ارتباط بین بکارگیری جملات مثبت و مثبت اندیشی : - تالار گفتمان آذر فروم

دعوت به همکاری با آذر فروم

ارتباط بین بکارگیری جملات مثبت و مثبت اندیشی :
زمان کنونی: 16-09-1395،08:24 ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Friga
آخرین ارسال: Friga
پاسخ: 1
بازدید: 127

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موضوع: ارتباط بین بکارگیری جملات مثبت و مثبت اندیشی :
ارسال: #1
ارتباط بین بکارگیری جملات مثبت و مثبت اندیشی :
پست‌ها: 11,943
اعتبار: 288
حالت من: Shad
ارسطو از انسان به عنوان "حیوان ناطق" یاد کرده است؛ و امروزه تفاوت اصلی میان انسان و حیوان را در قدرت اندیشیدن می دانیم. پس آیا می توان نتیجه گرفت که اندیشیدن و سخن گفتن هر دو یک چیز هستند ؟
اندیشیدن بدون تسلط بر زبان چگونه ممکن است؟ آیا به جز این است که هنگام فکر کردن در ذهن خود جملاتی را میسازیم؟ پس کسی که زبانی را بلد نیست چگونه می تواند فکر منسجمی داشته باشی؟ و آیا دلیل تفاوت فرهنگ ها و اندیشه های مختلف به تفاوت دستور زبان هر ملت مرتبط است؟
لحظه ای به هر آنچه که میخواهید فکر کنید! اگر توانستید بدون اینکه جمله یا کلمه را از ذهن خود عبور دهید به چیزی فکر کنید پس اندیشیدن و زبان میتوانند مرتبط نباشند. اما این کار بعید است.
حال که اندیشه ی ما و سخن ما در ارتباط کاملی با هم قرار دارند پس اینکه ما چه جمله ای را به زبان بیاوریم میتواند بر اندیشه ی ما اثر بگذارد. به زبان ساده تر همانطور که وقتی به چیزی فکر میکنیم جمله ای از آن فکر در ذهن ما نقش می بندد، وقتی جمله ای را به زبان می آوریم نیز تصوری از آن جمله در فکر ما مجسم می شود.
مثلاً همین الآن "یک فیل بزرگ قهوه ای با خالهای زرد" را تصور کنید. آیا شما یک فیل بزرگ قهوه ای با خالهای صورتی را در ذهن خود متصور شدید؟!!!! مسلماً خیر.
پس هر آنچه که میگوییم در ذهن نقش می بندد، نه هر آنچه نمی گوییم !!!

حال تفاوت اثری که یک جمله ی مثبت و یکی جمله ی منفی در ذهن ما میگذارد را بررسی کنیم. جمله ی مثبت "من انسان زیبایی هستم" سریعاً تصوری زیبا و بشاش از چهره ی خود ما را در ذهن ما متبادر میکند.
حال جمله ی هم معنی و منفی "من انسان زشتی نیستم" را مقایسه کنید.
آیا کلمه ی زشت می تواند تصویری از خود زیبای ما را به ما بنمایاند؟!!!
هرگز
آیا ذهن ما توجهی به فعل منفی جمله ی دوم دارد؟ خیر. ذهن تمرکز و توجه خود را به هسته ی جمله معطوف میکند.

با توجه به توضیحات بالا به سادگی میتوان نتیجه گرفت که چطور تکرار جملات مثبت میتواند تصاویری مثبت از آنچه میخواهیم باشیم یا می خواهیم اتفاق بیفتد را در ذهن ما ایجاد میکند و جملات منفی همیشه تصاویری از آنچه نمیخواهیم در ذهن ما میسازد.

دورمچم به جای ساعت یکنوار مشکی بستم
تا همه بفهمن من از همه هر چه زمانو متعلق به زمان است بیزارم
من هم روزی قلبی داشتم
که توسط مردمانی ازمیان شما شکست و شکست تا سنگی شد
واکنون روزگاریست که شیطان فریاد میزند..
انسان پیدا کنید سجده خواهم کرد...

=====ஜ۩۞۩ஜ=====

24-11-1391 12:57 ق.ظ

[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

کد تصویری
royalfuns
(غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف)
لطفاً کد نشان داده شده در تصویر را وارد نمایید. این اقدام جهت جلوگیری از ارسال‌های خودکار ضروری می‌باشد.