بررسی احتمال تشکیل نطفه و تشخيص بارداری - تالار گفتمان آذر فروم

تابلو اعلانات انجمن

برچسب ها: بررسی, احتمال, تشکیل, نطفه, تشخيص, بارداری,

بررسی احتمال تشکیل نطفه و تشخيص بارداری
زمان کنونی: 28-09-1393،07:04 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 2
بازدید: 1495

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1495بازدید

نویسنده پیام
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت
وضعیت : آنلاین
مدال های من          
پست‌ها:11,873
اعتبار: 283
دل نوشته من
حالت من: Shad

ارسال: #1
احتمال بارداری وقتی بالا میره که اسپرم ها در حوالی تخمک گذاری وارد محیط تناسلی زن بشن... و تخمک گذاری هم همیشه 14 روز قبل از اولین روز پریود هست...حالا هر چقدر از زمان تخمک گذاری فاصله داشته باشید احتمال بارداری کم میشه. بیشترین احتمال برای 2 تا 3 روز قبل تا 2 تا 3 روز بعد از تخمک گذاری هست.اگر پریود , جلو و یا عقب بیفته... در این شرایط نیز زمان تخمک گذاری 14 روز قبل از اولین روز پریود خواهد بود

طول مدت کوتاه ترین دوره قائدگی منهای 18 تا طول مدت طولانی ترین دوره قائدگی منهای 11 , دوره باروری زن را تعیین می کند. در زنانی که طول چرخه قائدگی شان بین 26 تا 32 روز است , دوره باروری از روز 8 تا 19 چرخه قائدگی است.

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

21-06-1391 01:00 ق.ظ
ایمیل پ.خ وب سایت جستجو افزودن اعتبار پاسخ با نقل قول
مدیر کل سایت

مدیر کل سایت
وضعیت : آنلاین
مدال های من          
پست‌ها:11,873
اعتبار: 283
دل نوشته من
حالت من: Shad

ارسال: #2
RE: بررسی احتمال تشکیل نطفه و تشخيص بارداری
ترجمه: نرجس شيرآقايي کوتنايي کارشناس مامايي/پاسخ به 10 پرسش رايج درباره احتمال باردار شدن در شرايط مختلف
احـتـمـال حـامـلـگـي چـقـدر اسـت؟

در ميان مردم باورهايي درباره باردار شدن وجود دارد که گاه از تجربه‌هاي آنها نشأت مي‌گيرد و داراي ريشه‌اي علمي و منطقي است اما گاه براساس تجربه‌هاي فردي يا غيرواقعي و به دليل ناآگاهي از ريشه علمي با واقعيت در تضاد است...

1 اگر آميزش جنسي تنها چند ثانيه طول بکشد، باز هم امکان باردارشدن وجود دارد؟

هر زمان آلت مردانه با محدوده واژن در تماس قرار گيرد، شانس باردار شدن وجود دارد. اگر چه احتمال آن به اندازه هنگامي نيست که كه انزال کامل صورت مي‌گيرد، اما به هر حال احتمال باردار شدن وجود دارد.

2 آيا با مايع پيش انزال هم امکان باردار شدن هست؟

مايع پيش?انزال همان مايع شفافي است که پيش از انزال از آلت مردانه تراوش مي‌کند. بيشتر مردها کنترلي روي آن ندارند و تراوش آن را احساس هم نمي‌کنند. اين مايع داراي تعدادي اسپرم است پس مي‌تواند بارداري ايجاد کند.

3 اگر ارگاسم (ارضاي جنسي) در زنان رخ ندهد، امکان باردار شدن از بين مي‌رود؟

خير، بارداري مي‌تواند بدون رخ دادن ارگاسم پيش آيد. ارگاسم به تخمک و بارور شدن آن ربطي ندارد و نقش آن تقويت حرکت مکشي لوله‌هاي فالوپ است.

4 آيا اسپرم قابليت نفوذ از پارچه يا لباس را دارد؟

برخي کارشناسان مي‌گويند اگر لباس کاملا آغشته به اسپرم شود و با واژن خانم در تماس قرار گيرد، احتمال بسيار ضعيفي براي باردار شدن وجود دارد. تاکنون بررسي‌هاي دقيق و خاصي در اين باره انجام نشده است. اگر چه اين احتمال اندک است، در صورت شک داشتن به تماس با اسپرم، بهتر است از قرص‌هاي پس از نزديکي (قرص ضد بارداري اورژانس) استفاده کنيد.

5 آيا در صورت آميزش جنسي در آب، ممکن است يک خانم باردار شود؟

بله، زيرا هنگام دخول، اسپرم در محدوده واژن قرار مي‌گيرد و وجود آب خارج از بدن، تداخلي در بارداري ايجاد نمي‌کند.

6 اگر انزال در آب انجام شود (نه داخل واژن)، باز هم امکان بارداري وجود دارد؟

امکان اينکه اسپرمي به آن کوچکي بتواند در حجم آب يک استخر، وان حمام و... شنا کند و خودش را به واژن برساند و بارداري رخ دهد، بعيد به نظر مي‌رسد. اگر انزال در آب ولرم اتفاق بيفتد، اسپرم فقط چند دقيقه مي‌تواند زنده بماند و اگر در آب استخر داراي موادشيميايي، حباب يا ساير مواد رخ دهد، چند ثانيه زنده مي‌ماند.

7 آيا زودتر به ارگاسم رسيدن خانم‌ها يا همسرانشان، برتوانايي باردار شدن تاثيري دارد؟

پژوهشگران نشان داده‌اند اگر خانم‌ها پس از همسرشان به ارگاسم (اوج لذت جنسي) برسند، شانس باردارشدن افزايش مي‌يابد زيرا هنگام ارگاسم ته رحم و گردن رحم به جنبش درمي‌آيد و اسپرم‌ها را به سمت رحم مي‌کشاند. اين امر باعث مي‌شود مقادير بيشتري اسپرم به سمت لوله‌هاي فالوپ (جايي که بارور شدن رخ مي‌دهد) حرکت کنند. ولي روي تخمک‌گذاري يا بارور شدن تخمك نقشي ندارد.

8 آيا استرس و نگراني تاثيري بر توانايي باردارشدن دارند؟

آرامش، مي‌تواند شانس باروري را افزايش دهد. اگر مي‌خواهيد باردار شويد، نخستين و بهترين کار داشتن استراحت است. اگر ماه‌هاست درجه حرارت بدنتان را براي پيش‌بيني روز تخمک‌گذاري و بهترين زمان بارداري مي‌گيريد، يکي، دو ماه استراحت کنيد و بگذاريد همه‌چيز روند طبيعي خودش را طي کند. گاه بهترين راه، دست کشيدن از تلاش و سعي زياد است.

9 آيا زمان و ساعت نزديکي، تاثيري بر بارداري دارند؟

در حقيقت چندان فرقي نمي‌کند که در چه ساعت و زماني نزديکي داشته باشيد. مهم‌ترين مساله وجود اسپرم در لوله‌هاي فالوپ هنگام تخمک‌گذاري است. البته پژوهش‌هايي نشان داده‌اند که مثلا تخمک‌گذاري در بهار، بيشتر نزديک به سپيده‌دم رخ مي‌دهد.

10 آيا استفاده از دوش واژينال پيش از نزديکي مجاز است؟

اين دوش‌ها توصيه نمي‌شوند مگر آنکه ماما به دليلي آن را توصيه کرده باشد. دوش‌ها با شستن مايع مفيد گردن رحم، باعث کاهش ميزان بارداري مي‌شوند. ضمنا درباره ارتباط دوش‌ها با برخي عفونت‌ها و سرطان‌ها هنوز شبهه‌هايي وجود دارد.

هفته نامه سلامت

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

21-06-1391 01:00 ق.ظ
ایمیل پ.خ وب سایت جستجو افزودن اعتبار پاسخ با نقل قول

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

تالار گفتمان
کد تصویری
کد تصویری
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.