با مسایل کلی در زمینه رشد و پرورش کودک بیشتر بدانیم - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

با مسایل کلی در زمینه رشد و پرورش کودک بیشتر بدانیم
زمان کنونی: 18-09-1395،11:28 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 132

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: با مسایل کلی در زمینه رشد و پرورش کودک بیشتر بدانیم
ارسال: #1
با مسایل کلی در زمینه رشد و پرورش کودک بیشتر بدانیم
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
در این مطلب به طور مختصر و کوتاه در مورد مسایلی گفته ایم که شاید در مورد مراحل رشد کودکان و فرزندان خود نمی دانید. مسایلی که شاید باعث تعجب شما شوند. این مسایل کلی و در زمینه رشد و پرورش کودک هستند.

درون رحم:
حس بویایی
جنین از هفته ۲۸ بارداری می تواند بوها را حس کند. محلول آمونیاکی که جنین در آن زندگی می کند بویایی او را تقویت می کند. به طور مثال، وقتی در ماه سوم غذایی سفارش می دهید که عطر بسیاری دارد، جنین نیز بوی غذایی که میل می کنید را همانند شما حس خواهد کرد و تشخیص خواهد داد.

کودکی:
افزایش وزن
همه می دانیم که کودک مدام در حال رشد است. اما این رشد چقدر است؟ به طور میانگین، هر کودک باید در سال نخست زندگی خود وزنی معادل سه برابر وزن زمان تولد را داشته باشد. از نظر قدی نیز باید به طور میانگین بین ۳ تا ۴ سانتی‌متر قدش بلند شود.

خردسال:
توانایی حرف زدن
کودکان بسیار سریع تر از زمانی که حرف می زنند، حرف زدن را می آموزند. در یک سالگی آنها حدود ۷۰ درصد کلمات را تشخیص می دهند اما خیلی کمتر از آن می توانند سخن بگویند. در ۱۸ ماهگی، سرعت یادگیری کلمات در کودک بسیار زیاد می شود. او در هر دو ساعت یک کلمه جدید خواهد آموخت.

پیش دبستانی:
خودشناسی
در این سن، کودک خودش را به عنوان یک فرد مستقل می پذیرد و باور می کند بزرگ شده است. حس مالکیت در این سن در آنها افزایش می یابد و واژه «مال من» را بسیار از او خواهید شنید. این «مال من» گفتن ها به این معنی است که او خود را از شما و دوستان و اطرافیان جدا می داند و کاملا حس استقلال پیدا کرده است.

بزرگسالی:
پیدا کردن وجدان
تغییرات روانی در مغز کودکی که به مدرسه می رود باعث می شوند تا تمایزهای اخلاقی برای مسایل مختلف قایل شود که در نتیجه قضاوت های درونی صورت می گیرد. تا پیش از این سن، کودک شاید همیشه بر اساس قانون ها و قواعد موجود رفتار می کرد تا با مشکلی روبه رو نشود. اما پس از آن وجدان و تفکرات درونی وارد عرصه می شود و به خوبی می تواند خوب را از بد تشخیص دهد.

منبع:aftabir.com

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

14-09-1392 12:09 ب.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.