بثورات دارویی - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

بثورات دارویی
زمان کنونی: 14-09-1395،01:16 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 205

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: بثورات دارویی
ارسال: #1
بثورات دارویی
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
واکنشهای پوستی که در اثر حساسیت به داروها ایجاد میشوند میتوانند از بثورات پوستی خفیف تا یک پوست اندازی سمی(پمفیگوس خوانده میشود)متغیر باشند. شروع این عارضه ممکن است ناگهانی (مثل بثورات پوستی بعد از پنی سیلین)باشد و یا چند ساعت یا چند روز به تأخیر افتد.این بثورات ممکن است به صورت پاپولهای کوچک بویژه روی بازوها و تنه یا به شکل تاولهای کوچک روی پوست و لایه های مخاطی آغاز شود. خاراندن به طور مسلم ظاهر این بثورات را تغییر میدهد. داروهای رایجی که با بثورات دارویی همراهند عبارتند از: پنی سیلین-سولفونامیدها-آمپی سیلین-اریترومایسین-نیتروفورانتوئین(فورادانتی� �)-باربیتوراتها-هیدانتوئین-ترکیبات یددار-ایزونیازید-متیل دوپا-هیدرالازین و اتامبوتول. تب با این بثورات همراه است. درمان: این بثورات معمولا بعد از قطع دارو برطرف میشوند و درمان دیگری لازم نیست. با این حال بعد از قطع دارو برخی واکنشها بروز میکنند (مثلا با آمپی سیلین). در صورتی که چند دارو به طور همزمان مصرف میشوند کلیه داروها را میتوان قطع کرد و دوباره مصرف آنها را به صورت جداگانه آغاز کرد تا داروی عارضه دار مشخص شود. آنتی هیستامین ها در رفع خارش مفیدند .در صورت خشکی پوست میتوان پوست را چرب کرد. اگر ادامه مصرف دارو لازم باشد کورتیکو استروئید خوراکی ممکن است برای کاهش التهاب تجویز شود

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

11-11-1390 11:25 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.