باکتریها از طریق شبکه الکتریکی خاک با یکدیگر تعامل برقرار می‌کنند - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

باکتریها از طریق شبکه الکتریکی خاک با یکدیگر تعامل برقرار می‌کنند
زمان کنونی: 29-05-1396،05:23 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Emziper
آخرین ارسال: Emziper
پاسخ: 1
بازدید: 130

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: باکتریها از طریق شبکه الکتریکی خاک با یکدیگر تعامل برقرار می‌کنند
ارسال: #1
باکتریها از طریق شبکه الکتریکی خاک با یکدیگر تعامل برقرار می‌کنند
پست‌ها: 2,111
تاریخ عضویت: 15 مرداد 1392
اعتبار: 83
حالت من: Vaaaaay
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که باکتری می‌تواند از مواد معدنی در خاک به عنوان شبکه‌های الکتریکی استفاده کند، تا به سایر باکتریها کمک کند مواد شمیایی مورد نیاز برای بقای خود را به دست آورند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این فرآیند ارتباطی دربرگیرنده گونه های مختلف باکتریایی است که الکترون منتقل می کنند.

الکترونها برای تمام اشکال حیاتی از میکروبها تا انسانها ضروری هستند. برای مثال بدن انسانها به طور دائم الکترونها را از یک جز به جز دیگر ارسال می کند تا به جمع شدن مواد شیمیایی چون مواد قندی طبیعی کمک کنند.

دانشمندان تا پیش از این می دانستند که گونه های مختلف از میکروارگانیسمها می توانند با ارسال الکترون بایکدیگر ارتباط برقرار کنند و به یکدیگر درباره منابع غذایی کمک کنند، اما تصور می کردند که این تعاملات سازنده از طریق ارتباط مستقیم صورت می گیرد نه انتقال الکترونها از طریق ارسال مولکولهای اطراف میکروبها.

از طریق تحقیقات جدید مشخص شده است که این میکروبها می توانند از مواد معدنی رسانا به عنوان سیستم استفاده کنند تا انتقال الکتریکی خود را گسترش دهند.

براساس گزارش نشنال جغرافی، کازویا واتانابی میکروبیولوژیست دانشکده علوم زیستی توکیو اظهار داشت: از آنجا که میکروبها در محیطهایی به سر می برند که ذرات معدنی رسانایی وجود دارد، این امر مایه تعجب نیست که آنها از توانایی استفاده از این ذرات معدنی را برای اهداف مختلف چون انتقال الکترون داشته باشند.

وی افزود: جریانهای الکتریکی میان میکروبها بسیار کوچک هستند، هیچ کس از این جریانهای الکتریسیته در خاک دچار برق گرفتگی نمی شود.

باکتری‌ها گروهی از موجودات تک سلولی ذره‌ بینی هستند که پوشش بیرونی نسبتاً ضخیمی آنها را احاطه کرده ‌است. این موجودات ساختار ساده‌ای دارند و به گروه پروکاریوت(جانداران ساده) تعلق دارند.

باکتریها متنوع‌ ترین و مهم ‌ترین میکروارگانیسم‌ها هستند. بطور کلی بدون فعالیت آنها، حیات بر روی زمین مختل می شود. بطور یقین یوکاریوت‌ها از موجودات زنده باکتری مانند بوجود آمده‌اند. نظر به اینکه باکتری‌ها ساختمان ساده‌ای داشته و می‌توان به آسانی بسیاری از آنها را در شرایط آزمایشگاه کشت داد و تحت کنترل درآورد، میکروب شناسان مطالعه وسیعی درباره فرایندهای حیاتی آنها انجام داده‌اند.
[عکس: 95456232072032872674.jpg]


سخت است! اتفآقے رآ انتظآر بڪشے که خودت هم بدآنے... در رآه نیست..  [عکس: sad_red.png]
24-05-1392 12:19 ق.ظ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ورقه های زمین چطور حرکت می کنند ؟ Emziper 0 199 22-05-1392 01:54 ق.ظ
آخرین ارسال: Emziper

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان