با تکنیک های مصاحبه استخدامی بیشتر آشنا شوید...! - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

با تکنیک های مصاحبه استخدامی بیشتر آشنا شوید...!
زمان کنونی: 27-05-1396،05:59 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: samaneh
آخرین ارسال: samaneh
پاسخ: 1
بازدید: 161

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: با تکنیک های مصاحبه استخدامی بیشتر آشنا شوید...!
ارسال: #1
با تکنیک های مصاحبه استخدامی بیشتر آشنا شوید...!
پست‌ها: 450
تاریخ عضویت: 21 آبان 1390
اعتبار: 90
حالت من: Narahat
1 ـ مصاحبه غیرهدایتی

در این نوع مصاحبه هیچ چارچوب ویژه ای برای اجرای مصاحبه وجود ندارد. مصاحبه گر مختار است موضوع بحث را به هر سویی بكشاند و سؤالاتی از مصاحبه شونده بنماید. در این شیوه مصاحبه گر ،نكات مورد نظر را،همچنانكه مصاحبه پیش می رود ،انتخاب می نماید.

2 ـ  مصاحبه ساختاری
در این نوع مصاحبه ، همانند مصاحبه های الگودار سؤالات از قبل تعیین می شوند،ولی پرسشها بیشتر درباره شغل و حرفه فرد  میباشند . در این نوع مصاحبه ،پاسخهای قابل قبول شناسایی شده و از اعتبار بیشتری برخوردار خواهند بود.

3 ـ  مصاحبه های سری یا مرحله ای
در این نوع مصاحبه چند نفر مصاحبه گر وجود دارد كه هر كدام بر اساس نظرات خود پرسشهایی از مصاحبه شونده می پرسند . شكل رسمی تر این مصاحبه ، مصاحبه سری میباشد. متقاضی شغل توسط افراد متعددی مصاحبه می شود و هر مصاحبه گر براساس یك فرم استاندارد ،‌ متقاضی را مورد ارزشیابی قرار می دهد و با توجه به مجموع نمرات به دست آمده ، تصمیم گیری میشود.

4 - مصاحبه گروهی
در این شیوه ، متقاضی شغل توسط گروهی مصاحبه گر مورد ارزیابی قرار می گیرد. در این روش مصاحبه گران مختارند براساس پاسخهای افراد مصاحبه شونده ،سؤالات جدیدی را مطرح نمایند. بنابراین میتوان پاسخهای عمیقتر و پرمعنی تری نسبت به مصاحبه های یك نفره به دست آورد . نوع دیگر این روش،مصاحبه دسته جمعی به صورت همزمان با متقاضیان شغل می باشد . در این شیوه ،مصاحبه گر  مسأله ای را مطرح می كند و از كارجویان میخواهد كه آنرا حل كنند .او خود را كنار كشیده و به مشاهده افراد می پردازد كه كدامیك از مصاحبه شوندگان در پاسخگویی رهبری مصاحبه شوندگان را به دست میگیرد و به كارگروهی سازمان و انسجام می بخشد.

5- مصاحبه تحت فشار
معمولات توصیه میگردد كه در هنگام مصاحبه با ایجاد جوی مناسب ،اضطراب و نگرانی مصاحبه شونده كاهش داده شود ولی در نوعی مصاحبه كه مصاحبه تحت فشار خوانده شده است، عمدا وضعیت دشواری را برای فرد مصاحبه شونده به وجود می آورند تا میزان تحمل فرد و چگونگی عكس العمل وی را در مقابل فشار بسنجند. برای مثال مصاحبه كننده ممكن است مصاحبه ای را كه در جوی دوستانه انجام می گیرد ناگهان قطع كند و به مصاحبه شونده اعلام نماید كه حائز شرایط نیست و نمی توان او را استخدام كرد و ادامه مصاحبه بی فایده است. نوع مشاغلی كه كارجویان را از راه مصاحبه همراه با فشار عصبی بر می گزینند مشاغلی است كه در آنها حفظ آرامش شاغل در زیر فشار كار بسایر مهم است. در مصاحبه همراه با فشار عصبی، كارجو را می توان از روی عمد آزار داد ، پریشان یا دلسرد كرد تا واكنشهای وی آشكار شود.منبع : banki.ir08-01-1393 05:38 ب.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در مورد تاریخچه شب یلدا بیشتر بدانیم Friga 0 180 26-09-1392 08:10 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  در باره دوربین های مداربسته و کاربرد آنها بیشتر بدانیم Friga 0 168 24-09-1392 12:46 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  راهکارهای دستیابی به ثروت بیشتر Friga 0 114 24-08-1392 06:12 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga
  تکنیک هایی برای جلوگیری از کمبود وقت Friga 0 192 18-02-1392 03:49 ب.ظ
آخرین ارسال: Friga

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان