بیدار شدن مرد سوئدی در حین جراحی ! - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

بیدار شدن مرد سوئدی در حین جراحی !
زمان کنونی: 01-07-1396،05:41 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mahzad
آخرین ارسال: mahzad
پاسخ: 1
بازدید: 316

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: بیدار شدن مرد سوئدی در حین جراحی !
ارسال: #1
بیدار شدن مرد سوئدی در حین جراحی !
پست‌ها: 567
تاریخ عضویت: 26 مهر 1390
اعتبار: 21
حالت من: انتخاب نشده
مغزم مرتب به من می‌گفت " اسمت را بگو، چیزی بگو، کاری بکن، پایت را تکان بده"، اما کاملا از گفتن چیزی یا حرکت دادن بدنم عاجز بودم...
همشهری آنلاین:مانند کابوس به نظر می‌رسد: مردی در میانه جراحی بیدار می‌شود، نمی‌تواند صحبت کند، یا حتی یک عضله‌اش را تکان دهد. اما این دقیقا وضعیتی بود که یک جوان سوئدی در حین جراحی تجربه کرد.
به گزارش ام اس ان بی سی. این سوئدی 22 ساله در میانه جراحی برای جمع شدن ریه، بیدار شد و صدای پزشکانی را شنید که در اطراف او حرکت می‌کردند و در حال جراحی کردن بر روی او بودند.

این مرد سوئدی به یک روزنامه محلی گفت: "وحشتناک بود، بدترین کابوس من بود."

این عمل در ماه مارس بر روی این به بیمار به نام "سیمون روسنکویست" انجام شد، و او اخیرا شکایتی دز این موزد را تسلیم هیات ملی بهداشت و بهزیستی سوئد کرده است.

روسنکویست حال خود را این چنین شرح داده است: "مغزم مرتب به من می‌گفت " اسمت را بگو، چیزی بگو، کاری بکن، پای‌ات را تکان بده"، اما کاملا از گفتن چیزی یا حرکت دادن بدنم عاجز بودم."

روسنکویست به روزنامه محلی گفت که او برای 30 تا 35 دقیقه از مدت 50 دقیقه‌ای عمل جراحی بیدار بوده، درد شدیدی را تحمل کرده و در پایان عمل بسیار خشمگین بوده است.

کارشناسان می‌گویند گرچه چنین پدیده‌ای نادر است، اما ممکن است بیماران در حین جراحی حتی در هنگام بیهوشی عمومی بیدار شوند.

دکتر لی ای فلیشر، استاد بیهوشی و مراقبت‌های ویژه در دانشکده پزشکی پرلمن در دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید در مجموع در یک تا 2 مورد از هر 1000 عمل جراحی ممکن است این پدیده رخ دهد.

برخی از بیماران دچار تروما در تصادفات در معرض خطر بیشتر بیدار شدن حین عمل جراحی هستند، زیرا پزشکان همیشه نمی‌توانند داروی بیهوشی زیادی به این بیماران بدهند.

فلیشر افزود: "اگر در حین جراحی مشکلی پیش بیاید، اگر فشار خون به شدت پایین بیاید، آنگاه مجبوریم میزان داروهای بیهوشی را پایین بیاوریم تا مانع افت فشار خون شویم."

به گفته فلیشر بیمارانی که تحت عمل جراحی قلب قرار می‌گیرند نیز در معرض خطر بالاتر هشیار شدن در حین جراحی هستند. او می‌گوید: "در این نوع جراحی نیز حفظ قلب هدف اصلی متخصص بیهوشی است."

فلیشر می‌گوید معمولا متخصصان بیهوشی می‌توانند دریابند که بیماری در حال خارج شدن از حالت بیهوشی است، زیرا در این صورت سرعت ضربان قلب و فشار خون در واکنش به هشیار شدن بیمار به سرعت بالا می‌روند؛ و به طور معمول متخصص بیهوشی مقدار داروی بیهوشی را افزایش می‌دهد تا بیمار دوباره بیهوش شود.

به گفته فلیشر برخی از بیمارانی که فکر می‌کنند در حین جراحی هشیار شده‌اند، در واقع ممکن است لحظات نهایی پیش از بیهوش شدن را به یاد آورند. اما گاهی هم بیماران واقعا در میانه عمل جراحی هشیار می‌شوند. در این مورد توصیه می‌شد بیمار از خدمات مشاوره‌ای برای کنار آمدن با خاطراتی که از عمل جراحی در ذهن دارد، استفاده کند.

مرد سوئدی در مصاحبه‌اش گفت که چندین هفته پس از جراحی هنوز در به خواب رفتن دچار مشکل است23-02-1391 01:43 ق.ظ
 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان