲۰۰۹ به سطح اول فوتبال آلمان صعود کرد دانیال از این تیم جدا شد و به اینتراخت بورنشویگ که در دسته سوم آلمان بود پیوست تا شاید در این تیم جایگاه ثابتی برای خود دست‌و‌پا کند.
دانیال داوری از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ در ۶۴ بازی برای این تیم به میدان رفت تا در نهایت این تیم در فصل ۱۱-۲۰۱۰ با قهرمانی در دسته ۳ آلمان جواز حضور در بوندس‌لیگا ۲ را به‌دست آورد.
دروازه‌بان ۱۹۲ سانتی‌متری بورنشویگ در این فصل نیز ۱۹ مرتبه درون دروازه این تیم ایستاده و ۱۵ گل دریافت کرده است. وی ۹ سوپر واکنش در این فصل در کارنامه خود ثبت کرده است.
عکس هایی از دانیال داوری
[عکس: hhs447.jpg]

عکس دانیال داوری
[عکس: hhs448.jpg]

عکس دانیال داوری
[عکس: hhs449.jpg]

عکس دانیال داوری
[عکس: hhs450.jpg]

عکس دانیال داوری
[عکس: hhs451.jpg]

عکس دانیال داوری
[عکس: hhs452.jpg]

عکس دانیال داوری
[عکس: hhs453.jpg]

منبع:marpele.ir

07-11-1392 02:11 ب.ظ

ارسال: #16
زندگینامه فابیو کاپلو
فابیو کاپلو در 18 ژوئن سال 1946 در سن کانزیان دیسونزو ایتالیا به دنیا آمد.
کاپلو در دهه 1970، هنگامی که بازیکن بود در باشگاه یوونتوس تورین و نیز تیم ملی ایتالیا بازی می‌کرد. وی در آن زمان در ایتالیا، بیش از هرچیز به خاطر گلی که به تیم ملی انگلیس زده، و ایتالیا را به اولین پیروزی در ورزشگاه ویمبلی لندن رسانده بود، شهرت پیدا کرده بود.
او در مجموع 32 بار پیراهن تیم ملی فوتبال ایتالیا را به تن کرد و هشت گل نیز برای این تیم زد. وی در جام جهانی 1974 در آلمان نیز حضور داشت که ایتالیا در دور مقدماتی با شکست 1 بر 2 در مقابل لهستان، از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در آن جام، کاپلو در هر سه بازی تیمش حاضر بود و در مقابل لهستان، تک گل ایتالیا را در دقیقه 85 به ثمر رساند.
[عکس: hhs420.jpg]

دوران مربیگری
درطول پنج سال مربیگری در آ. ث. میلان، روسونری‌ها را در سال 1994 با یک پیروزی 4 بر 0 در فینال در مقابل بارسلونا، به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و چهارمین قهرمانی این تیم رساند.
پس از یک فصل حضور در رئال مادرید که در سال 1997 منجر ب قهرمانی این تیم در فوتبال باشگاهی اسپانیا شد،‌ برای یک فصل دیگر به میلان بازگشت.
از سال 1999 سرمربی آ. اس. رم شد و این تیم را در سال 2001 به قهرمانی سری A ایتالیا رساند. از سال 2004 در یوونتوس تورین، جانشین مارچلو لیپی شد و دو قهرمانی با این تیم به دست آورد.
از 4 جولای 2004 به طور یک‌طرفه قرارداد خود با یوونتوس را فسخ کرد و دوباره سرمربی رئال مادرید شد و در 6 جولای 2006 قرادادی سه ساله با این تیم به امضاء رسانید.
[عکس: hhs421.jpg]

در آنجا هم توانست در همان فصل جشن قهرمانی بگیرد و برای مادریدی‌ها تبدیل به یک اسطوره شود. اما وی در تاریخ 28 ژوئن 2007، علی‌رغم کسب عناوین قهرمانی، از تیم رئال اخراج شد.
علت این امر نیز انتقادات شدیدی بود که به سیاست‌های تیمی و سیستم دفاعی بازی‌ تیمش می‌شد. در این جریان، رئال مادرید مجبور شد مبلغی بالغ بر 2/6 میلیون یورو برای تسویه حساب به وی بپردازد.
کاپلو یک بار گفت که قصد دارد برای چند سال پایانی دوران فعالیتش، هدایت یک تیم ملی بزرگ را به عهده بگیرد. وی در 14 دسامبر سال 2007 به این هدف رسید.در این روز، فدراسیون فوتبال انگلیس وی را به جای استیو مک‌لارن که اخراج شده بود، به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور به خدمت گرفت.
موفقیت‌ها
به عنوان بازیکن
- قهرمانی لیگ ایتالیا: 1972، 1973، 1975، 1979
- قهرمانی جام حذفی ایتالیا: 1969، 1977
به عنوان مربی
-قهرمانی لیگ ایتالیا: 1992، 1993، 1994، 1996، 2001، 2005، 2006
-قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا: 1994
-قهرمانی در سوپرجام اروپا: 1994
-قهرمانی در سوپرجام ایتالیا: 1992، 1993، 1994، 2001
-قهرمانی در لیگ اسپانیا: 1997، 2007
منبع:hamshahrionline.ir

07-11-1392 02:12 ب.ظ

ارسال: #17
ندگی نامه ی ایکر کاسیاس
روز ۲۰ می ۱۹۸۱ پسر بچه ای در محله موستولس شهر مادرید به دنیا امد که بعد ها به یکی از بزرگترین دروازه بانان دنیا تبدیل شد.
ایکر کاسیاس فرناندز نام کامل این دروازه بان است وی توانست در سال ۲۰۰۸ به افتخاری دست یابد که خیلی از بزرگان فوتبال اسپانیا ارزوی ان را داشتند.
رئال مادرید
او یکی از محصولات اکادمی باشگاه رئال مادرید است که در سال ۱۹۹۰ بازیهای خود را در این باشگاه اغاز کرد.
وی تا سال ۱۹۹۹ - ۱۹۹۸ در تیم جوانان باشگاه بازی می کرد تا اینکه در ان سال توانست اولین بازی رسمی خود را برای تیم باشگاهیش انجام دهد وی در ان سال جانشین بودو ایگنر دروازه بان اول رئال مادرید شد.
در سال ۲۰۰۰ با حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا در برابر والنسیا به جوانترین دروازه بانی تبدیل شد که در کل فینالهای تاریخ لیگ قهرمانان حضور می یابد.
در ان بازی رئال مادرید توانست با نتیجه ۳ - ۰ تیم والنسیا را شکست دهد و هشتمین قهرمانی خود را در این جام جشن بگیرد.
ولی در این بین کاسیاس دچار افت شدیدی شد و جای ثابت خود را به سزار سانچز داد ولی گویی فینال لیگ قهرمانان همیشه برای این دروازه بان خوش یمن است.
در فینال لیگ قهرمانان در سال ۲۰۰۲ سزار سانچز دچار مصدومیت شد و بار دیگر کاسیاس جوان درون دروازه رئال مادرید قرار گرفت تا این تیم بتواند با درخشش وی و زیدان با نتیجه ۲ - ۱ تیم المانی بایرلورکوزن را شکست داده و برای نهمین در اروپا به مقام قهرمانی نایل شود
 در سال ۲۰۰۸ قرارداد خود را با رئال مادرید تا سال ۲۰۱۷ تمدید کرد.
 تیم ملی اسپانیا
 اولین بازی کاسیاس برای تیمهای ملی اسپانیا مربوط می شود به حضور وی در تیم ملی زیر ۱۷ سال اسپانیا که با ۱۶ سال سن جوانترین عضو ان تیم بود.
کاسیاس توانست با این تیم در سال ۱۹۹۷ در فینال جام جهانی زیر ۱۷ ساله های دنیا حضور پیدا کند و با شکست برزیل قهرمان دنیا شود.
در بین دروازه بانان تاریخ تیم ملی اسپانیا زوبیزارتا با ۱۲۶ بازی ملی در مکان اول قرار دارد و کاسیاس با ۸۲ بازی در رتبه دوم جای گرفته است.
کاسیاس همچنین توانست در سال ۱۹۹۹ همراه با تیم ملی جوانان اسپانیا به مقام قهرمانی جهان برسد.
اولین بازی ملی کاسیاس برای تیم بززگسالان اسپانیا در سال ۲۰۰۰ و در مقابل تیم سوئد بود. در سال ۲۰۰۲ او ابتدا به عنوان جانشین سانتیاگو کانیزارس وارد جام جهانی شد ولی با تصادف عجیبی که موجب مصدومیت کانیزارس شد ایکر کاسیاس به عنوان دروازه بان اصلی اسپانیا در جام معرفی شد.
کاسیاس توانست در مرحله یک شانزدهم نهایی به یک قهرمان ملی تبدیل شود زیرا در ان مرحله اسپانیا به تیم ملی ایرلند جنوبی برخورد کرد و بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.
کاسیاس جوان در ان بازی بود که مهارت خود را در گرفتن ضربات پنالتی با گرفتن دو ضربه به اهالی فوتبال نشان دهد.
کاسیاس در مسابقات مقدماتی یورو ۲۰۰۴ نیز دروازه بان اول اسپانیا بود که در دوره مقدماتی فقط ۴ گل دریافت کرد ولی با این وجود اسپانیا نتوانست به طور مستقیم به دوره پایانی راه یابد و می بایست در بازی پلی اف به دیدار تیم نروژ می رفت که بار دیگر تیم ملی اسپانیا با درخشش کاسیاس موفق شد مجوز حضور در مرحله نهایی یورو را کسب کند در ان دو بازی کاسیاس موفق شد دروازه خود را بسته نگه دارد.
کاسیاس در جام جهانی ۲۰۰۶ نیز حضور داشت و با وجود اینکه فقط ۲ گل دریافت کرد ولی تیم ملی اسپانیا نتوانست به مقام درخور توجه ای دست یابد.
در سال ۲۰۰۸ با دعوت نشدن رائول به تیم ملی بازوبند کاپیتانی به ایکر کاسیاس رسید تا تیم ملی اسپانیا بتواند با کاپیتانی وی بعد از ۴۴ سال بار دیگر بر بام فوتبال اروپا بنشیند.
اوج کار کاسیاس در این جام به بازی مقابل تیم ملی ایتالیا برمی گردد . این بازی در واقع تقابل دو دروازه بان اول دنیا به حساب می امد در طرفی بوفون و در سوی دیگر کاسیاس قرار داشت و هر دو دروازه بان نیز کاپیتان تیمهای خودشان بودند.
این بازی به ضربات پنالتی کشیده شد که کاسیاس با گرفتن ۲ ضربه از بازیکنان تیم ایتالیا توانست بوفون را شکست دهد.
ازدواج ایکر کاسیاس
جشن ازدواج ایکر کاسیاس و سارا کاربونرو خبرنگار سرشناس اسپانیایی، روز هفتم جولای و بعد از اتمام رقابتهای یورو2012 در منطقه ای در نزدیکی تولدو،سرزمین مادری سارا برگزار شد. این منطقه «مونته آلگره» نام دارد و در این جشن 900 میهمان حضور داشتند.
عکس هایی از ایکر کاسیاس
[عکس: hhs393.jpg]

عکس ایکر کاسیاس
[عکس: hhs396.jpg]

عکس ایکر کاسیاس و همسرش
[عکس: hhs392.jpg]

عکس ایکر کاسیاس و همسرش
[عکس: hhs391.jpg]

عکس ایکر کاسیاس
[عکس: hhs390.jpg]

عکس ایکر کاسیاس
[عکس: hhs389.jpg]

عکس ایکر کاسیاس
[عکس: hhs388.jpg]

عکس ایکر کاسیاس
[عکس: hhs387.jpg]

منبع: متن برگرفته از forum.niksalehi.com
tafrihi4persian.mihanblog.com

07-11-1392 02:13 ب.ظ

ارسال: #18
بیوگرافی سرنا ویلیامز
سرنا ویلیامز متولد 26 سپتامبر 1981  ايالت ميشيگان است . سرنا ویلیامز از سه سالگي تنيس را آغاز کرد و تاکنون توانسته است 13 عنوان قهرماني در رشته انفرادي و 14 عنوان در رقابتهاي دو نفره به  دست آورد.
سرنا ویلیامز تنیسور زن آمریکایی و دوزازدهمین تنیسور حال حاضر دنیا (ژانویه 2012) در رنکینگ فدراسیون جهانی تنیس است و قهرمان سیزده گرنداسلم و دو مدال المپیک در بخش دونفره است.
او آخرین تنیسوری از میان مردان و زنان است که هر چهار عنوان گرنداسلم را کسب کرده است. در سال ۲۰۰۵، مجلهٔ تنیس، او را در ردهٔ هفدهم بهترین تنیسورهای چهل سال گذشته قرار داد. سرنا، خواهر کوچک‌تر یک تنیسور سابقاً رتبهٔ یک دیگری، ونوس ویلیامز، است. سرنا در حال حاضر در بلن آیلز در پالم پیچ گاردنز واقع در فلوریدا اقامت دارد.
سرنا ویلیامز علاوه بر ورزش به صورت حرفه اي، براي شرکت هاي بزرگ ورزشي چون پوما و آديداس تبليغات ميکند و يک خط توليد لباس ورزشي دارد.
عکس هایی از سرنا ویلیامز تنیسور آمریکایی
[عکس: hhs364.jpg]

عکس سرنا ویلیامز
[عکس: hhs365.jpg]

عکس سرنا ویلیامز
[عکس: hhs366.jpg]

عکس سرنا ویلیامز
[عکس: hhs367.jpg]

عکس سرنا ویلیامز
[عکس: hhs368.jpg]

منبع:wikipedia.org

07-11-1392 02:15 ب.ظ

ارسال: #19
بیوگرافی ماریا شاراپووا
ورزش‌ تنيس‌در بين‌ زنان‌ از زماني‌ به‌ اوج‌ رسيد كه‌ (اشتفي‌گراف‌) تنيسور آلماني‌ خود را به‌ صدر جدول‌ رساند و با قهرماني‌هاي‌ پي‌ در پي‌، توانست‌ اين‌ورزش‌ را در رده‌ زنان‌ بر سر زبان‌ها بيندازد، قبل‌ وبعد از (گراف‌) كه‌ در حال‌ حاضر همسر(آندره‌آغاسي‌) است‌، كسي‌ به‌ مانند او در رده‌زنان‌ در اين‌ ورزش‌ به‌ معروفيت‌ نرسيد تا اين‌ كه‌...
روسيه‌ به‌ داشتن‌ يك‌ تنيسور زن‌ افتخار مي‌كندتا حدي‌ كه‌ روز 31 مرداد 84 را به‌ عنوان‌ روزتاريخي‌ در ورزش‌ ملي‌ روسيه‌ اعلام‌ كرده‌ است‌زيرا در اين‌ روز تنيس‌باز شماره‌ يك‌ روسيه‌ درصدر جدول‌ رتبه‌بندي‌ جهان‌ جاي‌ گرفت‌.
(مارياشاراپووا) كاري‌ را انجام‌ داد كه‌ تا قبل‌ ازاو هيچ‌ يك‌ از بانوان‌ ورزشكار شوروي‌ سابق‌ و ياروسيه‌ موفق‌ به‌ انجام‌ آن‌ نشده‌ بودند. او در صدرجدول‌ رتبه‌بندي‌ انجمن‌ تنيس‌بازان‌ زن‌ جهان‌قرار گرفت‌. در 52 هفته‌ رقابت‌هاي‌ مختلف‌ او دربين‌ شركت‌كنندگان‌ بهترين‌ نتيجه‌ را كسب‌ كرد.گفتني‌ است‌ كه‌ ماريا پانزدهمين‌ نفري‌ است‌ كه‌موفق‌ به‌ تصاحب‌ اين‌ عنوان‌ در طول‌ تاريخ‌ 30ساله‌ حيات‌ اين‌ انجمن‌ شد. بنا به‌ درخواست‌ شماخوبان‌ به‌ شرح‌ زندگي‌ اين‌ اعجوبه‌ دنياي‌ تنيس‌مي‌پردازيم‌.
از اهالي‌ چرنوبيل‌
(ماريا شاراپووا) در 19 آوريل‌ سال‌ 1987در (نياگان‌) در منطقه‌اي‌ از روسيه‌ متولد شد. درحقيقت‌ مهاجرت‌ خانواده‌ (شاراپووا) از نزديكي‌شهر (چرنوبيل‌)، يكسال‌ پس‌ از فاجعه‌ چرنوبيل‌(پايگاه‌ فضايي‌ روسيه‌) به‌ شهر كوچك‌ نياگان‌ واقع‌در سيبري‌ صورت‌ گرفته‌ بود. پدرش‌(سرگئي‌شاراپووا) معلم‌ و بوكسور و مادرش‌(آلايلنا) يك‌ اقتصاددان‌ است‌.
ماريا از 2 سالگي‌ زيرنظر پدرش‌ با ورزش‌ تنيس‌آشنا و علاقمند شد و از 4 سالگي‌ بازي‌ تنيس‌ راآغاز كرد. در ملاقاتي‌ كه‌ (مارتينا ناورتيلاوا)مربي‌تنيس‌ اهل‌ چك‌ در مسكو با ماريا داشت‌،استعداد اين‌ دختر بچه‌ 6 ساله‌ تنيس‌ باز راتشخيص‌ داد و پدر او را قانع‌ كرد تااو را به‌ آكادمي‌تنيس‌ (نيك‌ بولتيري‌) در آمريكا بفرستد. مارياي‌6 ساله‌ ابتدا در تورنمتي‌ در روسيه‌ شركت‌ جست‌ وبا بدست‌ آوردن‌ كسب‌ مقام‌ برتر، در سال‌ 1993به‌ همراه‌ پدرش‌ به‌ آكادمي‌ تنيس‌ (نيك‌ بوليتري‌)در فلوريداي‌ آمريكا رفت‌.
ناگفته‌ نماند كه‌ سرگئي‌،پدر ماريا با زحمت‌ توانست‌ مبلغ‌ لازم‌ براي‌ تهيه‌بليط هواپيما را فراهم‌ سازد و او هم‌ نيز به‌ همراه‌دخترش‌ راهي‌ غربت‌ در آن‌ سوي‌ اقيانوس‌ شد.ورود به‌ (بوليتري‌) جايي‌ كه‌ در آن‌ زمان‌ آغاسي‌،كوريه‌ و كورنيكووا آموزش‌ مي‌ديدند، تنها با قرارقبلي‌ ميسر بود كم‌ و بيش‌ سرگئي‌ موفق‌ به‌ قانع‌كردن‌ مربي‌براي‌ تماشاي‌ تمرين‌ دخترش‌ شد وآكادمي‌ (نيك‌ بولتيري‌) استعداد خارق‌العاده‌اي‌را در اين‌ دختر بچه‌ روس‌ حس‌ كرد.
ماريا به‌ اين‌ترتيب‌ در آكادمي‌ آموزش‌ تنيس‌ پذيرفته‌ شد وپدرش‌ نيز در (فلوريدا) براي‌ كسب‌ درآمد وهزينه‌ كلاسهاي‌ آموزشي‌ دخترش‌ مشغول‌ به‌ كارساختماني‌ شد و هر روز يك‌ ساعت‌ پياده‌ ازآپارتماني‌ كه‌ اجاره‌ كرده‌ بود جهت‌ ملاقات‌ بادخترش‌ تا آكادمي‌ تنيس‌ (نيك‌ بوليتري‌) را طي‌مي‌كرد.
مادر هم‌ رفت‌
پس‌ از مدت‌ 2 سال‌، (آلايلنا) مادر ماريا كه‌اجازه‌ خروج‌ از روسيه‌ را به‌ اونمي‌ دادند توانست‌ويزاي‌ آمريكا را بگيرد و به‌ دختر و همسرش‌ درفلوريدا بپيوندد. ماريا نيز در اين‌ مدت‌ به‌ خوبي‌تنيس‌ را آموخته‌ بود. او توانسته‌ بود ورزش‌ تنيس‌را در كشور ديگري‌ به‌ دور از خانواده‌ و به‌ تنهايي‌ ومهمتر از همه‌ با زباني‌ غير از زبان‌ روسي‌ به‌خوبي‌فراگيرد. لذا تنيس‌ براي‌ او هدف‌ اصلي‌ درزندگي‌اش‌ شد، تنها چيزي‌ كه‌ به‌ خاطر آن‌ حاضربود زندگي‌ پرمشقت‌ در آكادمي‌ تنيس‌ را تحمل‌كند و مشكلات‌ را پشت‌ سر بگذارد، نتايج‌ كارش‌بود كه‌ بسيار زود ظاهر شد.
ورود به‌ مسابقات‌ جهاني‌
در سال‌ 1995 در حالي‌ كه‌ 8 سال‌ بيشترنداشت‌، قهرمان‌ مسابقات‌ Orange Bowlفلوريدا شد و پس‌ از آن‌ در تيم‌ تنيس‌ فدراسيون‌روسيه‌ حضور يافت‌. در سال‌ 1996 اولين‌ حضورماريا در گراند اسلم‌ بود و 1998 اولين‌قهرماني‌اش‌ در مسابقات‌ WTA توكيو دربازي‌هاي‌ دو نفره‌ به‌ همراه‌ (مارتينا هينگيس‌) به‌دست‌ آمد، البته‌ همه‌ اين‌ افتخارات‌ در رده‌خردسالان‌ و نوجوانان‌ بود.
ماريا در سال‌ 1997هم‌ توانسته‌ بود به‌ مرحله‌ نيمه‌ نهايي‌ مسابقات‌قهرماني‌ ويبلدون‌ راه‌ يابد. باوجودي‌ كه‌ رقيب‌ او3 سال‌ از وي‌ بزرگتر و همچنين‌ برنده‌ سه‌ مسابقه‌اولين‌ فدراسيون‌ جهاني‌ تنيس‌ بود. ماريا در سال‌1999 درمسابقات‌ تنيس‌ اپن‌ استراليا توانست‌مقام‌ قهرماني‌ را بدست‌ آورد. در اين‌ سال‌ ماريا به‌عنوان‌ بهترين‌ بازيكن‌ در بازي‌هاي‌ دو نفره‌انتخاب‌ شد.
ماريا سالهاي‌ 1999 و 2000 را باآسيب‌ ديدگي‌ سپري‌ كرد، سال‌ 2001 زماني‌است‌ كه‌ او به‌ عنوان‌ يك‌ بازيكن‌ كاملا حرفه‌اي‌ درمسابقات‌ حضور يافت‌، او آن‌ زمان‌ تنها 14 سال‌سن‌ داشت‌ و سن‌ كمي‌ براي‌ شركت‌ در مسابقات‌حرفه‌اي‌ بزرگسالان‌... در سال‌ 2003 درمسابقات‌ انفرادي‌ توكيو و كيوبيك‌سيتي‌ و درمسابقات‌ دو نفره‌ (بيرمنگام‌) مقام‌ اول‌ را كسب‌كرد.
ماريا عليرغم‌ آنكه‌ در جهان‌ به‌ شهرت‌ رسيده‌بود و هر بار مقام‌ اول‌ را كسب‌ مي‌كرد اما مغرورنشد و اين‌ مسائل‌ او را مغرور نساخت‌ و ثابت‌ كرد كه‌براي‌ او تنيس‌ در اولويت‌ قرار داد و مد و تجارت‌تنها به‌ عنوان‌ سرگرمي‌ هستند. او در سال‌ 2004در جدول‌ رده‌ بندي‌ 20 تنيس‌ باز برتر دنيا قرارگرفت‌ و سپس‌ در مسابقات‌ قهرماني‌ (بيرمنگام‌) دردو دسته‌ انفرادي‌ ودوبل‌ پيروز شد. سپس‌ نوبت‌ به‌ويمبلدون‌ رسيد. قهرماني‌ در اين‌ مسابقات‌ آرزوي‌بسياري‌ از تنيس‌ بازان‌ مي‌باشد. امامعدود كساني‌هستند كه‌ موفق‌ به‌ انجام‌ آن‌ مي‌شوند وقاعدتابراي‌ اينكار احتياج‌ به‌ چندين‌ بار آزمون‌ مي‌باشد.
و قهرمان‌ ويمبلدون‌
ماريا اينكار را در بار دوم‌ انجام‌ داد، كاري‌افراد بزرگي‌ چون‌ (ناوراتيلو) و (گراف‌) و(هينيگس‌) مربي‌ وي‌ تا قبل‌ از (شاراپووا) موفق‌به‌ انجام‌ آن‌ نشده‌ بودند و اكنون‌ او قله‌ جدول‌رتبه‌بندي‌ دنيا را فتح‌ كرده‌ است‌. او پس‌ از فتح‌ويمبلدون‌ اظهار داشت‌ كه‌ در ادامه‌ بايد بيشتر كاركند تا در برنامه‌ ورزشي‌ خود پيشرفت‌ داشته‌ باشدو برنده‌ هر مسابقه‌اي‌ باشد. او براين‌ باور است‌ كه‌براي‌ اين‌ كار قبل‌ از هر چيز بايد شرايط فيزيكي‌مطلوب‌ را دارا باشد.
زندگي‌ خصوص‌ ماريا شاراپووا
ماريا علاوه‌ بر تنيس‌ به‌ كتابخواني‌، موسيقي‌ وفيلم‌ علاقه‌ دارد، ضمن‌ اينكه‌ گاهي‌ به‌ ورزش‌هايي‌چون‌ گلف‌، بسكتبال‌ و هاكي‌ روي‌ يخ‌ مي‌پردازد.
- شركت‌ها و كارخانجاتي‌ چون‌ موتورولا،هوندا، آديداس‌، پارلوكس‌ فراگرانس‌، لوكوس‌،رولكس‌ و يانكس‌ اسپانسرهاي‌ او هستند و ماريا باانعقاد قرارداد با اين‌ شركت‌ها به‌ تبليغ‌ محصولات‌آنها مي‌پردازد.
- الگوي‌ او در زندگي‌ براي‌ رسيدن‌ به‌اهدافش‌ (اشتفي‌ گراف‌) است‌ اوفردي‌ صبور وظاهرا خونسرد مي‌باشد اما در باطن‌ بسيار عصبي‌ ومضطرب‌ است‌. هركس‌ بخواهد با او عكس‌مي‌اندازد و امضا مي‌دهد. بطور كلي‌ دختري‌مهربان‌ خوشرو و خونگرم‌ مي‌باشد.
- هميشه‌ به‌ آينده‌اي‌ بهتر اميدوار است‌.
- محل‌ اقامتش‌ بارديتون‌ در فلوريداي‌آمريكا است‌.
- قدوي‌ 1/88 متر و وزش‌ 59 كيلوگرم‌است‌.
- شهرهاي‌ مورد علاقه‌اش‌ رم‌، پاريس‌، لندن‌،نيويورك‌ و توكيو مي‌باشد.
- به‌ رنگ‌ مشكي‌ علاقه‌ زيادي‌ دارد و بيشترلباسهاي‌ رسمي‌اش‌ به‌ اين‌ رنگ‌ مي‌باشد
- غذاي‌ مورد علاقه‌اش‌ استيك‌ مي‌باشد. ازنوشيدني‌ها، به‌ آب‌ پرتقال‌ و شربت‌ توت‌فرنگي‌علاقمند است‌ ودسرهاي‌ فرانسويي‌ با مغز بادام‌ وگردو را دوست‌ دارد.
- او دوران‌ دبيرستان‌ را از طريق‌ اينترنت‌آموزش‌ ديد. زيرا وقتي‌ براي‌ رفتن‌ به‌ مدرسه‌نداشت‌. علاقه‌ زيادي‌ به‌ خواندن‌ سري‌ كتاب‌هاي‌(شرلوك‌ هلمز) و (پي‌پي‌ جوراب‌ بلند) دارد.
- وي‌ در دو سال‌ اخير معروف‌ترين‌ ورزشكاركشور پهناور روسيه‌ است‌، با اين‌ كه‌ در آمريكازندگي‌ مي‌كند اما مي‌گويد، قول‌ مي‌دهم‌ بيست‌سالم‌ تمام‌ شد، به‌ روسيه‌ بازگردم‌.
عکس هایی از ماریا شاراپووا
[عکس: hhs350.jpg]

عکس ماریا شاراپووا
[عکس: hhs347.jpg]

عکس ماریا شاراپووا
[عکس: hhs348.jpg]

عکس ماریا شاراپووا
[عکس: hhs349.jpg]

عکس ماریا شاراپووا
[عکس: hhs346.jpg]

عکس ماریا شاراپووا
[عکس: hhs351.jpg]

منبع: متن برگرفته از مجله خانواده سبز
tafrihi.com
 م

07-11-1392 02:16 ب.ظ

ارسال: #20
بیوگرافی ارغوان رضایی
ورزش تنیس یکی از پرطرفدار ترین و پررقابت ترین ورزش ها در دنیا محسوب می شه. هزاران تنیسور در سطح حرفه ای در جهان مشغول رقابت هستن که معمولا تعداد بسیار کمی در میدان های بزرگ موفق می شن و اسم و رسمی پیدا می کنن.هر چند وقت یک بار فدراسیون جهانی تنیس رنکینگ 100 تنیسور برتر جهان رو معرفی می کنه که تمام این هزاران ورزشکار ، آرزو دارن که برای یک بار هم شده در جمع این 100 نفر تنیسور برتر قرار بگیرن. یکی از این تنیسور ها که برای مدت های زیادی در بین 100 بازیکن برتر قرار داره ، ارغوان رضایی تنیسور ایرانی تبار کشور فرانسه هست.
ارغوان در 14 مارچ 1987 در شهر سنت اتین کشور فرانسه از پدر و مادری ایرانی به دنیا اومد و دارای یک خواهر کوچکتر و یک برادر بزرگتر هست. ارغوان که علاقه خودش رو به تنیس از همون دوران کودکی نشون داده بود ، از سن 8 سالگی این ورزش رو نزد پدر و برادرش که تنیسور بودن ، آموزش دید.
پدرش ارسلان رضایی و برادرش انوشیروان رضایی هیچوقت بازیکن حرفه ای نبودن ، اما تمام تلاش خودشون رو کردن تا از ارغوان یک تنیسور حرفه ای بسازن و موفق هم شدن. ارغوان در مورد تمرینات سخت دوران کودکی عنوان می کنه : « بعضی روزها گريه می ‌كردم. برف و باران می ‌باريد و گاهی وقت‌ها درجه هوا به زير صفر هم می‌رسيد اما باز هم پدر مجبورم می‌كرد تمرين كنم. »
در تمام اين سال‌ ها ارغوان هيچ حامی مالی ‌ای نداشت و پدرش تمام هزينه ‌های زمين بازي ، بليت‌های مسافرت و اقامت در هتل‌ها رو پرداخت می ‌كرد. حتی پول نداشت كه كفش استاندارد تنيس روی چمن رو بخره. اما نتیجه سال ها تمرین این دختر ایرانی تبار این شد که در سنین نوجوانی تونست به مسابقات گرند اسلم راه پیدا کنه.
از مسابقات مهمی که ارغوان در اون ها شرکت کرده می شه به مسابقات فدراسیون جهانی تنیس در سال 2003 ، مسابقات آزاد فرانسه در سال 2004 ، دور دوم مسابقات آزاد فرانسه در سال 2005 که با باخت به ماریا شاراپووا تموم شد ، نیمه نهایی مسابقات پالرمو و دور چهارم آزاد امریکا در سال 2006 ، نفر دوم مسابقات استانبول و دور سوم مسابقات ویمبلدون در سال 2007 و دور دوم مسابقات اوکلند و دور سوم آزاد استرالیا در سال 2008 اشاره کرد.
ارغوان رضایی یک درخشش خیره کننده در سال 2007 در مسابقات استانبول داشت که در این رقابت ها تونست ماریا شاراپووا و ونوس ویلیامز رو شکست بده و پدیده مسابقات لقب بگیره. اما در دیدار پایانی به دلیل آسیب دیدگی از ادامه مسابقه خودداری کرد و دوم شد. در همین سال بود که ارغوان رضایی در رتبه 40 رنکینگ جهانی تنیس در قسمت زنان جای گرفت.
ارغوان به دعوت فدراسیون تنیس ایران دو بار در سال های 2001 و 2005 به ایران اومد و به عنوان بازیکن تیم ملی تنیس زنان ایران در مسابقات اسلامی زنان شرکت کرد و به راحتی تمام حریفانش رو  شکست داد و مدال طلا کسب کرد.
 ارغوان از 73 مسابقه ای که انجام داده در 51 مسابقه برنده شده و نخستین دختر ایرانی هست که به 3 مسابقه گرند اسلم راه پیدا کرد و چهارمین تنیسور مشهور فرانسه محسوب می شود. ارغوان رکورد سریعترین پیروزی در یک گیم را دارد که با چهار سرویس متوالی تونست در عرض 40 ثانیه گیم رو ببرد.ارغوان درآمد زیادی از راه شرکت در مسابقات بزرگ کسب کرده ، بطوری که پس از صعود به دور سوم آزاد فرانسه 38600 یورو دریافت کرد و تا به امروز 547000 دلار درآمد داشته است. ارغوان از كودكی عادت كرده كه در مسابقاتش پلاكی با طرح نقشه ايران رو به گردن بندازه. اما اين پلاك چند وقت پیش براش دردسر شد و در يك كنفرانس خبری خبرنگار خبرگزاری فرانسه از ارغوان پرسيده بود : « وقتی از امكانات فرانسه برای تمرين استفاده می ‌‌كنی چرا نقشه ايران رو به گردن میندازی ؟ » و ارغوان اين‌ طور جواب داد : « من متولد فرانسه هستم اما پدر و مادرم ايرانی هستن. انگار به يك مادر بگن كدام بچه رو دوست داری ، حتما می گه هر دو تا رو. من اين كار رو می ‌كنم تا ثابت كنم ملیت ایرانی هم دارم. »
عکس هایی از ارغوان رضایی

[عکس: hhs333.jpg]

عکس ارغوان رضایی
[عکس: hhs332.jpg]

عکس ارغوان رضایی
[عکس: hhs331.jpg]

عکس ارغوان رضایی
[عکس: hhs330.jpg]

عکس ارغوان رضایی
[عکس: hhs334.jpg]

منبع:
funshad.com

07-11-1392 02:18 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان