اولین گردشگر زن فضا - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

اولین گردشگر زن فضا
زمان کنونی: 16-09-1395،11:25 ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: yari
آخرین ارسال: yari
پاسخ: 1
بازدید: 238

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: اولین گردشگر زن فضا
ارسال: #1
اولین گردشگر زن فضا
پست‌ها: 98
اعتبار: 12
حالت من: انتخاب نشده
انوشه انصاری، متولد سال ۱۳۴۷، کارنامه موفقی از حضور در بازار تجاری و مشارکت‌های اجتماعی را به‌مدت بیش از ۱۶ سال در سابقه خود دارد. او فعالانه به‌دنبال روش‌هایی است که بتواند مشارکت‌های اجتماعی را برای تغییرات پیش­رو جهان آماده کند. خانم انصاری یکی از اعضای بنیاد جایزه ایکس‌پرایز و تولیت آن است. او همچنین حامی مالی این جایزه تحت عنوان انصاری ایکس‌پرایز بود که مبلغ ۱۰ میلیون دلار را به نخستین فضاپیمای سرنشین‌دار شخصی می‌داد که ظرف مدت ۲ هفته بتواند پروازهای معقولی را تکرار کند. مؤسسه فضایی موجاوا، که پاول آلن و بارت روتان آن را تأسیس کردند، توانست این جایزه را در اکتبر ۲۰۰۴ (مهر ۱۳۸۳) به‌دست آورَد. خانم انصاری همچنین عضو چندین مؤسسه غیر‌انتفاعی از جمله مؤسسه دفاع از کودکان است. پیش از تأسیس شرکتProdea خانم انصاری یکی از مؤسسان شرکت فناوری‌های تله‌کام و عضو هیئت مدیره و رییس هیئت مدیرهآن بود و شرکت را به‌حدّی گسترش داد که با ۲۵۰ کارمند هر سال سودهی شرکت افزایش چشمگیرتری پیدا کرد. در ژانویه سال ۲۰۰۰ (دی ۱۳۷۸) این شرکت را شرکت بزرگ‌ترSonus Networks خریداری کرد.

انوشه انصاری پنجمین توریست فضایی در جهان و اولین زن توریست خواهد بود. هزینه این سفر یک هفته ای در حدود 20 میلیون دلار است. اولین توریست، "دنیس تیتو" آمریکایی ایتالیایی الاصل در سال 2001 بود، سپس "مایکل شاتلورت" از آفریقای جنوبی در سال 2002، پس از آن "گئورگی اولسن" مولتی میلیونر آمریکایی در سال 2005 به ایستگاه فضایی بین المللی پرواز نمودند. چهارمین نفر "دایسوکه انوموتو" ژاپنی است که قرار است پاییز 2006 به ایستگاه فضایی بین المللی پرواز کند.

روس کاسموس امیدوار است که از اواخر سال 2009 در هر گروه فضایی 6 نفر به ایستگاه فضایی بین المللی (ام کا اس) اعزام شوند و در آن صورت می توان هر سال 4 توریست را به فضا بفرستاد. در آن هنگام از سفینه فضایی "کلیپر" استفاده خواهد شد.

منبع:www.adbe.blogfa.com

تقصیر دلم چیست اگر روی تو زیباست

حاجت به بیان نیست که از روی تو پیداست

من تشنه یک لحظه تماشای تو هستم

افسوس که یک لحظه تماشای تو رویاست ...
27-08-1390 03:45 ق.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان