از ASP کلاسیک تا ASP.NET - صفحه 2 - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

از ASP کلاسیک تا ASP.NET
زمان کنونی: 19-09-1395،05:24 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 19
بازدید: 903

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: از ASP کلاسیک تا ASP.NET
ارسال: #11
RE: از ASP کلاسیک تا ASP.NET
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
تغییرات ساختاری
در زمان کوچ از ASP کلاسیک بسمت ASP.NET ، می بایست به تغییرات ساختاری بوجود آمده نیز دقت گردد. برخلاف صفحات ASP کلاسیک ، در ASP.NET در هر صفحه صرفا” می توان از یک زبان استفاده کرد . ویژگی فوق یکی از مشهودترین تغییرات بوجود آمده در ساختار است . بنابراین نمی توان در یک صفحه چندین زبان را بخدمت گرفت . استثنا” می توان از کنترل های کاربر که توسط یک زبان نوشته شده اند، در صفحاتی که با زبان دیگر نوشته شده اند ، استفاده کرد . قانون فوق صرفا” محدود به کدهای نوشته شده ای است که می بایست بر روی سرویس دهنده اجراء گردنند و استفاده از اسکریپت ها بر روی سرویس گیرنده نظیر آنچیزی است که تاکنون استفاده شده است .
تغییر دیگر: یک صفحه aspx می تواند دارای صرفا” یک تگ فرم Server-side بوده وپس از ارسال می بایست به صفحه یکسانی ارسال گردد. البته در این راستا همچنان می توان از تگ های Client-Side Form نیز استفاده نمود . در چنین وضعیتی می توان آنها را برای سایر صفحات موجود دیگر نیز ارسال کرد .

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

16-05-1391 01:37 ق.ظ

ارسال: #12
جدول زیر امکا نا تی را که می توان بهمراه صفحات aspx استفاده کرد ، نشان می دهد .

مثال

امکانات

<%@ Directive %>

یک صفحه ممکن است دارای دایرکتیو باشد.. دایرکتیوها شامل خصلت های خاصی برای صفحات ، نظیر زبان مورد استفاده در صفحه و یا اسمبلی هائیکه می بایست به صفحه Import گردنند، باشد .

<tag runat=server>

از تگ های کنترلی Server-Side نیز می توان استفاده نمود.

<script runat=server>
تعاریف کنترل شده وب ، که دارای خصلت Runat server می باشند.

<%# %>

عبارات نسبت دهی داده . عبارات فوق امکان بازیابی داده را از منابع داده ئی تعریف شده فراهم می نمایند.

<%– –%>

نظیر اسکریپت های توضیحی Client-Side می توان از توضیحات Server-Side استفاده نمود.

<!– #include –> <%= %> , <% %>

می توان از Server-Side Includes و render Blocks نیز استفاده نمود.

<Script runat=”server” language=”vb”>
dim gVar as String �Page level variable
private sub MySubRoutine()
Label1.Text = gVar
End Sub
</Script >

تغییرات بوجود آمده در کدهای بلاکی . در ASP کلاسیک محدودیتی از بعد محل و زمان تعریف موارد نظر وجود نداشت . اما در ASP.NET ضوابطی بدین منظور وضع شده است . نمی توان توابع را درون تگ های <% %> تعریف نمود .بنابراین می بایست مطمئن گردید که تمامی توابع و متغیرهای مورد نظر درون بلاک <SCRIPT> تعریف شده اند.

تابع زیر :

<% MyRenderFunction
Sub MyRenderFunction() %>
Hi there!

<%end sub%>

بصورت زیر نوشته می گردد :

<% Call MyRenderFunction()%>
<script runat=”server” language=”vb”>
Response.Write(�Hi there!�)
</script>

اغلب برنامه نویسان از توابع خاصی با نام render استفاده می نمایند. ویژگی مهم در این زمینه ، امکان ایجاد کدهای Server-Side و تگ های Html بوجود آمده که با اولویت خاص خود اجراء خواهند گردید. در مثال روبرو تابعی با نام MyRenderFunction فراخوانده شده و بلافاصله تعریف شده است همانگونه که مشاهده می گردد تگ هدر ، بعنوان بخشی از تابع محسوب می گردد.بنابراین زمانیکه تابع فراخوانده می شود تگ هدر مربوطه Render خواهد شد.این نوع نوشتن تابع و فراخوانی در ASP.NET مجاز نبوده و می بایست تمام کدهای مربوطه درون بلاک <Script> قرار گیرند.

<%@ Page Language=”VB” ContentType=”text/xml” %>

در ASP کلاسیک می توان از دایرکتیوهائی بمنظور مشخص نمودن زبان ، وضعیت Session State ، کد پیج و … استفاده کرد . در صفحات aspx می توان از دایرکتیوهای جدیدی بمنظور مشخص نمودن خصلت ها برای صفحه ، کنترل ها اسمبلی ها و … استفاده نمود. در ASP کلاسیک می بایست دایرکتیوها را در ابتدای صفحه قرار داد .در ASP.NET می توان دایرکتیوها را در هر محل که مورد نظر است و به هر تعداد که ضرورت وجود دارد ، استفاده کرد. مثال فوق دایرکتیوی را نشان می دهد که زبان مورد نظر و نوع محتویات صفحه را مشخص می نماید.

من هم روزی قلبی داشتم

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

16-05-1391 01:38 ق.ظ

ارسال: #13
تغییرات اضافی در رابطه با پیکربندی
یکی از نکات قابل تامل ASP کلاسیک ، ذخیره سازی تمامی تنظیمات مربوط به پیکربندی در ریجستری و یا متابیس های IIS است . ویژگی فوق در زمان بکارگیری یک برنامه ، باعث بروز مشکلاتی می گردد . در ASP.NET مدل فوق استفاده نشده و از مجموعه ای فایل های پیکربندی Xml استفاده می گردد. تنظیمات مربوط به یک برنامه ASP.NET ، در فایل های پیکربندی خاصی از نوع Xml ذخیره می گردنند. تمامی تنظیمات مربوطه با یک فرمت قابل خواندن در فایل های Xml ذخیره خواهند شد. دو نوع عمده از فایل های پیکربندی وجود دارد :
- فایل Machine.Config شامل تنظیمات عمومی و گسترده در رابطه با ماشین است . بنابراین در صورتیکه قصد اعمال تغییراتی را داشته باشیم که می بایست بر روی تمامی برنامه های تحت وب تاثیر گذار باشد ، می توان از فایل فوق جهت نیل به خواسته های خود استفاده کرد .
- فایل Web.Config فایل فوق ، تمامی تنظیمات موجود در فایل Machine.Config را به ارث برده و در عین حال شامل سایر نتظیمات در رابطه با یک پروژه و درسطح برنامه است . مثلا” در صورتیکه بخواهیم مدل Session state را برای برنامه جاری مشخص و یا از برخی داده های خاص برای برنامه استفاده کرد ، می توان از فایل فوق استفاده نمود. دات نت از طریق اینترفیس های مربوطه امکان دستیابی به این نوع فایل ها را بسادگی فراهم می نماید.

من هم روزی قلبی داشتم

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

16-05-1391 01:38 ق.ظ

ارسال: #14
تغییرات بوجود آمده در مدیریت Session
در بخش قبل اشاره گردید که می توان تنظیمات مربوط به مدیریت Session را در فایل web.Config ذخیره کرد . در ASP.NET چه امکانات جدیدتری بمنظور مدیریت Session ایجاد شده است ؟ در ASP کلاسیک صزفا” می توانستیم از شی پیش فرض Session استفاده نمائیم حتی اگر آن را دوست نداشته باشیم ولی مجبور بودیم با آن زندگی نمائیم . در ASP.NET از مکانیزمهای جدیدی بمنظور مدیریت Session استفاده می گردد. در این راستا می توان از InProc Session استفاده ، که دارای عملکردی مشابه شی Session در ASP کلاسیک است . با اینکه امکان فوق گزینه مظلوبی بنظر می آید ولی همچنان مسئله Load-Balancing را برطرف نمی نماید . در ASP کلاسیک همواره دارای مسائلی از بابت حصول اطمینان از بابت اتصال یک کاربر به سرویس دهندگان یکسانی بمنظور پشتیبانی از داده های مربوط به Session هستیم . در ASP.NET برای برطرف نمودن مسائلی اینچنین از StateServer استفاده می گردد. در این حالت داده مربوط به Session کاربر مورد نظر در یک State Service ذخیره و قابل اجراء بر روی هر ماشین است . بنابراین می توان گفت که داده های Session متمرکز شده است . در صورتیکه StateServer با مشکل (Crashe) مواجه گردد تکلیف چیست ؟ در این حالت تمامی داده های Session از بین خواهند رفت . بمنظور حل مشکلاتی از این نوع ، استفاده از SQLServer Session توصیه می گردد. در این حالت داده های مربوط به Session در SQL Server ذخیره و بصورت اتوماتیک برای شما مدیریت خواهند شد. در صورتیکه علاقه مند به استفاده از Session State نباشید ، می توان آن را غیر فعال نمود. در این راستا می توان حتی مکانیزمهای تدوین شده توسط خود را نیز با آن جایگزین نمود. در صورتیکه قصد تغییر و پیکربندی session State را داشته باشید ، می توان نقطه نظرات خود را در بخش <SessionState> مربوط به فایل Web.Config نرم افزار مورد نظر ، اعمال کرد. در رابطه با بکارگیری و ذخیره اشیاء در Session state موارد متعددی وجود دارد که می بایست مورد توجه قرار گیرد. مثلا” می توان عناصر COM را صرفا” زمانی در اشیاء Session state ذخیره نمود که از InProc استفاده شده است . ( عناصر فوق قابلیت سریال سازی خود را ندارند) . در این زمینه نیز می توان عناصر مدیریت یافته را در هر نوع مدلی از Session State ذخیره نمود مشروط به اینکه آنها اینترفیس ISerializable را پیاده سازی نموده باشند.

من هم روزی قلبی داشتم

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

16-05-1391 01:39 ق.ظ

ارسال: #15
تغییرات بوجود آمده از بعد امنیتی
یکی دیگر از تغییرات اساسی در ASP.NET نسبت به ASP کلاسیک مقوله امنیت است . از آنجائیکه ASP.NET مستقل از IIS است آن بخش از مسائل مرتبط با امنیت ، مشابه ASP کلاسیک است . ASP.NET یک مدل جدید و انعطاف پذیر در رابطه با امنیت ارائه نموده که بر اساس تنظیمات تعریف شده در بخش های امنیتی (Security) فایل های پیکربندی مشخص شده است . در این راستا امکانات و گزینه های متعددی بمنظور تشخیص هویت ( اعتبار سنجی ) در رابطه با برنامه تحت وب مبتنی بر دات نت وجود دارد. مثلا” می توان از روش های اعتبار سنجی حمایت شده توسط IIS استفاده و یا می توان تصمیم به استفاده از کدهای جدید بمنظور اعتبار سنجی گرفت . عموما” از چهار مدل اعتبار سنجی استفاده می گردد.اعتبار سنجی فوق بعد از اعتبار سنجی IIS صورت می پذیرد .
- Windows Authentication . اعتبارسنجی ویندوز ، بعنوان پیش فرض در نظر گرفته خواهد شد. روش فوق زمانیکه از اعتبارستجی های IIS نظیر : Digest,Certificates ، استفاده می گردد ، توصیه شده است .
- Form Authentication اعتبارسنجی مبتنی بر فرم ها را بعنوان اعتبار سنجی پیش فرض برای برنامه در نظر خواهد گرفت .
- Passport Authentication. اعتبار سنجی پاسپورت را بعنوان اعتبار سنجی پیش فرض برای برنامه در نظر خواهد گرفت .
- None صرفا” کاربران گمنام (Anonymouse) قادر به استفاده از برنامه خواهند بود. در این راستا ممکن است عملیات اعتبارسنجی توسط برنامه ها اعمال گردد.
پس از اعتبار سنجی کاربر، می بایست به کاربران مجوزهای لازم جهت دستیابی از برنامه تحت وب داده شود. مجوزهای مربوطه امکان کنترل دستیابی به منابع را فراهم خواهند نمود. در این راستا از دو امکان File Authorization و URL Authorization می توان استفاده بعمل آورد . مجوز فایل ، بصورت اتوماتیک اعمال خواهد شد. در صورتیکه کاربر متقاضی ، دارای حق دستیابی به یک فایل و یا منبع خاص را نداشته باشد، دستیابی به صورت خودکار انکار خواهد گردید. مجوز مبتنی بر URL امکان اعمال محدودیت به برنامه و یا آدرس های URL خاصی را فراهم می نماید.با استفاده از ویژگی فوق می توان مجوز استفاده و یا عدم استفاده از یک برنامه به ازای کاربران را تامین نمود.

من هم روزی قلبی داشتم

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

ارسال: #16
گذر از VbScript و حرکت بسمت VB.NET
در بخش های قبل ، به برخی از تغییرات اساسی بوجود آمده در ASP.NET نسبت به ASP کلاسیک اشاره گردید.در ASP کلاسیک برای نوشتن اسکریپت هائی که بر روی سرویس دهنده اجراء می شدند از Vbscript استفاده می گردید ، در همین راستا تعداد اندکی از برنامه نویسان نیز از Jscript استفاده می کردند. در این بخش به بررسی برخی از روش های گذر از Vbscript و استفاده از VB.NET اشاره شده و در ادامه تغییرات بوجود آمده بین VB 6.0 و VB.NET بررسی خواهد شد. در دات نت از زبانهای اسکریپت خبری نبوده و بالطبع استفاده از VBscript توصیه نشده است. در دات نت از VB استفاده و کدهای نوشته شده ترجمه خواهند شد. بمنظور گذز از ASP کلاسیک و سوئیچ نمودن بر روی ASP.NET ، در ابتدا می بایست انشعاب صفحات ASPنوشته شده را به aspx تبدیل نمود. پس از تبدیل انشعاب فایل های ASP کلاسیک ، صفحات جدید با انشعاب aspx توسط ASP.NET پردازش خواهند شد. دومین مرحله تبدیل کدهای نوشته شده و موجود Vbscript به VB است . ممکن است ، این سوال مطرح گردد که تفاوت های اساسی بین VBscript و VB چیست ؟ پاسخ به سوال فوق بسادگی میسر نمی باشد ، چراکه در این زمینه تغییرات عمده ای ایجاد شده است . . اولین تغییر اساسی ، پیش فرض قرار داده شدن Option Explicit است . بنابراین می بایست تمامی متغیرهای استفاده شده را با صراحت تعریف کرد. یکی دیگر از تغییرات ، عدم وجود نوع Variant است . در این راستا می توان از نوع Object استفاده نمود. نوع فوق دارای عملکردی متفاوت نسبت به Variant است . در این زمینه توصیه می گردد که نوع تمامی متغیرها دقیقا” مشخص شده و ملاحظات مربوط به تبدیل نوع ها لحاظ و رعایت گردد. یکی دیگر از تفاوت های اساسی ، مربوط به نحوه فراخوانی توابع و متدها ئی است که پارامترهائی را بعنوان ورودی اخذ می نمایند. در این راستا می بایست در زمان استفاده از پارامتر از پرانتز استفاده نمود. در صورتیکه متد و یا تابعی فاقد پارامتر باشد ضرورتی به استفاده از پرانتز وجود نخواهد داشت . در VB 6.0 آرگومانهائی که به یک تابع پاس داده می شوند بصورت پیش فرض از نوع مرجع می باشند (By Ref.) در صورتیکه در VB آرگومانهائی پاس داده شده از نوع مقدار (By Value) می باشند. در VB.NET ایندکس بردارها از صفر شروع می گردد.
در VB.NET استفاده از Set و Let مجاز نبوده و بنابراین لازم است که موارد فوق حذف گردد . مثلا” دستور : Set Object1=Object2 به Object1=Object2 تبدیل خواهد شد.
در VB.NET خصلت های پیش فرض وجود نداشته و می بایست با صراحت خصایص مربوط به اشیاء را مشخص کرد . مثلا” دستور : Mystring as string=TextBox1 به MyString as string=TextBox.Text تبدیل خواهد شد. در عبارت دوم از خصلت .Text استفاده شده است . نوع صحیح به سی و دو بیت و نوع Long به شصت و چهار بیت تبدیل شده اند. در VB.NET از روش های ساختیافته تری بمنظور برخورد با خطاهای احتمالی استفاده می گردد. در این راستا ضمن اینکه می توان کماکن از عبارت OnError استفاده کرد ، ولی مناسب تر است که از “Try-Catch Block” استفاده گردد. در VB.NET می بایست با صراحت نوع داده ها را تبدیل نمود وگرنه با خطاء مواجه خواهیم شد. در این راستا می بایست از توابع Cstr,Ctype بمنظور تبدیل یک نوع صحیح به نوع رشته ای برای نوشتن پاسخ رشته ای استفاده نمود.

Response.Write (“Count=” & CStr(MyCount))
Response.Write(“Count=” & CType(MyCount, String))
درVBScript ، بمنظور الحاق ( اتصال ) دو رشته ، الزامی جهت استفاده از فضا های خالی بین & و متفیرهای رشته ای وجود ندارد . (x = str1&str2) ولی در VB.NET می بایست حتما” از فضای خالی در این راستا استفاده گردد. (x = str1 & str2) . گرامر عبارات Property نیز تغییر یافته است . در این راستا Property Get ، Property Let و Prpoerty Set با یکدیگر ترکیب و به یکی تبدیل شده اند. GET و SET درون عبارت Property استفاده می گردند.

Public Property MyCount as Integer
Get
MyCount = InternalValue
End Get
Set
InternalValue = value
End Set
End Property

من هم روزی قلبی داشتم

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

ارسال: #17
بخش پنجم : برنامه های ASP کلاسیک که از عناصر COM استفاده می نمایند.
تمامی برنامه نویسان ASP ، تاکنون در برنامه های خود از عناصر COM استفاده کرده اند . در مورد این نوع برنامه ها چه تدابیری اندیشیده شده است ؟ اغلب برنامه نویسان از اشیاء متعدد COM که با اهداف خاصی طراحی شده و یا خود آنها را طراحی و پیاده سازی نموده اند ، استفاده می نمایند. آیا ضرورتی به بازنویسی مجدد کدها وجود خواهد داشت ؟ در دات نت ، عناصر COM وجود نداشته و از یک پل ارتباطی بمنظور ارتباط آنها بایکدیگر استفاده می گردد. COM Iterop رسالت فوق را برعهده دارد. در ابتدا لازم است مطالبی در رابطه با COM Interop عنوان شده ودر ادامه به بررسی تغییرات مبتنی بر COM در ASP.NET پرداخته گردد. COM Interop روشی را جهت فراخوانی عناصر از طریق ASP.NET فراهم می آورد. امکان فوق ، می تواند بمنزله یک خبر خوب برای برنامه نویسان ASP تلقی گردد. در این راستا لازم است که از صفت ASPCOMPAT استفاده گردد. اگر قصد استفاده از عناصر موجود STA و یا VB را در ASP.NET داشته باشیم، می بایست از ASPCOMPAT استفاده گردد. در صورتیکه اشیاء COM مورد نظر از اشیاء ذاتی ASP استفاده می نمایند ، نیز می بایست از ASPCOMPACT استفاده گردد . ASP بصورت اساسی از MTA thread pool به جای STA استفاده می نماید. بنابراین صفحاتی که از عناصر STA استفاده می نمایند ممکن است عملکرد مثبت و یا حتی منفی را داشته باشند. وضعیت فوق ارتباط مستقیم با ماهیت و رفتار عناصر COM بستگی خواهد داشت . بخاطر داشته باشید که استفاده از ASPCOMPACT در زمان استفاده از سرویس های وب مجاز نخواهد بود.

من هم روزی قلبی داشتم

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

16-05-1391 01:40 ق.ظ

ارسال: #18
بخش ششم : برنامه هائی که از بانک های اطلاعاتی استفاده می نمایند
تمامی برنامه نویسان ASP از بانک های اطلاعاتی در صفحات ASP خود استفاده می نمایند. در زمینه سوئیچ نمودن از ASP کلاسیک به ASP.NET سوالات متعددی در رابطه با وضعیت بانک های اطلاعاتی مطرح می گردد. چه نوع تغییراتی در کدهای مربوطه می بایست داده شود ؟ چه تغییرات عمده ای در زمینه دستیابی به بانک های اطلاعاتی در ASP کلاسیک نسبت به ASP.NET بوجود آمده است ؟ یکی از اخبار خوب در این زمینه ، امکان استفاده از ADO در ASP.NET از طریق بخدمت گرفتن COM Interop است ، گرچه شرکت ماکروسافت راهکار فوق را توصیه نمی نماید. بدلایل متعدد توصیه می گردد که از ADO.NET استفاده گردد. ADO.NET روشی مبتنی بر دات نت بمنظور دستیابی به داده ها در منابع داده ئی است . ADO و ADO.NET دارای تفاوت های متعددی با هم بوده و نمی توان ادعا نمود که ADO.NET کاملا” با ADO سازگار است . ADO.NET دارای سه شی اساسی است : DataSet ,DataReader و DataAdapter . شی DataSet را می توان با وضعیت RecordSet در ADO مقایسه نمود. DataSet مسدولیت ذخیره سازی داده ها در یک حافظه سریع غیر متصل (Disconnected Cashe) را بر عهده دارد. ساختار DataSet مشابه یک بانک اطلاعاتی رابطه ای است . از DataReader بمنظور بازیابی داده ها از بانک اطلاعاتی بصورت فقط خواندنی و فقط بسمت جلو ( اشاره گر مربوطه ) استفاده می گردد. DataAdapter مجموعه ای از دستورات و ارتباطات به بانک اطلاعاتی را ارائه داده که از آنها بمنظور پر نمودن Dataset و بهنگام سازی داده ها در منابع داده ئی استفاده می گردد. در ADO.NET از دو Data Provider از قبل تعریف شده استفاده می گردد : SQLClient و OLEDB . در صورتیکه از سرویس دهنده SQL استفاده می گردد ، می بایست از SQLClient که بسیار سریع است ، استفاده گردد. ویژوال استودیو دات نت دارای امکانات متعدد طراحی بمنظور دستیابی به بانک های اطلاعاتی و استفاده از اشیاء ADO.NET است . در این راستا می توان اشیائی نظیر: DataAdapter و DataSet را براحتی در یک فرم وب قرار داده و با پیکربندی مناسب آنها ، بسادگی زمینه بازیابی داده ها فراهم خواهد شد.
برنامه نویسان ASP ، می بایست در رابطه با تبدیل کدهای نوشته شده ADO در صفحات خود و تبدیل آنها به ADO.NET اتخاذ تصمیم نمایند. در صورت امکان توصیه می گردد که تمامی کدهای ADO به ADO.NET تبدیل شوند. در صورتیکه تحقق توصیه فوق بدلایلی غیر ممکن بنظر می آید ، می توان از یک لایه اضافی دیگر COM Interop استفاده نمود که قطعا” باعث کاهش کارائی سیستم نیز خواهد شد.

من هم روزی قلبی داشتم

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

ارسال: #19
بخش هفتم : استراتژهای عمومی گذر از ASP کلاسیک به ASP.NET
تبدیل یک برنامه نوشته شده با ASP کلاسیک به ASP.NET کار ساده ای خواهد بود، ولی در صورتیکه برنامه پیچیده و بزرگ باشد فرآیند تبدیل ، خود بمنزله یک پروژه بزرگ خواهد بود. در این راستا لازم است که از برخی راهکارهای خاص استفاده گردد. قبل از تبدیل ، می بایست بخش هائی از برنامه را که حتما” مشمول تبدیلات خواهند شد ، مشخص نمود. با توجه به این موضوع که می توان همچنان از فایل های ASP کلاسیک در کنار ASP.NET نیز استفاده کرد ، بنابراین ضرورتی نخواهد داشت که عملیات تبدیل را یکباره انجام داد. نگهداری سایت موجود بمنظور ارائه خدمات مربوطه در حین فرآیند تبدیل بسیار حائز اهمیت بوده و نباید بخاطر بدست آوردن یک چیز موارد دیگری را از دست داد. عدم حضور کوتاه مدت در عرصه رقابت ، ممکن است تاوان بس سنگینی را بدنبال داشته باشد که جبران نمودن آن در صورت امکان زمان و منابع متعددی را طلب نماید. در سناریوی Multi-tier ، می توان از رویکردهای افقی و یا عمودی بمنظور اعمال تغییرات لازم استفاده نمود. در رویکرد افقی ، تمامی یک Tier به یکباره تبدیل خواهد شد. مثلا” می توان تمامی عناصر COM موجود در Middle Tire را به عناصر دات نت ویا سرویس های وب تبدیل نمود. در این راستا صفحات ASP موجود در لایه Presentation آگاهی لازم را در خصوص تغییرات بوجود آمده نخواهند داشت . در ادامه می توان تمام لایه Presentation را به ASP.NET تبدیل نمود. در برخی موارد تبدیل تمامی یک Tier امکان پذیر نخواهد بود در چنین مواردی می توان از رویکرد عمودی استفاده نمود. در رویکرد فوق بخش های مربوطه ای که می بایست تبدیل گردند ، در هر Tier شناسائی می گردند . دامنه رویکرد فوق ممکن است صفحات و یا عناصر را شامل شده و عملیات تبدیل آنها می بایست تواما” صورت پذیرد.
در رابطه با کدهای ADO موجود در صفحات ASP کلاسیک نیز می بایست سیاست خود را مشخص نمود. در صورتیکه سرعت در دستیابی به منابع داده ئی یک فاکتور تعیین کننده است لازم است که تمامی کدها بکمک ADO.NET بازنویسی گردنند.

من هم روزی قلبی داشتم

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.