استفاده بيشتر از اينترنت تنهايي ميآورد ... - تالار گفتمان آذر فروم

فروش فوری انجمن آذر فروم با 1 گیگ هاست نامحدود به قیمت مناسب
جهت خرید با شماره 09363810642 تماس حاصل فرمایید.

 

استفاده بيشتر از اينترنت تنهايي ميآورد ...
زمان کنونی: 01-06-1396،06:11 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 259

 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: استفاده بيشتر از اينترنت تنهايي ميآورد ...
ارسال: #1
استفاده بيشتر از اينترنت تنهايي ميآورد ...
پست‌ها: 11,943
تاریخ عضویت: 20 اردیبهشت 1390
اعتبار: 288
حالت من: Shad
يک مدرس دانشگاه گفت: آموزش، اصل فراموش شده در مواجهه با تکنولوژيهاي نوين است كه بايد به اين اصل توجه جدي شود.


احسان فکور در گفتوگو با ايسنا ، با بيان اين مطلب، اظهاركرد: براي استفاده از تکنولوژيهاي روز بايد قبل از عرضه آن در سطح جامعه، آموزشهاي لازم و نحوه استفاده از آن ارايه شود تا مشکلات ناشي از آن، بعد از فراگير شدن در جامعه بروز پيدا نكند.

وي با اشاره به اينكه تكنولوژيهاي جديد همچون تلفنهمراه و اينترنت، از جمله پيشرفتهاي عظيم بشري به حساب ميآيند، تصريح كرد: اين محصولات براي رفع نيازهاي اساسي انسان عرضه شده است، اما متأسفانه در مواقعي آگاهي نداشتن كاربران باعث بروز نارساييهاي رواني زيادي در افراد ميشود.

اين روانشناس، عادت بيش از حد فرد به تكنولوژيهاي جديد و به نوعي اعتياد به آنرا مرحله خطرناكي دانست كه سلامت رواني افراد را به خطر مياندازد و افزود: افراد با توجه به ميزان وقت و نوع شخصيت خود از اينترنت و تلفنهمراه استفاده ميکنند که با توجه به اين دو فاکتور، ميزان آسيبزايي سنجيده ميشود، به طوري که اگر افراد مدت زمان زيادي از اين وسايل استفاده کنند، دچار اعتياد ميشوند که يک مرحله جدي در آسيبپذيري است.

فکور تصريح كرد: افراد در اين زمينه به دو دسته تقسيم ميشوند. دسته اول، مهارتهاي اجتماعي را در جامعه به شکل درستي کسب نکردهاند و نسبت به جامعه احساس ناخوشايندي دارند و به تعامل اجتماعي در فضايي مجازي روي ميآورند که آسيبپذيري اين افراد بسيار زياد است.

دسته دوم هم بر اثر آگاهي نداشتن وارد چنين فضايي ميشوند که نسبت به گروه اول کمتر در معرض آسيب هستند، اما خطرات رواني نيز در آنها وجود دارد.

وي به تحقيقات انجام شده در اين حوزه، اشاره كرد و يادآور شد: بر اساس نتايج اين بررسيها افرادي که مدت زمان بيشتري از تلفنهمراه و فضاهاي مجازي مانند اينترنت استفاده ميکنند به سمت تنهايي حرکت ميکنند و از اجتماع دور ميشوند، همچنين افرادي که مدت زمان کمتري از اين امكانات استفاده ميکنند، داراي تعاملات و مهارتهاي اجتماعي بهتري هستند.

اين مدرس دانشگاه به فوايد تكنولوژيهاي نوين نيز اشاره كرد و افزود: رفع نيازهاي ضروري، از اساسيترين فوايد آن است.

همچنين براي افرادي که داراي اعتماد بهنفس پايينتري هستند، فضاي مجازي ميتواند مفيد باشد. در واقع افراد ميتوانند مهارتهاي اجتماعي خود را در اين فضاي مجازي تقويت کرده و مورد آزمايش قرار دهند.

فکور به نقش رسانهها در آموزش اصولي استفاده از اينترنت و تلفنهمراه، اشاره كرد و گفت: رسانهها در مورد بسياري از مشکلات در جامعه اطلاعرساني و نقش آموزشي ايفاء ميکنند، به طور نمونه در مورد اعتياد، اقدامات مناسبي صورت گرفته است، اما متأسفانه در رابطه با مواردي از قبيل تلفنهمراه و اينترنت و ساير تکنولوژيهايي كه ضريب نفوذ زيادي در بين مردم دارند، اقدامات اصولي و مناسبي صورت نگرفته است که اميدواريم در اين راستا برنامهريزي مناسبي صورت گيرد.

وي افزود: علاوه بر رسانهها که نقش بسيار پررنگي ميتوانند ايفا کنند، ساير ارگانهاي مرتبط نيز ميتوانند با ايجاد کارگاههاي آموزشي و ساير فعاليتهاي فرهنگي تأثيرگذاري مناسبي داشته باشند.
دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...


=====ஜ۩۞۩ஜ=====

01-08-1391 07:47 ب.ظ
 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان